Nad Twoim bezpieczeństwem oraz sprawnym przebiegiem wypraw czuwają najlepsi w swojej profesji. Są to w większości instruktorzy, oddani swojej dyscyplinie sportowej, pasjonaci podróżowania, a jednocześnie najwyższej klasy fachowcy, na których zawsze można polegać. Ich pasje i zainteresowania oraz nieprzeciętne zdolności interpersonalne pozwolą Ci na przeżycie wyjątkowej przygody, która na zawsze pozostanie w Twojej pamięci.
Wiedza i doświadczenie naszych pilotów i licencjonowanych przewodników może być dla Ciebie Źródłem niezapomnianych wrażeń oraz inspiracją do odkrycia nowych przygód i zainteresowań.
Paweł Sokołowski
Head of 4challenge
Wyprawy zorganizowane
ponad 50 szczytów do zdobycia
Wyprawy indywidualne
zorganizujemy pobyt na miejscu
Ubezpieczenia
Wesprzemy Cię w zakupie polisy na wyjazd
NASI LIDERZY
z nimi osiągniesz szczyty swoich możliwości
Prowadzi intensywne życie, pasjonat wszelkich form aktywności, podróżnik – tropiciel przygód, wspinacz, alpinista, żeglarz, płetwonurek, narciarz, kajakarz a nawet piłkarz i tenisista. Związany z licznymi organizacjami i klubami sportowymi w Polsce i za granicą. Na co dzień stale poszerza obszar swoich zainteresowań podejmując nowe wyzwania. W przerwach, pomiędzy kolejnymi sportowymi przygodami, poświęca się nauce. Geograf i kartograf (Uniwersytet Wrocławski), absolwent Wyższej Szkoły Bankowej, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Alpinista, mówca motywacyjny. Pierwszy i jedyny Polak, który zdobył najwyższy szczyt świata – Mount Everest (8850 m) bez dodatkowego tlenu. Wyczynu tego dokonał samotnie, bez wsparcia Szerpów – za co otrzymał nagrodę Kolosa w kategorii Alpinizm.
Zdobywca ośmiotysięczników: Shisha Pangma Middle (8013m) oraz Cho Oyu (8201m). Zorganizował i brał udział w kilkudziesięciu wyprawach górskich na pięciu kontynentach, wspinał się na najtrudniejsze góry świata: K2 (8611m), południowa ściana Annapurny (8091m), Pik Pobiedy (7439m).
Pasjonat biegania, roweru, triathlonu, a zimową porą zapalony skiturowiec. Urodzony optymista, jeśli coś wydaje się niemożliwe, on już tam biegnie, aby sprawdzić jak to zrobić 🙂 .
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Alpinista, organizator wypraw, autor, fotograf, pilot. Specjalista od długodystansowych przejść górskich i polarnych. Ma na koncie pierwsze samotne przejście Łuku Karpat, trawers Grenlandii, zimowy trawers Islandii, pierwsze przejście irańskiego łańcucha Zagros, trawers Alp i grań Pirenejów, zimowe przejście 1100 km górami Polski. Podróżował po pustyniach Bliskiego Wschodu. Wchodził wielokrotnie na szczyty 4-7 tysięcy metrów. Spędził łącznie ponad 3 lata na kontynencie azjatyckim. Autor 4 książek i ok. 200 artykułów.
Miejsca, które odwiedza ceni za pustkę, która pozwala lepiej wsłuchać się w siebie i spotkania, przynoszące zrozumienie dla nowych miejsc, ludzi i ich kultur.
Absolwent ochrony środowiska, z uczestnikami wypraw dzieli się bogatą wiedzą z zakresu geologii, biologii i lodowców, nie stroniąc od etnografii i religii.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Podróżnik, pilot wypraw na krańce świata, fotograf. Lubi słodycze (niestety), nie lubi, gdy kapie mu na głowę. Współpracował z kilkunastoma markami outdoorowymi min. POLARTEC, MSR. Z branżą outdoor związany intensywnie od kilku lat. Publikuje w National Geographic Traveler, Góry, N.P.M., Bikeboard, Poznaj Świat i innych. Przez National Geographic kilkakrotnie nominowany do TRAVELERA m.in. za relację z 19 miesięcznej podróży po Ameryce Południowej, podczas której pokonał na rowerze 14000 km.
