fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Borneo

Wyprawa w głąb magicznego Borneo – Trzecia co do wielkości wyspa na świecie – Łagodny trekking na Mount Kinabalu 4095 m, najwyższy szczyt od Himalajów po Nową Gwineę, albo zapierająca dech w piersiach najwyższa ferrata na świecie – Oszałamiająca dzika przyroda – Dżungle tak gęste, że niemal nieodstępne, a jednak my je odkryjemy – Jedyne takie na świecie Parki Narodowe Bomo i Mulu – wapienne ostańce Pinnacles – jedne z największych systemów jaskiń na świecie – nurkowanie pośród rekinów młotów i wielorybich – wizyta w rezerwacje orangutanów.
16 dni
Najbliższy termin: 01.06 - 16.06.2024

Wyprawy do Borneo, czyli dlaczego musisz odwiedzić ten region świata!

W naszej kategorii wypraw trekkingowych do Borneo znajdują się  różnego rodzaju aktywności turystyczne w górskich obszarach wyspy. Borneo to trzecia co do wielkości wyspa na świecie, położona w Azji Południowo-Wschodniej i podzielona między trzy kraje: Indonezję, Malezję i Brunei.

Jakie szczyty można zdobyć decydując się na jedną z wypraw naszej kategorii Borneo?

W ramach tej kategorii, turyści mogą zdobywać najwyższe szczyty Borneo, takie jak Kinabalu w Malezji, czy też trudniejsze wspinaczki na szczyty, takie jak Gunung Mulu w Malezji lub Gunung Rinjani w Indonezji. Ponadto, w regionie Borneo istnieje wiele szlaków trekkingowych, które prowadzą przez malownicze krajobrazy, wulkaniczne pola, dżungle, a także do tradycyjnych wiosek plemiennych.

Najważniejsze punkty turystyczne Borneo, które zobaczysz w trakcie naszych wypraw!

Ważne punkty turystyczne w Borneo to m.in. Park Narodowy Gunung Mulu, Park Narodowy Kinabalu oraz Park Narodowy Bako, w których można zobaczyć unikalną florę i faunę, w tym endemiczne gatunki roślin i zwierząt, takie jak orangutany, nozdrze malajskie i nosorożce sumatrzańskie. Ponadto, na Borneo znajdują się piękne plaże i rafy koralowe, które są popularnym celem turystów poszukujących wypoczynku nad morzem.