fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Chile

Trekking pod Cerro Torre, Fitz Roy i Torres del Paine, lodowiec Perito Moreno, klimatyczna podróż bezdrożami Patagonii i Ziemii Ognistej, argentyńska Parillada, rejs po kanale Beagle, boskie Buenos Aires, Ushuaia i pociąg na krańcu świata
18 dni
Najbliższy termin: 18.11 - 05.12.2023
Zdobywanie najwyższego wulkanu świata, wędrówka po pustyni Atacama, Santiago de Chile, plażowanie nad Pacyfikiem, Park Narodowy Nevado Tres Cruces, kąpiel w turkusowej wodzie Laguna Verde, Rapa Nui (Wyspa Wielkanocna)
19 dni
Najbliższy termin: 28.10 - 15.11.2023

Kierunek Chile, czyli wyprawy z 4challenge do Ameryki Południowej!

Chile to kraj leżący w Ameryce Południowej, słynący z pięknych krajobrazów górskich, wulkanów, pustyni i lodowców. W tym kraju znajdują się dwa z siedmiu najwyższych szczytów na świecie: Ojos del Salado i Aconcagua, co czyni go popularnym celem wypraw trekkingowych i zdobywania szczytów.

Atakama = obowiązkowy kierunek wyprawy do Chile

Jednym z najważniejszych regionów dla aktywności górskich w Chile jest Atakama - najsuchsza pustynia na świecie, leżąca na północy kraju. Region ten oferuje wspaniałe możliwości wspinaczkowe i trekkingowe, w tym zdobywanie wulkanów, takich jak Licancabur i Lascar.

Jeżeli wyprawa do Chile to również do Patagonii!

Innym ważnym obszarem dla turystyki pieszej i górskiej w Chile jest Patagonia, położona na południu kraju. Obszar ten obejmuje Park Narodowy Torres del Paine, który słynie z przepięknych krajobrazów lodowców, jezior i gór. Patagonia oferuje też wiele możliwości trekkingowych i wspinaczkowych, w tym wspinaczki na szczyty, takie jak Monte Fitz Roy i Cerro Torre. Wreszcie, dolina Cajón del Maipo to również popularne miejsce dla aktywności górskich w Chile, oferujące wspaniałe szlaki trekkingowe i możliwość wspinaczki na góry, takie jak El Morado i San José de Maipo.