fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Mera Peak

Zdobądź Mera Peak i zobacz jedną z najpiękniejszych panoram górskich świata - pięć z sześciu najwyższych gór na Ziemi - Cho Oyu 8201 m, Lhotse 8516 m, Everest 8848 m i Makalu 8463 m, Kangchenjunga 8586 m. Oprócz ośmiotysięczników zobaczysz również kilka innych niezwykle pięknych sześcio i siedmiotysięczników m.in. Mt. Baruntse i Ama Dablam. Tak! Te wszystkie góry są widoczne z jednego miejsca. Idealna wyprawa dla osób, które mają już za sobą trekking w górach wysokich i chciałyby spróbować swoich sił z poważniejszą wysokością!
19 dni
Najbliższy termin: 05.10 - 23.10.2024

Gdzie znajduje się szczyt Mera Peak?

Szczyt Mera Peak położony jest w regionie Khumbu w Nepalu. Leży w okolicach słynnej doliny Imji w Himalajach, jednej z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych części świata.

Jaka jest wysokość Mera Peak?

Mera Peak jest uważany za najwyższy trekkingowy szczyt na świecie, jego wysokość wynosi około 6 476 metrów nad poziomem morza. To sprawia, że jest to niezwykła okazja dla doświadczonych turystów trekkingowych, by spróbować zdobycia potężnego wierzchołka Himalajów.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Mera Peak?

Zdobycie szczytu Mera Peak wymaga odpowiedniego przygotowania, umiejętności trekkingowych oraz wspinaczkowych, ale nie wymaga zaawansowanej wspinaczki wysokogórskiej. Odpowiednie szkolenie przed wyprawą jest konieczne, a także doświadczony przewodnik, który poprowadzi turystów przez trasy wymagające dość wysiłku fizycznego i wytrzymałości, ale nie technicznych umiejętności wspinaczkowych.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Mera Peak?

Najlepszą porą roku do zdobywania szczytu Mera Peak są wiosna (marzec-maj) oraz jesień (wrzesień-listopad). Te okresy charakteryzują się stabilniejszą pogodą, mniejszą ilością opadów i bardziej korzystnymi warunkami do wspinaczki. Zimą i latem warunki atmosferyczne mogą być ekstremalne, co utrudniałoby wyprawę i zwiększałoby ryzyko niebezpieczeństwa.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Mera Peak?

Zdobycie szczytu Mera Peak to niezapomniana przygoda i niezwykłe doświadczenie dla miłośników trekkingu i wspinaczki. To wyjątkowa okazja, by poczuć ducha prawdziwej ekspedycji, zbliżyć się do najwyższych wierzchołków na świecie i podziwiać niesamowite widoki, które otaczają Himalaje. Wyprawa ta pozwala odkryć nie tylko urok nepalskiej kultury i krajobrazu, ale również przekroczyć swoje własne granice fizyczne i psychiczne. Osiągnięcie wierzchołka Mera Peak jest prestiżowym osiągnięciem, które z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia na całe życie.