fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Grenlandia

Dziki trekking na Grenlandii. Arctic Circle Trail to wędrówka przez pierwotne tereny, z dala od cywilizacji i osad ludzkich. Tylko człowiek sam na sam z naturą i dziką przyrodą. 160 kilometrów wędrówki w pobliżu koła podbiegunowego, wędrówka po drugim największym lądolodzie na Ziemi - Lądolodzie Grenlandzkim, klimatyczne wioski rybackie Sisimiut i Kangerlusaaq.
12 dni
Najbliższy termin: 22.06 - 03.07.2024
Wejście na Gunnbjorn 3760m - najwyższy szczyt Grenlandii, przemierzanie Lądolodu Grenlandzkiego, powożenie psich zaprzęgów, kąpiele w gorących źródłach, Reykjavik - Islandia, Akureyri
Inne terminy
15 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 08.06.2024

Kierunek Grenlandia, czyli wyprawa na lodowate krańce świata!

Grenlandia oferuje wiele możliwości, w tym mnóstwo okazji do wypraw trekkingowych, zdobywania szczytów oraz innych aktywności górskich i pieszych w jednym z najbardziej dzikich i malowniczych regionów na świecie. Grenlandia jest największą wyspą na świecie i leży na północno-wschodnim Atlantyku, między Kanadą a Europą. W tym regionie znajdują się niezapomniane krajobrazy, w tym ogromne lodowce, masywy górskie, wodospady, fiordy oraz liczne przyrodnicze parki narodowe.

Co musisz zobaczyć udając się na wyprawę na Grenlandię?

Wśród najważniejszych punktów na mapie Grenlandii, które warto zobaczyć, znajduje się m.in. Kulusuk - malownicza miejscowość na wschodnim wybrzeżu, gdzie można podziwiać typową arktyczną krajobraz oraz ilość lodów. Kolejnym interesującym miejscem jest Park Narodowy Fiordland, położony w południowej części kraju, gdzie można podziwiać piękne krajobrazy fiordów, lodowców i wyjątkową faunę morską. Z kolei w południowej części Grenlandii znajduje się Park Narodowy Tasermiut, który oferuje niezwykłe widoki na góry i lodowce. Zachęcamy do sprawdzenia naszej koronnej w tym regionie wyprawy, tj. Grenlandia – śladami polarników.

Mnóstwo możliwości i piękna na wyprawie do Grenlandii - jakie to punkty?

Grenlandia jest również znana z szerokiej gamy aktywności na świeżym powietrzu, takich jak narciarstwo, jazda na snowboardzie, wspinaczka górska oraz inne formy turystyki przygodowej. Głównymi szczytami w tym regionie są m.in. Gunnbjørn Fjeld, najwyższy szczyt Grenlandii, oraz Tasiilaq Fjeld, który oferuje piękne widoki na okolicę. Zachęcamy do sprawdzenia naszej wyprawy "Wyprawa na Górę Gunnbjorn 3760m – najwyższy szczyt lodowej wyspy"!

Podsumowując - Grenlandia to obowiązkowy kierunek dla szukających przygód trekkingowców!

Podsumowując, Grenlandia to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, którzy chcą zobaczyć niezwykłe krajobrazy, zasmakować lokalnej kultury oraz przeżyć niezapomniane przygody w malowniczym i dzikim kraju.