fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Wyprawy polarne

Dziki trekking na Grenlandii. Arctic Circle Trail to wędrówka przez pierwotne tereny, z dala od cywilizacji i osad ludzkich. Tylko człowiek sam na sam z naturą i dziką przyrodą. 160 kilometrów wędrówki w pobliżu koła podbiegunowego, wędrówka po drugim największym lądolodzie na Ziemi - Lądolodzie Grenlandzkim, klimatyczne wioski rybackie Sisimiut i Kangerlusaaq.
12 dni
Najbliższy termin: 22.06 - 03.07.2024
77500$ + 4000 - 5000 zł
(przelot)
Niezwykła wyprawa na Biegun Południowy! Postaw nogę na jednym z najbardziej odizolowanych miejsc na świecie, stań na "czubku planety" Biegunie Południowym. Przepiękne krajobrazy z poziomu Union Glacier, wyprawa na nartach przez ostatni stopień równoleżnika do bieguna, Stacja Rolanda Amundsena, lot nad Antarktydą, malownicze Puntas Arenas w Chile.
16 dni
Najbliższy termin: 15.12 - 30.12.2024
od  27695 + od 1800 do 2800zł
(przelot)
Masz okazje przepłynąć Morze Barentsa oraz Ocean Arktyczny na najpotężniejszym lodołamaczu wybudowanym przez człowieka: 50 Years of Victory! Pożądany przez odkrywców Biegun Północny to specyficzne miejsce, gdzie właściwie każdy kierunek można już nazwać południem, a słońce świeci tu całą dobę! Żeby przeżyć niezapomnianą przygodę, nie trzeba wdrapywać się na szczyty górskie. Na zerowym poziomie jest równie fascynująco szczególnie jeśli do dyspozycji mamy ogromny lodołamacz, a naszym celem jest jeden z dwóch biegunów geograficznych. Stamtąd nie można pójść bardziej na północ. Punkt bez własnej strefy czasowej, w którym zbiegają się wszystkie południki. Tutaj okrążysz ziemię w mgnieniu oka. Zobaczysz niedźwiedzie polarne, które często z z ciekawości podchodzą pod sam statek, stwarzając idealną szanse na uchwycenie tej chwili w obiektywie. A to wszystko w scenerii niekończącego się lodu i śniegu.
14 dni
Najbliższy termin: 07.07 - 20.07.2024
Rejs wokół Półwyspu Antarktycznego, najsurowszy klimat na kuli ziemskiej, oblodzone fiordy i góry lodowe. Smak polarnej wyprawy i białe noce. Pingwiny, ptaki, foki, delfiny, wieloryby, plankton. Odwiedziny w stacji badawczej. Szetlandy Południowe, Kanał Beagle, Morze Drake'a, Przylądek Horn, Ziemia Ognista
18 dni
Najbliższy termin: 28.12.2024 - 14.01.2025
Jak to jest być na najodleglejszym miejscu na ziemi gdzie populacja pingwinów stanowczo przerasta ludzką, maszerować po ogromnych polach lodowcowych, zobaczyć dzień polarny, a na koniec zdobyć najwyższy szczyt kontynentu? Sprawdzimy to tylko na Antarktydzie zdobywając Mount Vinson 4892 m.
17 dni
Najbliższy termin: 20.11 - 06.12.2024
Wejście na Gunnbjorn 3760m - najwyższy szczyt Grenlandii, przemierzanie Lądolodu Grenlandzkiego, powożenie psich zaprzęgów, kąpiele w gorących źródłach, Reykjavik - Islandia, Akureyri
Inne terminy
15 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 08.06.2024

Zostań polarnikiem z 4challenge!

Marzysz o niezapomnianej przygodzie w krainie wiecznych lodów? Z 4challenge to możliwe! Organizujemy wyprawy polarne, podczas którym masz możliwość odwiedzenia najbardziej surowych terenów na kuli ziemskiej. W naszej ofercie znajdziesz wyprawy na biegun północny oraz południowy, a także podróż na Grenlandię. Dzięki temu zaznasz uczucia przebywania w najbardziej odległym, skutym lodem miejscu na ziemi. Jeśli interesuje Cię to, jak wygląda miejsce, w którym populacja pingwinów przewyższa liczebnością populację ludzką, to wyprawy polarne są zdecydowanie dla Ciebie! Oprócz interesujących trekkingów będziesz mieć również możliwość przeżycia dnia polarnego, a także zaobserwowania życia tamtejszych zwierząt.

