fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Arktyka

Dziki trekking na Grenlandii. Arctic Circle Trail to wędrówka przez pierwotne tereny, z dala od cywilizacji i osad ludzkich. Tylko człowiek sam na sam z naturą i dziką przyrodą. 160 kilometrów wędrówki w pobliżu koła podbiegunowego, wędrówka po drugim największym lądolodzie na Ziemi - Lądolodzie Grenlandzkim, klimatyczne wioski rybackie Sisimiut i Kangerlusaaq.
12 dni
Najbliższy termin: 22.06 - 03.07.2024
Wejście na Gunnbjorn 3760m - najwyższy szczyt Grenlandii, przemierzanie Lądolodu Grenlandzkiego, powożenie psich zaprzęgów, kąpiele w gorących źródłach, Reykjavik - Islandia, Akureyri
Inne terminy
15 dni
Najbliższy termin: 24.05 - 07.06.2025
od  27695 + od 1800 do 2800zł
(przelot)
Masz okazje przepłynąć Morze Barentsa oraz Ocean Arktyczny na najpotężniejszym lodołamaczu wybudowanym przez człowieka: 50 Years of Victory! Pożądany przez odkrywców Biegun Północny to specyficzne miejsce, gdzie właściwie każdy kierunek można już nazwać południem, a słońce świeci tu całą dobę! Żeby przeżyć niezapomnianą przygodę, nie trzeba wdrapywać się na szczyty górskie. Na zerowym poziomie jest równie fascynująco szczególnie jeśli do dyspozycji mamy ogromny lodołamacz, a naszym celem jest jeden z dwóch biegunów geograficznych. Stamtąd nie można pójść bardziej na północ. Punkt bez własnej strefy czasowej, w którym zbiegają się wszystkie południki. Tutaj okrążysz ziemię w mgnieniu oka. Zobaczysz niedźwiedzie polarne, które często z z ciekawości podchodzą pod sam statek, stwarzając idealną szanse na uchwycenie tej chwili w obiektywie. A to wszystko w scenerii niekończącego się lodu i śniegu.
14 dni
Najbliższy termin: 07.07 - 20.07.2024

W kategorii wypraw na Arktykę znajdują się niesamowite i w pełni organizowane przez nas zespół eskapady. Kategoria odnosi się również do wypraw trekkingowych, zdobywania szczytów oraz innych aktywności górskich i pieszych, które odbywają się na obszarach arktycznych, czyli na terenach lodowcowych.

Jakie kraje odwiedzisz w ramach kategorii wypraw do Arktyki?

W ramach tej kategorii organizowane są wyprawy na północ Kanady, Alaskę, Danię, Grenlandię oraz na północne obszary Rosji, gdzie uczestnicy mogą zwiedzać te niezwykłe tereny, doświadczyć trudów życia w warunkach arktycznych i zdobyć szczyty, które wymagają wysiłku i determinacji. Uczestnicy tych wypraw muszą być dobrze przygotowani, posiadać umiejętności trekkingowe i zdobyć specjalistyczny sprzęt, aby poradzić sobie w trudnych warunkach.