fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Wyprawy trekkingowe

Jeden z najpiękniejszych trekkingów na świecie w górach Karakorum w cieniu ośmiotysięczników - K2 8611 m, Broad Peak 8051 m, Gasherbrumy I 8080 m i Gasherbrumy II 8035. Odwiedziny w base camp pod K2 oraz pod Broad Peak, skąd himalaiści rozpoczynają walkę o zdobycie szczytu. Wejście na znajdujący się w bliskim sąsiedztwie K2 szczyt Pastore Peak 6200 m. Podejście lodowcem Baltoro na przełęcz Gondogoro 5680 m, podróż legendarną Karakorum Highway, Islamabad. Gwarantowane spektakularne widoki na zawsze zapadające w pamięci.
27 dni
Najbliższy termin: 17.06 - 13.07.2023
Wyprawa do Papui Nowej Gwinei na najwyższy wulkan Oceanii - Mount Giluwe. Szczyt należący do Wulkanicznej Korony Ziemi. Wejście na najwyższy szczyt kraju - Mount Wilhelm. Aklimatyzacyjne wejście na Mount Hagen. Zwiedzanie stolicy kraju Port Moresby.
13 dni
Najbliższy termin: 19.08 - 31.08.2023
Wyprawa na Kang Yatse II – Trekking przez malowniczą Dolinę Markha zwieńczony wspinaczką na popularny sześciotysięcznik. Niesamowita kultura regionu Ladakh - Małego Tybetu z niezliczoną liczbą klasztorów – Raftig na rzece Indus.
14 dni
Najbliższy termin: 08.07 - 21.07.2023
Wyprawa na jedną z najbardziej odizolowanych wysp na świecie - Sokotra - Trekking w Górach Hajhir - Malownicze plaże wyspy - Las Drzew Smoczej Krwi - Zwiedzanie kanionów górskich Ayhaft, Kalisan i Derhur - Odwiedzimy górskie wioski beduińskie i poznamy lokalną społeczność - Wejdziemy na wielkie wydmy piaskowe Zahek i Hayf - Eksploracja dwóch największych jaskiń wyspy Hoq i Dagub - kąpiel pod wodospadem Daburk - rejs na piękną plażę Shoab w towarzystwie delfinów - Opcjonalnie tygodniowy rejs po morzu kutrem rybackim i zwiedzanie wysp Abd Al Kuri, Samha i Darsa - dla chętnych nurkowanie w pobliżu zatopionego statku rybackiego
9 dni
Najbliższy termin: 20.11 - 28.11.2023
koszt: 2395 $ + koszt: od 3000 do 4500zł
(przelot)
Wyprawa na Kilimandżaro drogą Lemosho - jedyną drogą wytyczoną na minimum 7 dni akcji górskiej - trekkingu w Parku Narodowym Kilimandżaro z wejściem na szczyt. Jeden dzień na odpoczynek po zdobyciu Kilimandżaro spędzamy na wycieczce do wioski plemienia Chaga skrywającej w tropikalnym lesie 100 metrowy wodospad Materuni - opcjonalnie wycieczka do wód termalnych Kikuletwa Hotsprings - Safari w Parkach Narodowych Serengeti i Ngorongoro - Odpoczynek na plażowym ;) Zanzibarze
12 dni
Najbliższy termin: 17.06 - 28.06.2023
Przeżyj z nami tę magiczną sylwestrową noc na pustyni Wadi Rum w Jordanii. W programie oczywiście obowiązkowo zdobycie najwyższego szczytu Jordanii - Jabal Umm ad Dami 1854 m. W ciągu tych kilku dni zobaczymy wszystko to co najważniejsze i najpiękniejsze w Jordanii, a zwiedzając starożytne miasta przeniesiemy się w czasie o kilka tysięcy lat!
8 dni
Najbliższy termin: 27.12.2023 - 03.01.2024
Trekking w jednej z najpiękniejszych części Alp - Alpach Berneńskich. Wędrówka słynnym szlakiem Eiger trial pod północną ścianą znanej wspinaczom na całym świecie góry Eiger 3970 m. Wjazd koleją zębatą, która jest jednocześnie najwyżej w Europie położoną linią kolejową na przełęcz Jungfraujoch do stacji Jungfrau 3454 m. Trekking przez niezwykłe i piękne rejony, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jak np. rejon jeziora Oeschinen.
10 dni
Najbliższy termin: 17.06 - 26.06.2023