Pierwszy polski laureat eksploracyjnego grantu POLARTEC CHALLENGE roku 2013… nagroda przeistoczyła się w rowerową próbę pokonania szlaku Canning Stock jedną z najtrudniejszych dróg na Ziemi. Udało się za drugim razem – w 2014 roku, Mateusz dopiął swego i pokonał Canning Stock samotnie jako drugi Polak. W 2015 roku, sponsorowana przez 4challenge, wyprawa do Boliwii zaowocowała samotnym przejściem największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni. Ten wyjątkowy wyczyn odbił się echem na całym świecie. W 2017 roku przy wsparciu National Geographic rozpoczął projekt 'Before it’s gone’. Wraz z żoną Agnieszką napisał i wydał przewodnik 'Wrocław i okolice, wycieczki i trasy rowerowe’. Nie ma telewizora, więc nie zawsze jest na bieżąco 😉 .
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Broad Peak 8051m. Przez uczestników wypraw określany jako skromny, opanowany, odpowiedzialny i profesjonalny lider, jednym słowem – lider-perfekcjonista. Wszystkie szczegóły w górach musi mieć dopięte na ostatni guzik i nie dopuszcza do najmniejszego uchybienia. Nie toleruje obsuwy u współpracowników i pracodawców ;), ale wyjątkowo tolerancyjny i opiekuńczy dla podopiecznych.
Góry, góry, góry i znowu góry – to jego cały świat. Odwiedził masywy górskie na wszystkich kontynentach prowadząc trekkingi i wyprawy, najbardziej jednak spośród wszystkich form aktywności górskich ceni sobie wspinaczkę lodową. W 2012 roku, biorąc udział w wyprawie na Lhotse 8516m rozpoczął przygodę z projektem PZA – Polski Himalaizm Zimowy. Kilka miesięcy później w czteroosobowym zespole Artur zdobywa po raz pierwszy w historii w sezonie zimowym jeden z ostatnich niezdobytych zimą ośmiotysięczników – Broad Peak 8051m.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
doświadczenie WSPINACZKOWE:
Podróżnik, wielki pasjonat wypraw górskich, dla którego góry i wspinaczka są źródłem inspiracji, momentem wytchnienia, zapomnienia i refleksji. To w Beskidzie Żywieckim rozpoczęła się przygoda z górami, po których biegał od najmłodszych lat, gdzie mieszka, aby kolejno przemierzać Alpy, Himalaje, Andy, Karakorum, w których bywał wielokrotnie. Pamir to ulubiony i zapierający dech w piersiach łańcuch górski Azji Centralnej, do którego uwielbia wracać aby raczyć się obłędnym kumysem i wspaniałymi lepioszkami słuchając przy tym kirgijskiej muzyki. Poza górami też się nie nudzi, podczas biegania, pływania i jazdy na rowerze planuje kolejne wyprawy :). Motto życiowe „Każdy szczyt jest w zasięgu ręki, jeśli tylko będziesz się wspinał.”
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Od najmłodszych lat miłośniczka dalekich podróży oraz długich wędrówek. Najlepiej z plecakiem i jak najmniejszą ilością bagażu, pozwalającą na swobodne przemieszczanie się z jednego krańca świata, na drugi. Nastawiona na ekstremalne przygody, piękną naturę oraz ludzi, z którymi można rozmawiać do późnych godzin nocnych. Stąd też narodziła się pasja górska, w której stara się rozwijać jak najwięcej. Na co dzień, graficzka, projektantka przestrzeni, operatorka drona zajmująca się tworzeniem materiałów promocyjnych. Baczna obserwatorka świata, który stanowi dla niej największą z inspiracji. W kontakcie z ludźmi, stara się być dobrą koleżanką, która z cierpliwością i pasją odpowie na wszelkie pytania dotyczące wyprawy. Fanka wielu aktywności fizycznych – wodnych, wspinaczki sportowej oraz bulderingu, rozwijająca swoje umiejętności w każdej, wolnej chwili.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Trekkingi:
Ostatnie lata całkowicie podporządkował się licznym podróżom, które już dekadę temu wskoczyły na pierwsze miejsce listy priorytetów. Wyprawy stara się dzielić po równo pomiędzy trekkingi wysokogórskie i zdobywanie szczytów, a eksplorowanie nizin. Podczas podróży wielokrotnie odwiedzał Azję , Amerykę Południową i Środkową, Afrykę oraz Himalaje, od których wszystko się zaczęło i do których wraca najchętniej. Dodatkowo w drodze wciąż rozwija swoje dwie pasje- obserwację zwierząt (zarówno na lądzie jak i pod wodą) oraz fotografowanie. Od dziecka związany z koszykówką. Nie raz zdarzyło mu się dołączyć do gry z miejscowymi w najróżniejszych zakątkach świata.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Trekkingi:
Fotografik, miłośniczka podróży, pasjonatka gór i dynamicznego życia. Z wykształcenia historyk filozofii, na co dzień dziennikarz i pracownik Grupy Radiowej Agory. Od kilku lat podróżuje i prowadzi wyprawy, ale serce zostawiła w Himalajach, do których wraca często i najchętniej. Niemniej jednak, jak sama mówi o sobie: „mam duże serce i mogę je zostawić wszędzie”.
