fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Góry Księżycowe (Uganda)

Góry Księżycowe - wyprawa w Góry Ruwenzori – wejście / trekking na trzeci szczyt Afryki - Margherita 5109 m, Goryle Gór Virunga, Nieprzenikniony Las Bwindi, rejs i safari wzdłuż Nilu, Rafting u źródeł Nilu, Jezioro Wiktorii, safari w Queen Elizabeth NP i Murchison Fall's NP, Pigmeje
12 dni
Najbliższy termin: 26.12.2023 - 06.01.2024

Uganda = ostoja życia goryli i pięknych krajobrazów jakimi są Góry Księżycowe

Góry Księżycowe to pasmo górskie położone w zachodniej Ugandzie, w regionie Rwenzori. To jedno z najtrudniejszych do zdobycia pasm górskich na świecie, ze względu na trudne warunki klimatyczne i nierówny teren. W kategorii dotyczącej Gór Księżycowych znajdują się wyprawy trekkingowe, zdobywanie szczytów oraz inne aktywności górskie i piesze.

Park Narodowy Rwenzori obowiązkowym punktem na wyprawie w Góry Księżycowe

Ważnym punktem regionu Rwenzori jest Park Narodowy Rwenzori, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i stanowi siedlisko wielu zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. W parku można podziwiać malownicze wodospady, lodowce i pagórki porośnięte pięknymi roślinami. Innym ważnym punktem regionu jest miasto Kasese, które stanowi bazę wypadową do wędrówek po Górach Księżycowych. Miasto oferuje także wiele innych atrakcji, takich jak rynki, muzea i kulturowe festiwale.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego nasza wyprawa w Góry Księżycowe zawsze odbywa się z przewodnikami

Ważnym aspektem podczas aktywności górskich w regionie Ruwenzori jest kwestia bezpieczeństwa. W ostatnich latach doszło do zamachów i aktów przemocy w regionie, dlatego ważne jest, aby korzystać z usług lokalnych przewodników i rezydować w bezpiecznych ośrodkach. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dbamy o bezpieczeństwo naszych członków wypraw. Dysponujemy zespołem doświadczonych przewodników, którzy zadbają o bezpieczeństwo w trakcie zdobywania szczytów Gór Księżycowych.