Wyprawy polarne czyli szlakiem pierwszych ludzi lodu!

Wyprawy na biegun południowy pozwolą Ci poznać Antarktydę i zwiedzić jej najciekawsze zakamarki. W swojej ofercie posiadamy rejs dookoła Półwyspu Antarktycznego, podczas którego będziesz mógł obserwować widoki i przyrodę tego najdalszego zakątka. Ogromne powierzchnie lodowców, zmrożone fiordy oraz wysokie góry lodowe stanowią niezapomniany krajobraz. Dla tych, którzy lubią wyprawy polarne połączone z aktywnym spędzaniem czasu, oferujemy trekking górski z możliwością zdobycia najwyższego szczytu Antarktydy — Mount Vinson (4 892 m n.p.m.). Jest to równocześnie najwyższy punkt kontynentu, co zdecydowanie przypadnie do gustu kolekcjonerom niezapomnianych przeżyć. W swojej ofercie mamy również odwiedziny w stacji badawczej na biegunie, podczas których zdobędziecie ciekawą wiedzę na temat tej skutej wiecznym lodem części świata. Jeśli natomiast chcesz wyruszyć w przeciwnym kierunku lub marzysz o zdobyciu obu krańców kuli ziemskiej, to świetnie trafiłeś! W naszej bogatej ofercie znajdziesz również wyprawy na biegun północny. Wśród nich niezapomniany rejs najpotężniejszym lodołamaczem zbudowanym przez człowieka —  50 Years of Victory. Podczas podróży nie tylko zobaczysz mechanizm konstrukcji, ale również posłuchasz ciekawych opowieści i wykładów od pracujących na lodołamaczu inżynierów. Biegun Północny to wyjątkowe miejsce, w którym przeżyjesz niezapomnianą przygodę również na lądzie. Jest to punkt, w którym zbiegają się wszystkie południki, a on sam nie posiada własnej strefy czasowej. Tylko tutaj można doświadczyć uczucia bycia na krańcu świata. Podczas rejsu po Morzu Barentsa oraz Oceanie Arktycznym można zaobserwować zwierzęta, żyjące na biegunie. Będziesz mieć niezapomnianą okazję zobaczenia niedźwiedzi polarnych w ich naturalnym środowisku, ponieważ często podchodzą one do statku, kierowane ciekawością.  Wyprawy polarne na Grenlandię z pewnością przypadną do gustu miłośnikom sportów zimowych i śnieżnych atrakcji. W planach wycieczki śladami polarników oferujemy przejażdżkę psim zaprzęgiem oraz doświadczenie wyprawy polarnej. Dla zwolenników ekstremalnych przeżyć proponujemy trawers lądolodu grenlandzkiego, a także wejście na najwyższy szczyt Grenlandii —  Górę Gunnbjørna (3 694 m n.p.m.). Idealną formą relaksu i odpoczynku po wysiłku wspinaczki będą kąpiele w gorących źródłach. Miłośnicy natury z pewnością docenią piękno wodnego safari, podczas którego można obserwować zwierzęta polarne w ich naturalnym środowisku, a także wziąć udział w bezkrwawym polowaniu na wieloryby i orki.

Trekking polarny? Zobacz naszą ofertę!

Podczas wypraw będziesz mieć niezapomnianą możliwość odbycia trekkingu po ogromnych polach lodowcowych i pustyniach lodowych, ciągnących się aż po horyzont. Dla tych, którzy lubią górski trekking, przygotowaliśmy wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, jak również zdobycia szczytów. Wyprawy polarne dają niepowtarzalną okazję do trekkingu w otoczeniu skutym lodem na każdej wysokości. Razem z nami będziesz mieć możliwość długich wędrówek po lodowcach, zdobycia najwyższego szczytu Grenlandii, jak i całego kontynentu — Antarktydy. Dla zaawansowanych miłośników wspinaczki oferujemy trawers lądolodu. Trekking na obu krańcach globu z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.