fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Margherita Peak

Wyprawa w Góry Ruwenzori zwane Górami Księżycowymi, wejście / wymagający trekking na trzeci szczyt Afryki - Margherita Peak 5109 m, tropienie goryli górskich w Górach Virunga, jedyny na świecie Park o wyjątkowej nazwie - Nieprzenikniony Las Bwindi, safari i rejs na Nilu, jeden z najznamienitszych raftingów - u źródeł Nilu, Jezioro Wiktorii - trzecie największe jezioro na świecie, safari w Queen Elizabeth National Park i legendarne wodospady Murchisona, Pigmeje
12 dni
Najbliższy termin: 06.07 - 17.07.2024

Gdzie znajduje się szczyt Margherita Peak?

Szczyt Margherita Peak znajduje się w górach Rwenzori, graniczących z Ugandą i Demokratyczną Republiką Konga w Afryce Wschodniej. To wyjątkowe miejsce przyciąga entuzjastów górskich wypraw z całego świata.

Jaka jest wysokość Margherita Peak?

Margherita Peak to najwyższy szczyt w masywie Rwenzori i całych górach Rwenzori. Jego wysokość wynosi imponujące około 5 109 metrów nad poziomem morza, co czyni go jednym z najwyższych szczytów w Afryce.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Margherita Peak?

Dobycie szczytu Margherita Peak wymaga odpowiedniej kondycji fizycznej, wytrzymałości i doświadczenia w górskich ekspedycjach. Choć nie jest to najwyższy szczyt na świecie, trekking na Margherita Peak może być wymagający ze względu na warunki pogodowe, zmienne tereny i wysokość.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Margherita Peak?

Najlepszym okresem na zdobycie szczytu Margherita Peak jest od czerwca do sierpnia oraz od grudnia do lutego, czyli w okresach suchych. Unikamy wówczas ulewnych deszczy, które mogą sprawić, że trasy stają się błotniste i niebezpieczne. Warto jednak pamiętać, że warunki pogodowe w górach są zmienną kwestią, więc planując wyprawę, należy śledzić prognozy i dostosować się do aktualnych warunków.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Margherita Peak?

Dobycie szczytu Margherita Peak to nie tylko ogromne wyzwanie, ale przede wszystkim niezapomniana przygoda. Rwenzori oferuje niesamowite krajobrazy, unikalną florę i faunę, której nie spotkasz nigdzie indziej. Trekking przez te góry to wspaniała okazja do zanurzenia się w dziewiczej przyrodzie i doświadczenia niepowtarzalnej atmosfery tego miejsca. Zdobycie szczytu Margherita Peak będzie nie tylko spełnieniem marzenia o zdobyciu góry, ale także okazją do poznania fascynującej afrykańskiej kultury i tradycji, co czyni to doświadczenie jeszcze bardziej wartościowym i inspirującym.