fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Carstensz Pyramid

8690$ + od 3000 do 4500zł
(przelot)
Wspinaczka na Carstensz Pyramid 4884 m - najwyższy szczyt Australii i Oceanii, ostatnie prawdziwie dzikie oblicza Ziemi, trekking przez dziewiczą dżunglę, niezwykłe kultury – Papuasi, Bali, Papua, Timika.
13 dni
Najbliższy termin: 01.06 - 13.06.2024

Gdzie znajduje się szczyt Carstensz Pyramid? 

Carstensz Pyramid, znany również jako Puncak Jaya, to najwyższy szczyt Indonezji, całej Australii i Oceanii. Położony jest w prowincji Papua w Indonezji, na terenie górzystego obszaru Sudirman Range w zachodniej części wyspy Nowa Gwinea.

Jaka jest wysokość Carstensz Pyramid? 

Szczyt Carstensz Pyramid osiąga imponującą wysokość około 4 884 metrów nad poziomem morza, co sprawia, że zalicza się on do tak zwanej “Korony Ziemi” - najwyższych szczytów na każdym kontynencie. Jednocześnie jest najwyższym szczytem świata leżącym na wyspie.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Carstensz Pyramid? 

Zdobycie szczytu Carstensz Pyramid wymaga umiejętności technicznych, wytrwałości i doświadczenia w trekkingu wysokogórskim. Jest to wyzwanie dla zaawansowanych alpinistów, ponieważ trasa wiedzie przez trudne i technicznie wymagające tereny górskie.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Carstensz Pyramid? 

Najlepszym okresem do zdobywania szczytu Carstensz Pyramid jest sucha pora roku, która trwa od maja do września. W tym okresie pogoda jest najstabilniejsza, a ryzyko ulewnych deszczy i zmniejszenie widoczności jest mniejsze. Jednak warto pamiętać, że warunki pogodowe w górach są zawsze nieprzewidywalne, więc konieczne jest odpowiednie przygotowanie i monitorowanie prognoz.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Carstensz Pyramid? 

Zdobycie szczytu Carstensz Pyramid to nie tylko spełnienie marzeń alpinistycznych, ale również niezapomniana przygoda w jednym z najbardziej odizolowanych i niezwykłych regionów świata. Trekking na Carstensz Pyramid oferuje niesamowite krajobrazy, bogactwo dzikiej przyrody i możliwość poznania unikalnej kultury lokalnych plemion. Dodatkowo jako jeden ze szczytów “Korony Ziemi", zdobycie tego szczytu stanowi wyjątkowe osiągnięcie dla każdego wspinacza marzącego o zdobyciu najwyższych wierzchołków na wszystkich kontynentach.