fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Atlas Wysoki

4665 + od 1300 do 3000zł
(przelot)
Trekking w górach Atlas na najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal, Marakesz, Ait Ben Haddou - mityczne miasto Maroka, urwiska skalne i pionowe kaniony doliny Dades i wąwozu Todra, przejście via-ferraty w wąwozie Todra, wioski Berberów, największe czerwone wydmy saharyjskiej pustyni, Erg Chebbi, przejażdżka na wielbłądach w głąb Sahary przy zachodzie słońca, zobaczysz wspaniałe wodospady d'Ouzoud, podróż przez pustynie jeepami 4x4.
12 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 05.06.2024
2965 + od 1300 do 3000zł
(przelot)
Trekking na najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal - jednego z najłatwiejszych czterotysięczników na świecie, klimatyczny Marakesz, najwyższe góry Afryki Północnej - Góry Atlas, pustynie, marokańskie słońce, barwy, zapachy i wyśmienite smaki, niespełna tygodniowa wyprawa do egzotycznego kraju. Wyprawa na Jebel Tubkal to doskonała okazja na zdobycie pierwszego wielkiego - czterotysięcznego szczytu dla osób z niewielkim górskim doświadczeniem bądź rozpoczynających swoją górską przygodę z wierzchołkami powyżej 2000 metrów.
7 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 31.05.2024

Czym jest Atlas wysoki?

Atlas wysoki (ang. High Atlas) to pasmo górskie w Afryce Północnej, położone głównie w Maroku, ale sięgające także do Algierii i Tunezji. Jest to najwyższe pasmo górskie w Maroku, a jego najwyższym szczytem jest Dżabal Tubkal o wysokości 4167 m n.p.m. Atlas wysoki jest jednym z najbardziej rozległych pasm górskich na świecie, rozciągają się na długości około 2400 km. Charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym krajobrazem - na północy znajdują się strome, skaliste zbocza, a na południu rozległe pustynie i oazy. Pasmo to jest również ważnym źródłem wody, gdyż wiele rzek wypływa z gór Atlasu wysokiego i zasila tym samym oazy i miasta w dolinach.

Co znajdziesz w naszej ofercie wypraw na Atlas wysoki?

Wyprawy trekkingowe na Atlas wysoki, które znajdziesz w naszej ofercie mają jeden cel - zdobycie szczytów oraz sprawdzenie się w innych aktywnościach górskich i pieszych. Wyprawy skoncentrowane są na regionie gór Atlas Wysoki. Znajdują się tutaj propozycje dla osób, które pragną wyruszyć na niezapomniane wyprawy w góry, w pięknych i wymagających warunkach. Jedną z naszych koronnych wypraw w tej kategorii to Jebel Toubkal 4160m – w weekend! Ponadto nasze wyprawy na Atlas wysoki są organizowane wraz z  doświadczonymi przewodnikami, którzy zapewniają bezpieczeństwo i profesjonalne wsparcie dla uczestników.