fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Pik Lenina

Wyprawa na Pik Lenina 7134 m - uchodzący za najłatwiejszy do zdobycia siedmiotysięcznik na Ziemi - drugi szczyt Pamiru - niesamowity wysunięty szczyt z czterotysięcznym przewyższeniem względem otaczających go dolin - noce w jurtach - jazda konno - wspaniałe widoki - kontakt z gościnną ludnością - zwiedzanie Biszkeku
23 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 21.07.2024
Wyprawa na uchodzący za najłatwiejszy do zdobycia siedmiotysięcznik na Ziemi - Pik Lenina 7134 m - niesamowity wysunięty szczyt z czterotysięcznym przewyższeniem względem otaczających go dolin - drugi szczyt Pamiru - aklimatyzacyjne wejścia na Edelweiss Peak 4805m, Yukhin Peak 5130m, Razdelnaya Peak 6148 m - noce w jurtach - jazda konno - wspaniałe widoki - kontakt z gościnną ludnością - zwiedzanie Biszkeku
23 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 21.07.2024

Gdzie znajduje się szczyt Szczyt Lenina?

Szczyt Lenina, zwany również Szczytem Ismaila Samaniego, znajduje się w górach Pamir, w Azji Środkowej. Konkretnie leży na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu.

Jaka jest wysokość Szczyt Lenina?

Szczyt Lenina jest jednym z najwyższych szczytów w Pamirze i Azji Środkowej. Jego imponująca wysokość wynosi 7134 metrów nad poziomem morza, co czyni go atrakcyjnym celem dla alpinistów i miłośników górskich wypraw.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Szczyt Lenina?

Dobycie szczytu Szczyt Lenina nie jest łatwym zadaniem i wymaga odpowiedniego doświadczenia w górskich wyprawach oraz zdolności technicznych wspinaczkowych. Mimo że nie jest to najwyższy szczyt na świecie, trasa na Szczyt Lenina prowadzi przez trudne i wymagające warunki, dlatego jest zarezerwowana dla doświadczonych wspinaczy.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Szczyt Lenina?

Najlepszy okres do zdobywania szczytu Szczyt Lenina to zazwyczaj lato, czyli miesiące od czerwca do sierpnia. W tym okresie warunki pogodowe są najbardziej stabilne, a szansa na powodzenie wyprawy jest większa. Warto jednak pamiętać, że w górach Pamirskich pogoda może być nieprzewidywalna, dlatego decyzję o wyjeździe należy podjąć ostrożnie i skonsultować się z doświadczonym przewodnikiem.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Szczyt Lenina?

Zdobycie szczytu Szczyt Lenina to marzenie wielu alpinistów, którzy szukają wyzwań i piękna w górskich szczytach. To unikalna okazja do podziwiania malowniczych widoków Pamiru i okolicznych gór, które zapierają dech w piersiach. Wyprawa na Szczyt Lenina stanowi nie tylko test fizycznej wytrzymałości i umiejętności technicznych, ale także możliwość poznania kultury i tradycji tej części świata. Zdobycie tego szczytu może być również osobistym sukcesem i źródłem ogromnej satysfakcji. Jednak zawsze pamiętaj, że podczas takiej wyprawy bezpieczeństwo powinno być priorytetem, a decyzje należy podejmować odpowiedzialnie i rozważnie.