fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Island Peak

2350 $ + od 4000 do 5500zł
(przelot)
Wyprawa - Trekking do Mount Everest Base Camp 5364m - kultowej bazy pod górą gór, wejście na sześciotysięcznik Island Peak / Imja Tse 6189m - zaliczany do trekkingowych szczytów w Himalajach Nepalu, zobaczysz olbrzymy Himalajów - Mount Everest 8850m, Lhotse 8516m, Makalu 8463m, Cho Oyu 8201m, safari na słoniach w dżungli Parku Narodowego Chitwan, zwiedzanie stolicy Himalajów - Katmandu, dodatkowo szalony rafting w Nepalu.
20 dni
Najbliższy termin: 28.09 - 17.10.2024
5900 $ + od 4000 do 5500 zł
(przelot)
Wyprawa z prawdziwego zdarzenia! Zdobądź dwa kultowe sześciotysięczniki w sąsiedztwie Mount Everestu. Wejście aklimatyzacyjne na sześciotysięcznik Island Peak / Imja Tse 6189 m - zaliczany do trekkingowych szczytów w Himalajach Nepalu. Alternatywnie możliwość wejścia na łatwy sześciotysięcznik Lobuche East 6119 m. Wspinaczka na Ama Dablam 6812 m - Himalajski Klejnot, jedną z najpiękniejszych gór świata. Podczas wyprawy zobaczysz himalajskie olbrzymy - Mount Everest 8848 m, Lhotse 8516 m, Makalu 8485 m, Cho Oyu 8202 m, safari na słoniach w dżungli Parku Narodowego Chitwan, zwiedzanie stolicy Himalajów - Katmandu, szalony rafting w Nepalu.
32 dni
Najbliższy termin: 12.10 - 12.11.2024

Gdzie znajduje się szczyt Island Peak?

Szczyt Island Peak, również znany jako Imja Tse, leży w paśmie górskim Himalajów w regionie Khumbu, w Nepalu. To malownicze miejsce przyciąga zarówno doświadczonych wspinaczy, jak i pasjonatów trekkingu, oferując niezapomniane widoki na otaczające himalajskie szczyty.

Jaka jest wysokość Island Peak?

Szczyt Island Peak osiąga wysokość 6 189 metrów nad poziomem morza, co czyni go jednym z popularnych celów zdobywania szczytów w Nepalu. Mimo tej znacznej wysokości, niektórzy początkujący wspinacze podejmują wyzwanie zdobycia tego szczytu, dzięki czemu staje się on atrakcyjnym celem dla różnych poziomów umiejętności.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Island Peak?

Szczyt Island Peak jest uważany za jeden z łatwiejszych szczytów do zdobycia w regionie Khumbu, co czyni go dostępnym dla wspinaczy z umiarkowanym doświadczeniem. Jednak mimo to wymaga on odpowiedniego przygotowania, wytrzymałości fizycznej oraz aklimatyzacji na dużych wysokościach. Wyprawa do zdobycia tego szczytu jest zazwyczaj realizowana pod opieką doświadczonych przewodników i ekspedycji, aby zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie podczas wspinaczki.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Island Peak?

Najlepszym okresem na zdobycie szczytu Island Peak jest sezon wiosenny (marzec - maj) oraz jesień (wrzesień - listopad). W tych miesiącach warunki atmosferyczne są zazwyczaj stabilne, a pogoda jest łagodniejsza, co ułatwia wspinaczkę. Unika się wtedy pory deszczowej oraz ekstremalnie niskich temperatur, które występują zimą.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Island Peak?

Zdobycie szczytu Island Peak to spełnienie marzenia o podziwianiu majestatycznych widoków Himalajów z niezwykłej wysokości. To wyjątkowe doświadczenie pozwala wspinaczom poczuć nie tylko dumę z własnych osiągnięć, ale także zintegrować się z niezwykłą przyrodą i kulturą Nepalu. W czasie wyprawy przemierza się urokliwe doliny, mijając malownicze wioski sherpa, co dodaje wyjątkowego uroku temu wyzwaniu. Wspinaczka na szczyt Island Peak to niezapomniana podróż dla każdego miłośnika górskich przygód.