fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Elbrus

Połączenie dwóch celów górskich na jednej wyprawie w Kaukaz - Wyprawa na Elbrus 5642 m -> najwyższy szczyt Europy - Wspinaczka na trzeci najwyższy szczyt Kaukazu - Kazbek 5047 m - karawana i trekking pod Kazbek - wejście drogą normalną - transfer do Rosji pod Elbrus - akcja górska na Elbrusie
14 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 12.07.2024
4990 + od 1000 do 2000zł
(przelot)
Wyprawa w Kaukaz - Zdobycie najwyższego szczytu Europy -> Elbrus 5642 m - dolina Baksanu - dolina Iryk ze skalnymi wąwozami i wodami mineralnymi - dolina Adył-Su z widokami na trudne i piękne szczyty - w przypadku niewykorzystania dni rezerwowych - 2-3-dniowy pobyt w słonecznym kurorcie nad Morzem Czarnym- Sochi / Batumi
10 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 08.07.2024

Gdzie znajduje się szczyt Elbrus?

Szczyt Elbrus jest położony w Kaukazie na granicy Europy i Azji. Konkretnie znajduje się w południowej części Rosji, w regionie Kabardo-Bałkarii.

Jaka jest wysokość Elbrus?

Szczyt Elbrus jest najwyższym szczytem Kaukazu oraz całego kontynentu europejskiego. Jego wysokość wynosi około 5642 metry nad poziomem morza.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Elbrus?

Wyprawy na szczyt Elbrus nie należą do najłatwiejszych, ale z odpowiednim przygotowaniem i doświadczonym przewodnikiem mogą stanowić realne wyzwanie dla wielu miłośników trekkingu. Przed podjęciem wyprawy warto mieć doświadczenie w górach i być w dobrej kondycji fizycznej, ponieważ szczyt Elbrus jest wysoko położony, a wyprawa wymaga pokonania trudnego terenu, w tym lodowców i ekspozycji na warunki atmosferyczne.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Elbrus?

Najlepszą porą roku do zdobywania szczytu Elbrus jest lato, czyli od czerwca do września. W tym okresie warunki atmosferyczne są bardziej stabilne, a temperatura na niższych wysokościach pozwala na bezpieczne prowadzenie wypraw. Jednak nawet w lecie trzeba być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe w górach.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Elbrus?

Zdobycie szczytu Elbrus to nie tylko wyjątkowe osiągnięcie dla każdego miłośnika górskich wypraw, ale także możliwość zdobycia najwyższego szczytu Europy. To wyjątkowe doświadczenie pozwala zanurzyć się w majestatycznym otoczeniu Kaukazu, podziwiać piękno górskich krajobrazów oraz zyskać poczucie satysfakcji i triumfu po osiągnięciu celu. Wyprawy na Elbrus pozostawiają niezapomniane wspomnienia i stanowią doskonałą okazję do pokonania własnych ograniczeń.