Islandia - kraina pięknych wodospadów, gór, lodowców, wulkanów i buchających gejzerów. Przeżyj niesamowitą przygodę podczas kilku dni trekkingu najpiękniejszymi szlakami na Islandii i jednymi z piękniejszych w Europie Laugavegur i  Fimmvorduhals Trail. Wędruj pośród miękkich i zielonych traw, pięknych wodospadów by za chwilę przenieść się w zupełnie inne miejsce gdzie, królować będą pola lawowe z zastygła, surową i kanciastą lawą oraz kilometrami ciągnący się brązowy popiół. Widoki, które tutaj zobaczysz zostaną z Tobą już na zawsze. W drugiej części wyprawy ciesz się niesamowitym klimatem fiord zachodnich Islandii. Zobacz jedne z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć i zobaczyć!
15 dni
Najbliższy termin: 17.06 - 01.07.2023
Piąta najwyższa góra Afryki Mount Meru 4566 m oraz święta góra Masajów Ol Doinyo Lengai 2962 m podczas jednej wyprawy! Mt. Meru to najwyższy aktywny wulkan w Afryce i jest położony na wschodnim skraju Wielkiej Ryftowej Doliny. Góra prezentuje się bardzo okazale i przyciąga uwagę zarówno z równin sawanny, jak i ze zboczy Kilimandżaro. Mount Meru pod względem zdobywania wyróżnia się spośród wszystkich górskich celów w Afryce tym, że stoki góry zamieszkują wszystkie znane nam z safari gatunki zwierząt, a całość obszaru zajmuje Arusha National Park. Niesamowity trekking ku szczytowi odbywa się w towarzystwie dzikich zwierząt oraz strzegących nas uzbrojonych Rengersów. Po zdobyciu Mount Meru czeka nas niezapomniane safari w Parku Serengeti, a całą wyprawę zwieńczy zdobywanie świętej góry Masajów zamieszkiwanej przez Boga Ngai - Ol Doinyo Lengai 2962 m, na którą w roli przewodnika może Cię wprowadzić tylko prawdziwy Masaj.
12 dni
Najbliższy termin: 10.06 - 21.06.2023
Europaweg ma tyle nazw, że bardzo trudno określić jednoznaczne miano szlaku - Europa Trail, Europa Way, szlak Europa. Naprawdę można się nie odnaleźć. Niemiecka nazwa ma tą przewagę, że składa się z jednego wyrazu i nam to zdecydowanie najbardziej odpowiada. Coraz też częściej w polskiej terminologii używa się wyrażenia szlak "Europaweg". Jeden z najsłynniejszych alpejskich szlaków prowadzący z Saas-Fee do Zermatt swoją rangę zawdzięcza nie tylko spektakularności i olbrzymiej liczbie oglądanych po drodze czterotysięczników, ale przede wszystkim możliwości przejścia najdłuższego wiszącego mostu świata. Nasza trasa, z uwagi na niekonwencjonalny pomysł połączenia Europaweg z wejściem na trekkingowy szczyt Mettelhorn 3406 m, biegnie pomiędzy Grächen i Zermatt i choć to skrócony trekking trasą Europaweg to wybraliśmy zdecydowanie najciekawszą, większą połowę trasy.
8 dni
Najbliższy termin: 01.07 - 08.07.2023
Teneryfa to nie tylko wyspa, gdzie można odpocząć na plaży, ale również istny raj dla osób kochających bliski kontakt z naturą i górskimi krajobrazami. Idealne miejsce na trekkingi. Zdobądź najwyższy szczyt Hiszpanii wulkan Teide 3718 m. Wędruj przez malownicze ziemie wyspy. Odkrywaj niezwykłe zakamarki m.in piękno wąwozu Masca, piaszczyste plaże oraz najstarszą część wyspy Góry Anaga. Ta krótka wyprawa przeniesie Cię do innego świata z krajobrazami niczym z innej planety. Trekking na Teneryfie, wyspie znanej całemu światu ze stacjonarnych wakacji spędzanych w luksusowych hotelach, to nie jest żart na prima aprilis.
12 dni
Najbliższy termin: 03.06 - 14.06.2023
