fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Jabal Umm ad Dami

Przeżyj z nami tę magiczną sylwestrową noc na pustyni Wadi Rum w Jordanii. W programie oczywiście obowiązkowo zdobycie najwyższego szczytu Jordanii - Jabal Umm ad Dami 1854 m. W ciągu tych kilku dni zobaczymy wszystko to co najważniejsze i najpiękniejsze w Jordanii, a zwiedzając starożytne miasta przeniesiemy się w czasie o kilka tysięcy lat!
8 dni
Najbliższy termin: 25.12.2024 - 01.01.2025

Gdzie znajduje się szczyt Jabal Umm Ad Dami?

Szczyt Jabal Umm Ad Dami jest położony w Jordanii, w regionie Wadi Rum, w południowej części kraju. To imponujący szczyt, który przyciąga miłośników górskich wyzwań i trekkingu z całego świata.

Jaka jest wysokość Jabal Umm Ad Dami?

Jabal Umm Ad Dami jest najwyższym szczytem w Jordanii, osiągającym imponującą wysokość około 1854 metrów nad poziomem morza. Jego majestatyczny szczyt przyciąga doświadczonych wspinaczy oraz entuzjastów trekkingu, którzy pragną zdobyć szczyt i podziwiać spektakularne widoki.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Jabal Umm Ad Dami?

Wyprawa na szczyt Jabal Umm Ad Dami nie jest łatwym zadaniem i wymaga odpowiedniej kondycji fizycznej oraz doświadczenia w trekkingu górskim. To średnio zaawansowane wyzwanie dla osób z umiarkowanym doświadczeniem w wspinaczce i zdobywaniu górskich szczytów. Jednak z dobrą organizacją i przewodnikiem możliwe jest osiągnięcie celu nawet dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z trekkingiem.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Jabal Umm Ad Dami?

Najlepszy czas na zdobycie szczytu Jabal Umm Ad Dami to od wiosny do wczesnej jesieni, czyli od marca do października. W tym okresie panują korzystne warunki pogodowe, które sprzyjają trekkingowi i umożliwiają podziwianie piękna okolicznych krajobrazów. Latem może być dość gorąco, więc najlepiej unikać wypraw w najbardziej upalne dni. Zimą i wczesną wiosną może być chłodniej i bardziej nieprzewidywalnie, co może utrudnić trekking na tym obszarze.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Jabal Umm Ad Dami?

Podjęcie wyzwania zdobycia szczytu Jabal Umm Ad Dami to niezapomniana przygoda, która nagradza zdobywców spektakularnymi widokami na pustynię Wadi Rum i okoliczne góry. Trekking przez malownicze tereny, połączony z osiągnięciem szczytu, dostarcza nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale także poczucie satysfakcji i triumfu. Przeżycie tego górskiego wyzwania w towarzystwie równie pasjonujących ludzi czyni tę wyprawę jeszcze bardziej inspirującą. Ponadto, zdobywając najwyższy szczyt Jordanii, można zyskać głębsze zrozumienie i szacunek dla natury oraz lokalnej kultury tego pięknego kraju.