fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Boliwia

Boliwia - Dach Ameryki Południowej, Zdobycie słynącego z urody andyjskiego sześciotysięcznika -> Huayna Potosi 6088 m, trekking w przepięknych górach Cordillera Real / Kordyliera Królewska, święte jezioro Indian – Titicaca – najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie, Salar de Uyuni - najpiękniejsza i największa solna pustynia na Ziemi, Isla del Sol – Tajemnicza Wyspa Słońca na jeziorze Titicaca – to tutaj zgodnie z inkaskimi wierzeniami powstało słońce!
16 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 09.06.2024

Kilka słów o Boliwii

Boliwia to państwo w Ameryce Południowej, graniczące z Brazylią na północy i wschodzie, Paragwajem na południowym wschodzie, Argentyną na południu, Chile na południowym zachodzie i Peru na północnym zachodzie. Boliwia jest jednym z najbiedniejszych krajów w Ameryce Południowej, ale jednocześnie posiada bogate zasoby naturalne, takie jak górnictwo, gaz ziemny i litowo-jonowe baterie. Boliwia jest również znana z kultury prekolumbijskiej, w tym z ruin starożytnego miasta Tiwanaku. Stolicą Boliwii jest La Paz, ale największym miastem jest Sucre. Oficjalnym językiem jest hiszpański, ale w niektórych regionach używa się również języków rdzennej ludności, takich jak keczua i ajmara.

Co znajdziesz w naszej kategorii wypraw do Boliwii?

Kategoria aktywności górskich w Boliwii to idealna propozycja dla miłośników trekkingu, wspinaczki górskiej i innych aktywności pieszych. Boliwia to kraj leżący w samym sercu Ameryki Południowej, znany z bogatej kultury indiańskiej oraz pięknych krajobrazów, w tym andyjskich pasm górskich.

Najważniejsze punkty Boliwii i wypraw do Boliwii

Najważniejszym punktem górskim w Boliwii jest Kordyliera Północna, która obejmuje najwyższy szczyt kraju - Ancohuma (6,427 m n.p.m.). Inne znaczące góry to Kordyliera Centralna, Kordyliera Zachodnia oraz Serranía de Sicasica. Na szlakach trekkingowych w Boliwii można podziwiać nie tylko imponujące krajobrazy, ale także kulturę indiańską i dziką przyrodę. Niektóre z najważniejszych atrakcji to Salar de Uyuni - największe solnisko na świecie, Park Narodowy Madidi - jeden z najbogatszych w gatunki parków narodowych na świecie, czy też miasto La Paz - stolica Boliwii położona na wysokości 3,650 metrów n.p.m. Podsumowując, aktywności górskie w Boliwii to nie tylko wspinaczka na szczyty, ale także możliwość zanurzenia się w bogatej kulturze indiańskiej i odkrycia niezwykłych krajobrazów.