fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Karakorum

Trekking pod K2 to jeden z najpiękniejszych trekkingów na świecie w górach Karakorum w cieniu kilku ośmiotysięczników, w tym tego najznamienitszego - K2 8611 m. Ujrzysz Broad Peak 8051 m, Gasherbrum I 8080 m i Gasherbrum II 8035 m. Częścią trekkingu są odwiedziny w base camp'ach: pod K2 oraz pod Broad Peak, skąd himalaiści rozpoczynają walkę o zdobycie szczytu. Główną częścią trekkingu pod K2 jest podejście lodowcem Baltoro na przełęcz Gondogoro La 5680 m. Wyprawę dopełnia podróż legendarną Karakorum Highway oraz Islamabad. Gwarantowane spektakularne widoki na zawsze zapadające w pamięci.
Opcjonalnie: Wydłużając wyprawę o kilka dni uzupełnisz przygodę o wejście na łatwo dostępny sześciotysięcznik w Karakorum - Khosar Gang 6400 m i nie tylko będziesz cieszył się z trekkingu pod K2, ale też opuścisz Pakistan jako zdobywca.
21 dni
Najbliższy termin: 15.06 - 05.07.2024
Jeden z najpiękniejszych trekkingów na świecie w górach Karakorum w cieniu ośmiotysięczników - K2 8611 m, Broad Peak 8051 m, Gasherbrumy I 8080 m i Gasherbrumy II 8035. Odwiedziny w base camp pod K2 oraz pod Broad Peak, skąd himalaiści rozpoczynają walkę o zdobycie szczytu. Wejście na znajdujący się w bliskim sąsiedztwie K2 szczyt Pastore Peak 6209 m. Podejście lodowcem Baltoro na przełęcz Gondogoro 5680 m, podróż legendarną Karakorum Highway, Islamabad. Gwarantowane spektakularne widoki na zawsze zapadające w pamięci.
27 dni
Najbliższy termin: 15.06 - 11.07.2024

Wybierz się z nami na wyprawę na Karakorum!

W naszej ofercie wypraw na Karakorum znaleźć można m.in długoterminowe wyprawy, które skupiają się na zdobyciu K2 - drugiego najwyższego szczytu na Ziemi. Wyprawy, które organizujemy to niezwykle wymagające i trudne przedsięwzięcia, wymagające od uczestników dużej siły fizycznej i psychicznej, jak również doświadczenia w wspinaczce górskiej.

Gdzie leży Karakorum i co czyni go niesamowitym kierunkiem wypraw?

Karakorum to górzysty region w Azji Południowej, a szczyt K2 znajduje się na granicy między Chinami a Pakistanem. To jedno z najbardziej wymagających miejsc na świecie dla wspinaczki, z licznymi trudnościami technicznymi i warunkami pogodowymi, które są skrajnie nieprzewidywalne i niebezpieczne. Zdobywanie K2 to marzenie wielu wspinaczy, ale wymaga to solidnej wiedzy i doświadczenia, a także odpowiedniego przygotowania fizycznego i psychicznego.

Bezpieczeństwo naszych wypraw na Karakorum to podstawa organizacji!

Wszystkie wyprawy organizowane przez firmę 4challenge są prowadzone przez doświadczonych i licencjonowanych przewodników górskich, którzy posiadają bogate doświadczenie w wspinaczce w Karakorum. To zapewnia uczestnikom wyprawy najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewność, że są pod opieką profesjonalistów. Podsumowując, kategoria wypraw na Karakorum organizowanych przez firmę 4challenge z Wrocławia to niezwykle wymagające i trudne przedsięwzięcie, skupiające się na zdobyciu K2. Wymaga to dużej siły fizycznej i psychicznej oraz doświadczenia w wspinaczce górskiej. Wyprawy są prowadzone przez doświadczonych przewodników górskich, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dla uczestników.