fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Australia i Oceania

Wyprawa w głąb magicznego Borneo – Trzecia co do wielkości wyspa na świecie – Łagodny trekking na Mount Kinabalu 4095 m, najwyższy szczyt od Himalajów po Nową Gwineę, albo zapierająca dech w piersiach najwyższa ferrata na świecie – Oszałamiająca dzika przyroda – Dżungle tak gęste, że niemal nieodstępne, a jednak my je odkryjemy – Jedyne takie na świecie Parki Narodowe Bomo i Mulu – wapienne ostańce Pinnacles – jedne z największych systemów jaskiń na świecie – nurkowanie pośród rekinów młotów i wielorybich – wizyta w rezerwacje orangutanów.
16 dni
Najbliższy termin: 22.06 - 07.07.2024
Wyprawa do Papui Nowej Gwinei na najwyższy wulkan Oceanii - Mount Giluwe. Szczyt należący do Wulkanicznej Korony Ziemi. Wejście na najwyższy szczyt kraju - Mount Wilhelm. Aklimatyzacyjne wejście na Mount Hagen. Zwiedzanie stolicy kraju Port Moresby.
15 dni
Najbliższy termin: 03.08 - 17.08.2024

Kilka słów o Australii i Oceanii?

Australia i Oceania to kontynent i region geograficzny na półkuli południowej, składający się z kilku wysp i państw. Australia to największe państwo w regionie i zajmuje większość powierzchni lądowej. Oceania obejmuje także liczne wyspy na Oceanie Spokojnym, w tym Nową Zelandię, Fidżi, Papuę-Nową Gwineę, Wyspy Salomona, Vanuatu i Samoa. Kulturowo, Australia i Oceania są bardzo zróżnicowane. W regionie mieszkają rdzenne ludy, takie jak Aborygeni w Australii, Maorysi na Nowej Zelandii oraz Melanezyjczycy i Mikronezyjczycy na wyspach Oceanii. Ponadto, w regionie żyją osoby o różnych pochodzeniach, w tym Europejczycy, Azjaci i Polinezyjczycy. Australia i Oceania mają także bogatą i zróżnicowaną przyrodę, w tym wiele endemitów, czyli gatunków, które występują tylko w tym regionie. W regionie znajdują się również wiele parków narodowych i rezerwatów przyrody, które są popularnymi celami turystycznymi.

Jakie wyprawy po Australii i Oceanii znajdziesz na naszej stronie?

W kategorii wypraw po Australii i Oceanii znajdziesz różnorodne wyprawy trekkingowe oraz aktywności górskie i piesze, które można odbyć w tym regionie. Można tam znaleźć wiele fascynujących propozycji dla  miłośników przygód, zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych, m.in trekking na Kinabalu. W ramach tej kategorii można zdobyć szczyty, przemierzyć dzikie ścieżki, odkryć nieznane zakątki górskie i doświadczyć prawdziwej natury, jaka panuje w tych regionach. Oferowane trasy prowadzą przez najpiękniejsze i najciekawsze rejony Australii i Oceanii, zapewniając niezapomniane wrażenia i niepowtarzalne przygody.