fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Annapurna

1390 $ + od 4000 do 5500zł
(przelot)
Trekking do Annapurna Base Camp 4130 m – pod 10-tą górę na Ziemi, Annapurna Sanctuary - potężny kocioł lodowcowy, otoczony spektakularnym pierścieniem kilkunastu szczytów ponad siedmiotysięcznych, tworzących amfiteatr ścian skalnych wznoszących się od podstawy do 4000 metrów, baza pod Machapuchare 6997 m - świętą górą Nepalczyków zwaną Rybim Ogonem, kąpiele w basenach termalnych, Poon Hill - jeden z najbardziej znanych punktów widokowych w Nepalu z fantastyczną panoramą na Dhaulagiri 8167 m, Annapurnę 8091 m i Machapuchare 6997 m, rafting na rzece Kali Gandaki, niezwykłe świątynie wielokulturowego Katmandu, Pokhara
16 dni
Najbliższy termin: 04.05 - 19.05.2024
Najsłynniejsza trasa trekkingowa na świecie – wokół Annapurny 8091m, najwyższy punkt na szlaku - przełęcz Thorung La 5416 m, kąpiele w basenach termalnych Tadopani, rafting po rzece Kali Ghandaki, wszystkie krajobrazy i zywioły! - pustynie, surowe wyżyny, dżungle, kaniony
18 dni
Najbliższy termin: 04.05 - 21.05.2024
1640 $ + od 4000 do 5500zł
(przelot)
Wyjątkowa wyprawa fotograficzna do Nepalu. Podczas wyjazdu będziecie mieli możliwość uchwycić najpiękniejsze miejsca Nepalu na niesamowitych kadrach. Zobaczymy kultowe miejsca w Katmandu, Durbar Square, Stupa Swayambhunath. Urokliwa Pokhara położona nad malowniczym jeziorem Phewa u podnóża monumentalnej Machhapuchare 6997 m. Cudowne panoramy z wioski Ghadruk. Słynące z licznych świątyni buddyjskich Patan. Malownicze safari w Parku Narodowym Chitwan.
13 dni
Najbliższy termin: 05.10 - 17.10.2024

Gdzie znajduje się szczyt Annapurna?

Masyw Annapurny jest jednym z najbardziej popularnych celów trekkingowych dla miłośników górskich wędrówek. Annapurna zlokalizowana jest w Himalajach Centralnych w północno - centralnej części Nepalu.

Jaka jest jego wysokość?

Główny wierzchołek Annapurny ma imponującą wysokość 8091 metrów nad poziomem morza, co czyni go jednym z najwyższych szczytów na świecie. Konkretnie jest to dziesiąta pod względem wysokości góra na świecie.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Annapurna?

Wyprawa na szczyt Annapurna to niezwykle wymagające przedsięwzięcie. Wspinaczka na Annapurna należy do kategorii wyzwań dla zaawansowanych i wymaga nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale także odpowiednich umiejętności wspinaczkowych oraz doświadczenia w ekstremalnych warunkach górskich. Jednakże popularne trekkingi w masywie Annapurny, na przykład Annapurna Circuit, czy trekking do Sanktuarium Annapurny są dostępne dla każdego sprawnego fizycznie turysty. Trekkingi w masywie tego pięknego ośmiotysięcznika to wspaniała przygoda niewymagająca technicznych umiejętności, a jedynie dobrej kondycji i wytrzymałości.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt?

Najlepszym okresem do podjęcia wyprawy na szczyt Annapurna jest sezon jesienny (wrzesień - listopad) oraz wiosenny (kwiecień - maj). W tych miesiącach warunki pogodowe są najbardziej stabilne, co ułatwia osiągnięcie celu oraz minimalizuje ryzyko zagrożeń związanych z pogodą.

Dlaczego warto zdobyć Annapurnę?

Trekking w masywie Annapurny to wspaniała przygoda dla każdego. Wysokości, na których będziemy się znajdować nie są ekstremalne, przekraczające nieco 4000 metrów nad poziomem morza. Cały wysiłek nagradzany jest spektakularnymi widokami na cały masyw ośmiotysięcznika, w tym na legendarną południową ścianę Annapurny, wysoką na ponad 3500 metrów co czyni ją jedną z największych ścian na świecie. Do tego trekking w masywie Annapurny daje nam możliwość poznania kultury Nepalskiej i obcowania z niezwykłą, dziką przyrodą regionu.