fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Mont Blanc

Trekking wokół Mont Blanc (Tour du Mont Blanc) jest uznawany za jedną z najpoważniejszych tras trekkingowych nie tylko w Europie, ale i na świecie. I nic w tym dziwnego skoro okrąża najpotężniejszy masyw górski w Europie, a dodatkowo to właśnie tym szlakiem biegnie trasa jednego z najcięższych ultramaratonów terenowych w Europie – Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB). Trasa biegnie przez piękne zielone przełęcze, lazurowe górskie jeziora, a nad nimi towarzyszą nam majestatyczne, poszarpane góry z ośnieżonymi szczytami i skalnymi iglicami. Zobaczysz Mont Blanc 4810 m z każdej strony.
10 dni
Najbliższy termin: 20.07 - 29.07.2024
Wyprawa na Mont Blanc 4810 m - wejście aklimatyzacyjne na czterotysięcznik Gran Paradiso 4061 m - Aosta - Chamonix - opcjonalnie: rafting - paragliding - canyoning w okolicach Chamonix - wyjazd na najwyższy szczyt Europy Zachodniej
9 dni
Najbliższy termin: 21.06 - 29.06.2024

Gdzie znajduje się szczyt Mont Blanc?

Szczyt Mont Blanc znajduje się w Alpach Zachodnich, na granicy Francji i Włoch. Jest to najwyższy szczyt w Europie i jednocześnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych i ikonicznych miejsc w górskim świecie.

Jaka jest wysokość Mont Blanc?

Wysokość szczytu Mont Blanc wynosi 4 808,7 metrów nad poziomem morza. Jest to najwyższy punkt w Alpach i w całej Europie, co czyni go atrakcyjnym celem dla wielu zdobywców górskich szczytów.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Mont Blanc?

Zdobycie szczytu Mont Blanc wymaga doświadczenia w górskich wędrówkach i kondycji fizycznej. Chociaż nie jest to technicznie bardzo wymagający szczyt, wspinaczka w tej okolicy wymaga odpowiedniej aklimatyzacji na wysokości oraz umiejętności poruszania się po lodowcach i stromych odcinkach. Dlatego rekomenduje się, aby uczestnicy mieli wcześniejsze doświadczenie w górach i odbyli specjalne przygotowania przed wyprawą.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Mont Blanc?

Najlepszym okresem do zdobywania szczytu Mont Blanc jest okres letni, czyli od czerwca do września. W tym czasie warunki pogodowe są najbardziej stabilne, a ilość opadów i burz jest ograniczona. Wciąż jednak trzeba uważać na gwałtowne zmiany pogody w górach. Zimą i wczesną wiosną, szczyt jest bardziej niebezpieczny i zarezerwowany dla zaawansowanych alpinistów.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Mont Blanc?

Zdobycie szczytu Mont Blanc to nie tylko spełnienie marzenia wielu pasjonatów górskich wypraw, ale także okazja do doświadczenia niezwykłej przygody i podziwiania niezapomnianych widoków. Widok z wierzchołka Mont Blanc obejmuje panoramiczne widoki na otaczające Alpy, co stanowi nagrodę za wysiłek włożony w wspinaczkę. Dodatkowo, osiągnięcie tego symbolicznego szczytu może być inspirujące i motywujące, stanowiąc osobisty triumf oraz pamiątkę na całe życie. Jednak warto pamiętać, że ze względu na wymagające warunki, zdobycie Mont Blanc powinno być starannie zaplanowane i przemyślane, a najlepiej odbywać się pod okiem doświadczonego przewodnika górskiego.