Na co dzień spełnia się poprzez uprawianie wszelkich form wspinaczki – głównie lodowej, oraz ciągłe fotografowanie. Relacje i ekstremalne zdjęcia Renaty można zobaczyć nie tylko w pismach o tematyce górskiej i na wielu portalach internetowych poświęconych wspinaczce i górom, ale również w Gazecie Wyborczej czy Polityce. Redaktorka wielu przewodników PASCALA, w tym Nepal, Ludzie świata, Najpiękniejsze krajobrazy Świata. Brała czynny udział w rajdach samochodowych zdobywając tytuł Mistrza Polski Dziennikarzy przy okazji będąc szefem biura reklamy i promocji Magazynu Rajdowego WRC
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Uwielbia wysiłek fizyczny i sport w każdej postaci. Była judoczka i reprezentantka Polski. Liczne zgrupowania i wyjazdy związane z karierą sportową w połączeniu z obowiązkami życia codziennego oraz szkołą wykształciły w niej umiejętność bardzo dobrego zarządzania swoim czasem, działania pod presją oraz robienia wielu rzeczy jednocześnie, co dzisiaj sprawnie wykorzystuje w pracy biurowej naszej agencji. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Posiada licencjat menadżera sportu oraz magistra z żywienia i suplementacji w sporcie. W życiu codziennym kieruje się zasadą, że nie ma rzeczy niemożliwych.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Kocha podróżować, a góry są nieodłączną częścią prawie każdej jej podróżny. Najbardziej lubi wracać do Afryki. Pochodzi z Podhala, w związku z tym Tatry przeszła wzdłuż i wszerz. Celina jest niezwykle przyjazną osobą, lubi kontakt z innymi i łatwo nawiązuje nowe przyjaźnie. Podczas wypraw jest dla uczestników jak matka -troszczy się, wspiera i motywuje tak, aby każdy podołał trudom wyprawy i zdobył wymarzony szczyt. Prywatnie na co dzień prowadzi firmę związaną z handlem, co zdecydowanie pomaga jej w targowaniu się z lokalnymi społecznościami podczas wypraw. Jej hasłem życiowym jest Carpe diem.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Miłośnik ferrat, wschodów i zachodów słońca w górach, gdzie się urodził i wychował. Przez uczestników wypraw określany jako człowiek opanowany, ze stalowymi nerwami, które wytrenował na sali sądowej, wykonując zawód adwokata. Z rozkoszą zrzuca jednak pantofle i zakłada buty trekkingowe w poszukiwaniu wrażeń na wysokościach. Jeśli chodzi o stalowe liny to najmilej wspomina przechadzkę „schodami do nieba” po austriackiej Via ferrata Intersport w masywie Dachstein West, a także długi trawers ściany Monte Casale nad jeziorem Garda we Włoszech w ramach Via ferrata Ernesto Che Guevara. Oglądanie złotego Everest jest za to obrazem, który na wiele lat pozostanie w jego pamięci.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Ekstremalny biegacz, podróżnik, pasjonat sportu, lider wypraw i człowiekiem w nieustannym ruchu. Szymon jest założycielem projektu “Bieg po emocje”, który do tej pory zebrał ponad 300 tysięcy złotych na cele dobroczynne. Opowiada o swoich projektach zarówno podczas spotkań w wielkich firmach jak i też na oddziałach szpitali czy w przedszkolach. Film z jego projektu w Pakistanie- “Karakorun” można zobaczyć w kinach w całej Polsce.
