fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Chile

To jedna z najbardziej nasyconych atrakcjami i intensywnych naszych wypraw. Po tej ekspedycji w Patagonii nie zostanie Ci już wiele do zobaczenia ;). Zaliczysz trekking pod uchodzącą na najtrudniejszą górę świata, główną bohaterkę filmu 'Krzyk Kamienia' - Cerro Torre 3128 m - a w zasadzie nie górę a iglicę ;) , podejdziesz pod monumentalny Fitz Roy 3405 m i przyciągające trekkerów z całego świata Torres del Paine 2884 m, wejdziesz na gigantyczny lodowiec Perito Moreno, odbędziesz klimatyczną podróż bezdrożami Patagonii i Ziemi Ognistej, a nawet przejedziesz się pociągiem na krańcu świata; zasmakujesz argentyńskiej Parillady, odwiedzisz ostatnie miasto w kierunku Antarktydy - najdalej na południe wysunięte miasto na naszej planecie - Ushuaia, popłyniesz w rejs po kanale Beagle, a wszystko to ubarwi boskie Buenos Aires
18 dni
Najbliższy termin: 16.11 - 03.12.2024
Zdobywanie najwyższego wulkanu na Ziemi - Ojos del Salado 6893 m, przemierzanie i wędrówka po pustyni Atacama, baza namiotowa przy jednym z najpiękniejszych jezior wysokogórskich Laguna Verde (Laguna de Chile) położone na wysokości 4325 metrów, szczyty aklimatyzacyjne przekraczające 6000 metrów: Incahuasi 6615, Mulas Muertas 5897, Cerro San Francisco 6080 m, stolica kraju Santiago de Chile, plażowanie nad Pacyfikiem, Park Narodowy Nevado Tres Cruces, kąpiel w turkusowej i niewyobrażalnie słonej wodzie Laguna Verde, Rapa Nui (Wyspa Wielkanocna)
19 dni
Najbliższy termin: 23.11 - 11.12.2024

Kierunek Chile, czyli wyprawy z 4challenge do Ameryki Południowej!

Chile to kraj leżący w Ameryce Południowej, słynący z pięknych krajobrazów górskich, wulkanów, pustyni i lodowców. W tym kraju znajdują się dwa z siedmiu najwyższych szczytów na świecie: Ojos del Salado i Aconcagua, co czyni go popularnym celem wypraw trekkingowych i zdobywania szczytów.

Atakama = obowiązkowy kierunek wyprawy do Chile

Jednym z najważniejszych regionów dla aktywności górskich w Chile jest Atakama - najsuchsza pustynia na świecie, leżąca na północy kraju. Region ten oferuje wspaniałe możliwości wspinaczkowe i trekkingowe, w tym zdobywanie wulkanów, takich jak Licancabur i Lascar.

Jeżeli wyprawa do Chile to również do Patagonii!

Innym ważnym obszarem dla turystyki pieszej i górskiej w Chile jest Patagonia, położona na południu kraju. Obszar ten obejmuje Park Narodowy Torres del Paine, który słynie z przepięknych krajobrazów lodowców, jezior i gór. Patagonia oferuje też wiele możliwości trekkingowych i wspinaczkowych, w tym wspinaczki na szczyty, takie jak Monte Fitz Roy i Cerro Torre. Wreszcie, dolina Cajón del Maipo to również popularne miejsce dla aktywności górskich w Chile, oferujące wspaniałe szlaki trekkingowe i możliwość wspinaczki na góry, takie jak El Morado i San José de Maipo.