fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Demawend

5700 + od 2000 do 3500zł
(przelot)
Wejście na Demawend wznoszący się na wysokość 5610m / według dawnych pomiarów wskazywano na 5671 m. Demawend - najwyższy wulkan Azji i pradawnej Persji. | Isfahan – miasto jedwabnego szlaku, nowożytna stolica persów z jednym z największych meczetów świata, wodospady Margun w Górach Zagros, Perspepolis - starożytna stolica Persji, kaniony w dolinie rzeki Sandarbrood - jednym słowem zniewalający Iran
8 dni
Najbliższy termin: 06.07 - 13.07.2024
Trekking na Damavand 5610m / Demawand - najwyższy wulkan Azji, trekking na Ararat – świętą górę Ormian, zwiedzanie historycznej części Istambułu, pałac Ishak Pasa, wodospady Muradiye, Park Arki Noego
14 dni
Najbliższy termin: 22.06 - 05.07.2024
Wejście na Damavand 5610m / Demawend - najwyższy wulkan Azji, Isfahan – miasto jedwabnego szlaku, nowożytna stolica persów z jednym z największych meczetów świata, wodospady Margun w Górach Zagros, Perspepolis - starożytna stolica Persji, kaniony w dolinie rzeki Sandarbrood
16 dni
Najbliższy termin: 24.08 - 08.09.2024

Gdzie znajduje się szczyt Damavand?

Szczyt Damavand położony jest w Iranie, w północnej części kraju. Jest to aktywny stratowulkan i najwyższy szczyt Iranu położony na paśmie Elburs.

Jaka jest wysokość Damavand?

Szczyt Damavand osiąga wysokość około 5610 metrów nad poziomem morza, co czyni go najwyższym szczytem w Iranie oraz najwyższym wulkanem Azji.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Damavand?

Zdobycie szczytu Damavand wymaga odpowiedniego przygotowania oraz umiejętności trekkingowych. Trasa nie jest nadzwyczajnie technicznie wymagająca, jednak dla osiągnięcia sukcesu należy być w dobrej kondycji fizycznej i aklimatyzować się na wysokości, aby uniknąć wysokościowego złego samopoczucia.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Damavand?

Najlepszy okres do zdobywania szczytu Damavand to zazwyczaj między majem a wrześniem. W tym czasie warunki atmosferyczne są bardziej stabilne, a temperatury na wyższych wysokościach są bardziej sprzyjające. Warto unikać zimy, gdyż warunki mogą być ekstremalnie trudne i niebezpieczne dla trekkingowców.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Damavand?

Zdobycie szczytu Damavand to nie tylko spełnienie marzenia o zdobyciu najwyższego wulkanu Azji, ale także niesamowite doświadczenie przyrody i kultury Iranu. Podczas wyprawy można podziwiać malownicze krajobrazy, piękne alpejskie łąki i spotkać ciekawych ludzi. To również doskonała okazja do pokonania własnych ograniczeń i poczucia dumy z osiągnięcia czegoś wielkiego. Szczyt Damavand stanowi prawdziwe wyzwanie dla miłośników trekkingu i przygód na najwyższych szczytach świata.