Laura jest pól francuską, pól polką. Przez znajomych nazywana jest dziewczyna orkiestra. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych :). Jej przygoda z podróżowaniem rozpoczęła się 8 lat temu, gdy zrezygnowała z swojej stałej pracy i podjęła decyzję aby wyruszyć w świat z plecakiem. Zwiedziła ponad 100 krajów, chodzi po górach, pływa po morzach i nurkuje. Spędziła 2 lata w Australii, gdzie pracowała oprowadzając ludzi rykszą, co było dla niej niemałą przygodą. Laura jest niezwykle aktywna sportowo. Uprawia dużo różnych dyscyplin sportowych: yoga, narty, alpinizm, nurkowanie, żeglarstwo, windsurfing, trekking, jazda konna, rower etc… Uwielbia wyzwania: m.in przepłynęła żaglowcem przez Atlantyk, udała się w samotną wędrówkę do Everest BC, pływała drewnianym kajakiem po Amazonii, czy odbyła konną wyprawę w Mongolii.
Aktualnie w sezonie zimowym jest instruktorem narciarstwa w Szwajcarii, a w sezonie letnim oprowadza grupy turystów z USA w rejsach po Francji. W wolnym czasie zwiedza swoim camperem Polskę i okolice oraz zdobywa szczyty górskie. Uwielbia dzielić się swoją pasją do świata i do ludzi. Jest jak wolny ptak, który karmi się bogactwem innych kultur na świecie i lubi się tym dzielić.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Trekkingi:
Nałogowy podróżnik. Od lat przemierzający najodleglejsze rejony świata. Ma na swoim koncie 50 krajów – od krańców Ameryki południowej, przez Amerykę centralną, Europę, Afrykę, po Azję południowo-wschodnią. Ciągle czuje niedosyt. Żartuje, że nie zwolni, dopóki nie dobije do setki… państw 🙂 Podróże dla niego to nie tylko zwiedzanie, to styl życia – spontaniczne decyzje, nieznane trasy, a przede wszystkim niezapomniane przygody.
Jego drugą pasją są rowery i wszystko co z nimi związane. Krótkie przejazdy po mieście jak i długie, pełne przygód wielodniowe wyprawy. Lubi być w ciągłym ruchu. Poza rowerami biega, pływa, podnosi ciężary oraz wspina się na ściankach.
Absolwent londyńskiego uniwersytetu Birkbeck na kierunku Spanish and Latin-American Culture. Amerykę łacińską ma w małym palcu, zarówno kulturowo, obyczajowo, politycznie jak i geograficznie. „Hasta la victoria siempre”- te słowa Che Guevary towarzyszą mu przez całe życie, jako motto oraz motywację. W ciągłym rozwoju, otwarty na nowe rejony świata, kultury oraz ludzi. Nigdy się nie poddaje.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Zawodowy podróżnik, który regularnie odwiedza z grupami 6 kontynentów od Alaski po Polinezję Fracuską – a jako poliglota porozumiewa się w 7 językach. Adam urozmaica czas spędzony na wyprawie praktyczną wiedzą zdobytą w podróżach od 2007 roku wspartą studiami na Uniwersytecie Warszawskim ( Orientalistyka + Latynoamerykanistyka) oraz stypendium w Indonezji.
Jako taternik PZA i triathlonista zawodów Iron Man, dba o przyzwoitą formę i zakres wiedzy praktycznej niezbędnej w górach. Ponad to jest licencjonowanym pilotem wycieczek, instruktorem narciarstwa, posiada patent jachtowego sternika morskiego PZŻ ( regularny udział w regatach na Bałtyku), płetwonurek PADI, licencjonowany pilot paralotni solo. Jako podróżnik występował w licznych wywiadach telewizyjnych, portalach internetowych oraz różnego rodzaju eventach.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
W rutynie czuje się nieswojo. Nastawiona na zmiany i nowe wyzwania. Studiowała w Portugalii i Grecji komunikację z mediami, ale kompletnie nie jest w stanie usiedzieć za biurkiem. Pracowała jako lider podróży na Islandii i we Francji. W USA, na obozach dla dzieci, koordynowała wspinaczkę skalną, speleologię i zjazdy MTB. Wie, że w podróży wszystko może się zdarzyć, dlatego sytuacje kryzysowe rozkłada na czynniki pierwsze. Pracując jako trener i operator ścian wspinaczkowych, kładzie nacisk do kwadratu na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie osób, z którymi przebywa. W trakcie trekkingów uwielbia motywować i obserwować jak nieświadomie przekraczane są granice ludzkich możliwości. Wierzy, że podróże są mostem do głębszej refleksji nam samym sobą. Kocha ruch, w szczególności jogę i biegi trialowe oraz jest fanką próbowania nowych sportów. W naturze odnajduje wewnętrze wyciszenie i przestrzeń na inspirację. Obecnie stacjonuje w Rumunii, gdzie koordynuje ściankę bulderową i prowadzi programy edukacji outdoorowej w międzynarodowej organizacji Outward Bound.
