fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Karakorum

Trekking pod K2 to jeden z najpiękniejszych trekkingów na świecie w górach Karakorum w cieniu kilku ośmiotysięczników, w tym tego najznamienitszego - K2 8611 m. Ujrzysz Broad Peak 8051 m, Gasherbrum I 8080 m i Gasherbrum II 8035 m, świetlistą ścianę Gasherbruma IV, Laila Peak i Chogolisę 7665 m. Częścią trekkingu są odwiedziny w base camp'ach: pod K2 oraz pod Broad Peak, skąd himalaiści rozpoczynają walkę o zdobycie szczytu. Kulminacją trekkingu pod K2 jest podejście lodowcem Baltoro na przełęcz Gondogoro La 5680 m. Wyprawę dopełnia podróż legendarną Karakorum Highway oraz stolica Pakistanu - Islamabad. Gwarantowane spektakularne widoki na zawsze zapadające w pamięci.
Opcjonalnie: Wydłużając wyprawę o kilka dni uzupełnisz przygodę o wejście na łatwo dostępny sześciotysięcznik w Karakorum - Khosar Gang 6400 m i nie tylko będziesz cieszył się z trekkingu pod K2, ale też opuścisz Pakistan jako zdobywca.
21 dni
Najbliższy termin: 15.06 - 05.07.2024
Jeden z najpiękniejszych trekkingów na świecie w dodatku w górach Karakorum w cieniu najwspanialszej góry świata - K2 8611 m oraz ośmiotysięczników Broad Peak 8051 m, Gasherbrum I 8080 m i Gasherbrum II 8035 m. Odwiedziny w base camp pod K2 oraz pod Broad Peak, skąd himalaiści rozpoczynają walkę o zdobycie tych ośmiotysięcznych szczytów. Tradycyjne przejście przez owiany wielką sławą lodowiec Baltoro. Wejście na szczyt Pastore Peak 6209 m znajdujący się w bliskim sąsiedztwie góry gór - K2. Nie może zabraknąć podejścia lodowcem Baltoro na przełęcz Gondogoro 5680 m. Całość przygody wypełni podróż legendarną Karakorum Highway i stolica Pakistanu - Islamabad. Gwarantowane spektakularne widoki na zawsze zapadające w pamięci.
27 dni
Najbliższy termin: 15.06 - 11.07.2024

Wybierz się z nami na wyprawę na Karakorum!

W naszej ofercie wypraw na Karakorum znaleźć można m.in długoterminowe wyprawy, które skupiają się na zdobyciu K2 - drugiego najwyższego szczytu na Ziemi. Wyprawy, które organizujemy to niezwykle wymagające i trudne przedsięwzięcia, wymagające od uczestników dużej siły fizycznej i psychicznej, jak również doświadczenia w wspinaczce górskiej.

Gdzie leży Karakorum i co czyni go niesamowitym kierunkiem wypraw?

Karakorum to górzysty region w Azji Południowej, a szczyt K2 znajduje się na granicy między Chinami a Pakistanem. To jedno z najbardziej wymagających miejsc na świecie dla wspinaczki, z licznymi trudnościami technicznymi i warunkami pogodowymi, które są skrajnie nieprzewidywalne i niebezpieczne. Zdobywanie K2 to marzenie wielu wspinaczy, ale wymaga to solidnej wiedzy i doświadczenia, a także odpowiedniego przygotowania fizycznego i psychicznego.

Bezpieczeństwo naszych wypraw na Karakorum to podstawa organizacji!

Wszystkie wyprawy organizowane przez firmę 4challenge są prowadzone przez doświadczonych i licencjonowanych przewodników górskich, którzy posiadają bogate doświadczenie w wspinaczce w Karakorum. To zapewnia uczestnikom wyprawy najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewność, że są pod opieką profesjonalistów. Podsumowując, kategoria wypraw na Karakorum organizowanych przez firmę 4challenge z Wrocławia to niezwykle wymagające i trudne przedsięwzięcie, skupiające się na zdobyciu K2. Wymaga to dużej siły fizycznej i psychicznej oraz doświadczenia w wspinaczce górskiej. Wyprawy są prowadzone przez doświadczonych przewodników górskich, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dla uczestników.