Mount Meru to piąta najwyższa góra Afryki oraz najwyższy aktywny wulkan w Afryce. Mt. Meru położone jest na wschodnim skraju Wielkiej Ryftowej Doliny na terenie Arusha National Park. Prezentuje się okazale i przyciąga uwagę zarówno z "dołu" jak i ze zboczy Kilimandżaro. Niesamowity trekking ku szczytowi odbywa się w towarzystwie dzikich zwierząt oraz ochraniających nas uzbrojonych rengersów. Dodatkowych atrakcji dostarczy Ci kilkudniowe safari w Parkach Tarangire NP i kraterze Ngorongoro lub Selous i Mikumi NP, gdzie zobaczysz niemal wszystkie afrykańskie zwierzęta - słonie, lwy, hipopotamy, zebry, antylopy, bawoły i wiele innych.
10 dni
Najbliższy termin: 17.06 - 26.06.2023
Islandia - kraina pięknych wodospadów, gór, lodowców, wulkanów i buchających gejzerów. Przeżyj niesamowitą przygodę podczas kilku dni trekkingu najpiękniejszymi szlakami na Islandii i jednymi z piękniejszych w Europie Laugavegur i Fimmvorduhals Trail. Wędruj pośród miękkich i zielonych traw, pięknych wodospadów by za chwilę przenieść się w zupełnie inne miejsce gdzie, królować będą pola lawowe z zastygła, surową i kanciastą lawą oraz kilometrami ciągnący się brązowy popiół. Widoki, które tutaj zobaczysz zostaną z Tobą już na zawsze. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć i zobaczyć!
9 dni
Najbliższy termin: 17.06 - 25.06.2023
Zdobądź aż 23 szczyty powyżej 3000 m, w tym Mulhacen 3482 m - drugi najwyższy szczyt Europy zaraz po Mont Blanc. W ciągu pięciodniowego trekkingu w górach Sierra Nevada ( Śnieżne Góry) w Hiszpanii wędrować będziesz rzadko uczęszczanymi szlakami pośród dzikiej przyrody. Mulhacen 3482 m należy również do Korony Europy. Przenieś się na chwilę do świata baśni i odkryj magiczną Andaluzję z licznymi zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
7 dni
Najbliższy termin: 09.06 - 15.06.2023
Niesamowity i jeden z najcięższych trekkingów w Europie. Trekking północną częścią korsykańskiego szlaku GR20, który w całej swej rozpiętości liczy w sumie 180 km. Wędrówka dzikimi, górskimi ścieżkami przez lasy czarnej sosny, wielkie głazy, granie i przełęcze z ostrymi podejściami i zejściami. Dodając do tego widoki na strzeliste szczyty, jeziorka polodowcowe i tutejszą panoramę jest to zdecydowanie nie tylko jeden z najcięższych szlaków w Europie ale również jeden z najpiękniejszych.
13 dni
Najbliższy termin: 24.06 - 06.07.2023
Trekking wokół Mont Blanc (Tour du Mont Blanc) jest uznawany za jedną z najpoważniejszych tras trekkingowych nie tylko w Europie, ale i na świecie. I nic w tym dziwnego skoro okrąża najpotężniejszy masyw górski w Europie, a dodatkowo to właśnie tym szlakiem biegnie trasa jednego z najcięższych ultramaratonów terenowych w Europie – Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB). Trasa biegnie przez piękne zielone przełęcze, lazurowe górskie jeziora, a nad nimi towarzyszą nam majestatyczne, poszarpane góry z ośnieżonymi szczytami i skalnymi iglicami. Zobaczysz Mont Blanc 4810 m z każdej strony.
10 dni
Najbliższy termin: 22.07 - 31.07.2023
1980 $ + od 3000 do 4500 zł
(przelot)
Wysoki trekking do bazy pod Everestem – szlak na najwyższym pułapie Solo Khumbu - Renjo La 5360 m, Gokyo Ri 5483 m, Cho La 5420 m i Kala Pattar 5643 m – Najbardziej spektakularny szlak Himalajów rejonu Mount Everestu – najwyższa średnia wysokość trekkingu w Himalajach – kultowe punkty widokowe – olbrzymy Himalajów – Mount Everest 8850 m, Lhotse 8516 m, Makalu 8463 m, Cho Oyu 8201 m – Na trasie historyczna wioska Szerpów - Thame, z której pochodzi Tenzing Norgay i Apa Sherpa – safari na słoniach w dżungli Parku Narodowego Chitwan – rafting w Nepalu.
21 dni
Najbliższy termin: 23.09 - 13.10.2023