Jeżeli idziesz w góry z zamiarem zmiany swojego życia, to Sławek jest najlepszym tego przykładem. Po wyprawie na Kilimanjaro zdjął garnitur, rzucił świat korporacji i zaczął podróżować po świecie, a w trakcie wyprawy na Elbrus podjął decyzję co do dalszej drogi życiowej związanej z górami. W życiu prywatnym jest aktywnym pilotem śmigłowca i samolotów. Interesuje się również fotografią, co sprawia, że aparat ma niemal zawsze pod ręką. Jest duszą towarzystwa, dzięki czemu wyprawy z nim są niezwykle ciekawe . Możesz również liczyć na jego wsparcie i motywację w trakcie cięższych momentów podczas zdobywania szczytu.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Alpinista, fotograf, ale również inżynier telekomunikacji. Poznawanie innych kultur jest dla niego zawsze inspirujące. Miejsca do których trudno dotrzeć go fascynują, a wspólne ich odkrywanie wraz z towarzyszami podroży daje pozytywną energię. Jednak największą jego pasją są góry a wspinaczka, czy to w lodzie czy w skale, przynosi mu największą satysfakcje. Kordyliery, Tien-szan, Karakorum, Andy i Apallachy – to tylko niektóre krainy i pasma górskie, do których chce wrócić. Od pewnego czasu także pracę zawodową łączy z zamiłowaniem do podroży.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Niespokojny duch, pasjonatka podróży z mapą i plecakiem, najlepiej w dzikie regiony. Kiedy nie podróżuje to o tym myśli i planuje. Eksploruje niziny, wyżyny, góry niskie i wysokie. Twierdzi, że życie bez choćby odrobiny adrenaliny jest niepełne i po prostu nudne. Kocha góry, bo pokazują piękno prostego życia i są bliżej nieba. Renata jest osobą kontaktową, przyjaźnie nastawioną do świata i ludzi. Z uśmiechem i kroplami potu na twarzy motywuje uczestników do pokonywania kolejnych metrów pionowego świata, choć uważa, że to nie szczyt jest najważniejszy, ale droga prowadząca do niego i możliwość pokonywania własnych słabości i bliskiego kontaktu z naturą.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Uwielbia poznawanie nowego, życie w podróży i pisanie. Pracuje i odpoczywa w Afryce, która jest jej wielką miłością. Od kilku lat zgłębia tajemnice Ameryki Południowej. Na przełomie 2014 i 2015 roku podczas podróży poślubnej „Afryka 2×2” przejechała na rowerze 7560 km po drogach i bezdrożach Czarnego Lądu, od Namibii aż po Kenię. Owocem tej wyprawy było napisanie książki „Pięć kilometrów do bomby„.
Jechała stopem przez Saharę, pracowała jako wolontariuszka w Kenii, zdobywała góry Afryki. Gotowa na przeżywanie szoku kulturowego i przekraczanie granic, także własnych. Wyznaje zasadę, że otwartość i szczery uśmiech są najlepszą ochroną podczas dalekich podróży. Fotografuje, śpiewa, nie rozstaje się z książką. Ukończyła biologię na Uniwersytecie Pedagogicznym, filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkołę Dziennikarstwa Praktycznego Rafalski Press. W 2012 roku otrzymała tytuł „Dziennikarz Obywatelski 2011”. Obecnie studiuje Etnologię i antropologię kulturową na UJ.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Zawodowo zajmuje się informatyką, prywatnie pasjonat wszelkich gór i podróży. Z górami związany od ponad 30 lat. Wspinał się latem i zimą w Alpach, Tatrach, Pamirze, Pirenejach, na Kaukazie i w górach Afryki oraz Skandynawii. Ulubionym miejscem są Alpy i Tatry, zarówno latem jak i zimą. W podróżach ceni dobre towarzystwo i ciągłe zmiany otoczenia. Fotografuje, by zachować na długie lata ulotne chwile w pamięci.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jak przystało na kogoś kto kocha góry i wszystko co z nimi związane Patryk jest trenerem II klasy wspinaczki sportowej PZA, instruktorem wspinaczki sportowej PZA, MSiT, trenerem snowboardu SITS, rekreacji MSiT, instruktorem SITN – narciarstwo zjazdowe, instruktorem samoobrony MSiT, instruktorem Survivalu. Dodatkowo jest Starszym Ratownikiem GOPR, członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny i Ratownictwa Górskiego oraz członkiem IRCRA (International Rock Climbing Research Association). Opiekun i Trener Sekcji Wspinaczkowej AZS AWF Wrocław oraz Klubu Górskiego „Olimp”. Przewodnik psa ratowniczego GOPR. Członek Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.
Wspinał się na całym świecie m.in. w Himalajach, Afryce, Stanach Zjednoczonych i całej Europie. Jest członkiem międzynarodowej organizacji IRCRA, która prowadzi badania naukowe i zrzesza trenerów wspinaczki z całego świata. Wspina się 25 lat i nauczył wspinaczki ponad 600 osób.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Podróżnik i fotograf. Miłośnik wyzwalania energii u siebie i u innych. Kocha góry, po których chodzi od najmłodszych lat. Na Kilimandżaro był więcej razy niż na Rysach. Uczestnik programu w TVN „Ameryka Express” w parze z Tomaszem Karolakiem. Z wykształcenie psycholog i historyk sztuki. Z zapałem bloguje o podróżach, sztuce i filmach. Prywatnie reżyser i scenarzysta. Od wielu lat zapalony bokser i aikidoka.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Niespokojny duch, dla którego życie w drodze to cel sam w sobie. Urodzony na nizinach ale zapatrzony w góry. Pasjonat wszelkich form aktywności. Już od najmłodszych lat związany ze sportem – pływanie, tenis a z czasem bieganie, spinning i oczywiście trekking górski. Z wykształcenia magister turystyki i to właśnie w niej zakochany „na zabój”. Wielki entuzjasta muzyki etno, kultury i kuchni krajów arabskich. Na co dzień pozytywnie zakręcony i planujący kolejne wyzwania. W wolnym czasie pochłaniacz książek podróżniczych i namiętny bywalec kin studyjnych.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Informatyk z zawodu, turysta górski i rowerowy z zamiłowania. Uczestnik oraz współorganizator wielu wypraw górskich m.in. w Himalaje i Andy. Autor dziwnych pomysłów jak m.in pieszego przejścia z Bieszczad w Sudety (ok 1000 km pieszej trasy), czy zdobywania najwyższych szczytów Wysp Kanaryjskich z plaży. Wegetarianin oraz fan kuchni indyjskiej. Poza podróżami i zdobywaniem szczytów czas wolny lubi spędzać grając w gry logiczne, uprawiając biegi terenowe, czy grając w koszykówkę.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Należy do elity fotografików outdoorowych i reklamowych w Polsce. Wykonywał zdjęcia dla kampanii reklamowych TVN i Sony. Fotografuje mistrzów polskiej areny sportowej od Michalczewskiego do Kubicy. Dla Men’s Health realizuje sesje zdjęciowe na lądzie, w powietrzu i pod wodą. Obecny w corocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski fotografuje najlepsze zespoły kierowców. Na stale związany z rajdową stajnią Rally GS Team. Studio chętnie zamienia na kamieniste trasy, po których pędzi rowerem górskim. Pasjonat sportów ekstremalnych, podróży i maratonów górskich(kilkukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w MTB). Od lat wspina się w skałkach m.in. w marokańskim kanionie Todra.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Jego światem są góry. Tam spędził połowę swojego życia. Drugą połowę 😉 jako najemnik do trudnych zadań wysokościowych – może poszczycić się swoim udziałem w budowie Mostu Rędzińskiego opartego na najwyższym pylonie w Polsce i drugim w Europie. Każdego roku przechodzi wiele dróg wspinaczkowych w górach całego świata, większość wolnego czasu przeznacza na przejścia alpejskich ścian…
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Redaktor działu „Wyzwania” w magazynie Men’sHealth. Wszystkie opisywane sporty ekstremalne opisuje na własnej skórze. Zanim 3 lata temu trafił do Men’s Health pracował w Polskim Radiu i Radiu Zet. Twierdzi, że bez pasji nie można w życiu nic osiągnąć. Zimą pochłania go narciarstwo, latem kolarstwo górskie. Na deser lubi połazić po norweskich lodowcach i szwajcarskich Via Ferratach.