Wyprawy trekkingowe to świetna forma aktywnego wypoczynku, połączona z eksploracją najciekawszych zakątków świata. Jest to rodzaj turystyki uprawiany w trudnych warunkach, zarówno terenowych, jak i klimatycznych. Najpopularniejszą odmianą trekkingu są wyprawy górskie. Można wybrać niewymagające i niewysokie góry lub też wyruszyć na poważne wyjazdy w góry i zdobyć znane szczyty. Wybór ogranicza się jedynie do Twojej wyobraźni oraz sprawności fizycznej. 

Gdzie organizujemy wyprawy trekkingowe?

W naszej ofercie znajdziesz wyprawy trekkingowe do każdego zakątka świata. Marzysz o zdobyciu najwyższego szczytu Afryki — Kilimandżaro? A może zachwycają Cię widoki alpejskich krajobrazów? Proponujemy wyprawy górskie w najciekawsze regiony całego świata. Razem z nami będziesz mógł pokonać jedną z najpoważniejszy tras trekkingowych na świecie, jaką jest trasa wokół Mont Blanc, a także zdobyć najwyższy szczyt Alp. Organizujemy również wyprawy górskie i trekkingowe w inne części Alp, jak np. wyprawa słynnym szlakiem Eiger Trail, który jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Alpach Berneńskich. Dla bardziej wymagających mamy w ofercie nie tylko zdobycie szczytu Mont Blanc (4 809 m n.p.m.), ale również pozostałych alpejskich 4-tysięczników. Oprócz wyjazdów w sezonie letnim proponujemy również wyjazdy w góry na obóz zimowy, będący idealną opcją dla miłośników sportów zimowych.

Marzysz o zdobyciu Afryki? 

Jeśli marzysz o zdobyciu najwyższego szczytu Afryki, z pewnością Twoją uwagę przyciągnie propozycja wyprawy na Kilimandżaro (5 895 m n.p.m). Oferujemy wyprawy trekkingowe na Dach Afryki różnymi drogami, a także piesze wędrówki na safari oraz odpoczynek przy 100-metrowym wodospadzie na Zanzibarze. Bardziej wymagającym i chętnym do zdobycia jeszcze większej ilości pozytywnych wrażeń z pewnością przypadnie do gustu możliwość zdobycia innych szczytów Afryki. W ofercie posiadamy wyprawy trekkingowe nie tylko na Kilimandżaro, ale również na czynny wulkan i świętą górę Masajów — Ol Doinyo Lengai (3 188 m n.p.m) oraz zwiedzanie dzikich terenów Tanzanii. Dla miłośników górzystych widoków Andów proponujemy zorganizowanie wycieczki w góry Ameryki Południowej. Podczas wyprawy będziesz mieć możliwość zdobycia najwyższego szczytu obu Ameryk, jakim jest Aconcagua (6 962 m n.p.m). Jest to równocześnie najwyższa góra na całej półkuli zachodniej. Podczas wyprawy nie tylko zmierzysz się z wysokością niemal 7 tys. metrów, ale również obejrzysz jeden z najwyższych wodospadów na Ziemi, zwiedzisz Buenos Aires oraz zobaczysz imponujący Puente del Inca — nietypową formację skalną, która tworzy naturalny most nad rzeką.

Dlaczego nasze wyprawy trekkingowe i górskie są tak popularne?

Dlaczego warto właśnie z nami wyruszyć na wyprawy górskie i trekkingowe? Zespół 4challenge to doświadczona ekipa, składająca się z ludzi z pasją. Od 2005 roku regularnie organizujemy wyprawy w różne zakątki świata i górski trekking na szczyty każdego z kontynentów. Czuwamy nad bezpieczeństwem oraz zorganizowanym przebiegiem każdej wyprawy. Dbamy o każdy, nawet najmniejszy szczegół wyjazdu. Nasz zespół składa się z instruktorów, fachowców w swojej dziedzinie, na których można polegać w każdej sytuacji. Jesteśmy oddani swojej dyscyplinie, a podróże i wyprawy górskie to nasza pasja, która daje nam motywacje do działania i ciągłego rozwoju. Współpracujemy z profesjonalnymi przewodnikami oraz instruktorami z całego świata, zrzeszonymi w międzynarodowych organizacjach.

Wyjazdy w góry, bo kochamy trekking górski!

Góry to Twoja pasja? Marzysz o zdobyciu wysokich szczytów? Uwielbiasz górskie podróże? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś “tak” to znak, że jesteś w dobrym miejscu! Z naszej miłości do górskiego trekkingu powstały zorganizowanie wycieczki w góry, podczas których dzielimy się swoją pasją i wiedzą na naszym blogu. Wyprawa razem z 4challenge będzie dla Ciebie niezapomnianą przygodą, podczas której sprawdzisz swoją wytrzymałość, a także zdobędziesz niepowtarzalne wrażenia i wspomnienia. Oferujemy wyprawy trekkingowe nie tylko na tereny Europy, ale również na całym świecie. Dzięki nam spełnisz swoje marzenie, nie martwiąc się o organizację i bezpieczeństwo wyprawy. Jeżeli natomiast marzysz o byciu częścią naszego zespołu to zacznij od dołączenia do naszego klubu!