Pasjonat gór i Afryki. Jako mały chłopiec mieszkał w Algierii, gdzie poznał kulturę Arabów i Berberów. Uczestnik wypraw na Saharę, do Afryki Równikowej, na alpejskie szczyty i drogi wspinaczkowe. Zawsze wesoły i otwarty na świat. W trakcie wyprawy zwraca uwagę na to, czego nie dostrzega się na pierwszy rzut oka. Zaangażowany adwokat, zarządza znaną wrocławską kancelarią adwokacką i podejmuje działania non profit.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Rzadkie połączenie wielkiej pasji do tenisa i gór. Całe życie grał zawodniczo, uczestniczył w wielu turniejach, obecnie robi to co kocha – na co dzień uczy gry w tenisa – jest trenerem w Sydney, a że bez gór również żyć nie może, więc stara się w nich przebywać tak często jak tylko może. Na koncie ma 26x4000m w Alpach Francji Szwajcarii Włoch i kilka szczytów w Austrii, w tym zdobył magiczny Dent d’Herens. Jak każdy górołaz nie łączy dwie nadrzędne pasje z magią egzotycznych podróży.
Mając pod nosem Wyspy Cooka, Samoa i oczywiście siedzibę wszelkich sportów outdoorowych Nową Zelandię nie mógł nie skorzystać… Założyciel Stowarzyszenia Wysokogórskiego Eiger, któremu prezesował w pierwszych latach działalności. W tym czasie zorganizował 50-60 wypraw i był pomysłodawcą rajdu non-stop 135 km po Beskidzie Żywieckim, który regularnie wygrywał…
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Z wykształcenia biolog i ekolog. Zajmuje się ekologią roztoczy mikroskopijnych „potworów”, o których najczęściej nie zdajemy sobie sprawy że istnieją oraz biologią płazów, które bardzo lubi 🙂 Jego pasją – oprócz mniejszych i większych zwierząt są podróże, nurkowanie, jazda na rowerze i górskie trekkingi. Gdy tylko nadarza się okazja adrenaliny dostarczają mu spływy raftingowe, kitesurfing czy downhill.
W wolnych chwilach żongluje płonącymi przedmiotami, pływa, uprawia yogę i pochłania książki – nie tylko o tematyce biologicznej. Świetny znawca Ameryki Środkowej i Południowej oraz Syberii i Bliskiego Wschodu. Swoje marzenia realizuje podróżując do mało uczęszczanych turystycznie rejonów świata jak Afryka Środkowa, Azja Centralna i Kamczatka.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Małgorzata Machnio – pasjonatka aktywnego życia i podróży, miłośniczka sztuki i sportów. Związana z Afrykańskim Kołem Naukowym, do którego trafiła niesiona szczególnym zainteresowaniem Afryką, której magią została skutecznie zahipnotyzowana. Zainteresowana szczególnie wzajemną relacją człowieka i otoczenia, przede wszystkim wpływem natury na zdrowie i kondycję. Pasjonuje ją życie, a energię potrzebną do jego pełnego doświadczania czerpie zewsząd.
Często żegluje i nurkuje, z kolei górskie wędrówki i wspinaczka pozwalają jej nacieszyć się równie mocno ukochanymi górami. Absolwentka studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim, studentka fizjoterapii w Szkole Wyższej Ochrony Zdrowia w Warszawie.
Spośród odwiedzonych przez nią krajów to Etiopia stała się jej miejscem na Ziemi, gdzie szczególnie czuje, że życie jest piękne! Z miłości do Etiopii napisała dwie prace dyplomowe na temat tego kraju oraz wiele artykułów w magazynach podróżniczych, a jej zdjęcia znalazły się m.in. w książce „Etiopia. Ale czat” Martyny Wojciechowskiej. Do tej pory w Etiopii była pięć razy i za każdym razem powraca tu z pasją i zaangażowaniem.
Poza Etiopią zwiedziła m.in. Indie i Mongolię, zdobyła szczyt Urusvati (6130 m n.p.m.) w Himalajach Indyjskich. Napisała przewodnik po Chinach i Tybecie dla wydawnictwa Pascal oraz książkę „Kraków między wojnami”, a także jest całoroczną rowerzystką, mamą… również całoroczną 😉 i samozwańczą artystką (sutasz). Jest również instruktorem wspinaczki skałkowej.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
Urusvati 6130m (1)
W góry zawędrował w wieku 6 lat, jeszcze jako mały grubasek. Z czasem pokochał je w każdej odsłonie – wyprawowej, wspinaczkowej i narciarskiej. Dzięki temu podziwiał widoki wszystkich polskich pasm górskich, Alp, Himalajów i wielu innych rejonów świata. Wyznaje zasadę „jak masz coś zrobić, zrób to najlepiej jak potrafisz, dając z siebie wszystko”. Niektórzy twierdzą, że brak włosów na głowie nadrabia dystansem do siebie i humorem, do którego warto się przyzwyczaić. Inni poszukują źródła jego cierpliwości.
Od małego związany ze sportem – szermierką, siatkówką, biegami, rowerem, nartami… W chwilach wolnych ratownik wysokościowy, z zawodu… Zapytajcie sami 😉
Stały rezydent tatrzańskich hal (nie mylić z baranem…) a zwłaszcza jednej Hali. Tatry opuszcza tylko incydentalnie, zazwyczaj w celu uzupełnienia zapasów. Żeruje w dzień, w nocy śpi (albo odwrotnie). Jeżeli szkoli gdziekolwiek to nie sposób tego nie usłyszeć, nawet z sąsiedniej doliny. Ma olbrzymi dar przekonywania, używając przy tym wyszukanych argumentów. Dębski pozostaje w pamięci każdego uczestnika szkoleń.
Tak się składa, że część naszego zespołu wyszła spod jego skrzydeł ;). Ulubione miejsce do szkolenia: tatrzański granit. Zna każdą drogę szkoleniową w Polsce co do jednego stopnia, chwytu, kamyczka… Przechodząc ją na pewno dowiesz się co masz teraz użyć do asekuracji… Licencja Polskiego Związku Alpinizmu – IT 153: szkolenie skałkowe, taternickie letnie i zimowe.
( - szczyt zdobyty (3) -trzy razy)
nie zmieściłoby się…
Charyzmatyczny lider zespołu wspierającego naszych klientów na Kilimanjaro. Certyfikowany przewodnik Kilimanjaro i koordynator prac tragarzy, kucharzy, kelnerów na wyprawie. W trosce o bezpieczeństwo i pomyślność wyprawy niejednokrotnie wysyłał swoich ludzi na koniec świata nawet po 'limonkę do herbaty’ 😉 Wierny zasadzie 'bez porannego Ginger-Tea szczytu nie zdobędziesz!
Po wielu latach spędzonych pod najwyższymi górami świata w charakterze szefa organizacyjnego baz dla międzynarodowych ekspedycji, przeniósł się na stałe do Kathmandu, gdzie dzisiaj prowadzi swoje biuro. Szefował w bazie naszej pierwszej wyprawy na ośmiotysięcznik, szósty szczyt świata – Cho Oyu 8201m. Od 2010 roku nadzoruje większość naszych wypraw do Tybetu i Nepalu. Wybierając się z nami do Nepalu na pewno zetkniesz się z jego wyjątkową gościnnością… Jeszcze nie było wyprawy bez zabawy do białego rana.
Energiczny Zanzibarczyk. Odpowiedzialny za wszelkie atrakcje podczas pobytu na Zanzibarze. Dba o prawidłowy i bezpieczny przebieg imprez fakultatywnych: nurkowania, spice-tours, safariblue, jozani forest, big game fishing i innych. Nieustannie poszukuje nowych nieuczęszczanych klimatycznych miejsc i szlaków na i wokół Zanzi. Zawsze otwarty na nowe pomysły na spędzanie czasu z grupą. Dusza towarzystwa.
Profesjonalista w każdym calu, świetnie zorientowany w chorobie wysokościowej zadba o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Regularnie towarzyszy Nam w 'ekipie eskortującej’ podczas nocnego wyjścia na szczyt Kilimandżaro. Kiedy robi się ciężko możesz liczyć, że weźmie ciężar plecaka na swoje barki.
Ukończyła Uniwersytet w Kioto na Wydziale Ekonomii. Jej największą pasją jest turystyka aktywna, w równym stopniu dzielona na góry i wodę. Zajmuje się głównie kite-surfingiem oraz wspinaczką górską. Wielką przyjemność sprawia jej słuchanie muzyki oraz celebrowanie japońskiej kultury. Podczas swoich podróży po świecie kolekcjonuje regionalne okrycia charakteryzujące odległe kultury. Keiko sprawi, że Japonia stanie się Wam bardzo bliska.
Nasz specjalista od górskich działań w Andach Peruwiańskich. Licencjonowany przewodnik UIAGM – IVBV, zawodowiec. Prowadzi uczestników naszych wypraw na wszystkie wymagające szczyty w Cordyliera Blanca – Huascaran, Alpamayo, Artesonraju… a jak trzeba to nawet wnosi i znosi ;). Dwa metry wzrostu i postura twardziela zobowiązują ;).