fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Alpejskie Trekkingi

Trekking wokół Mont Blanc (Tour du Mont Blanc) jest uznawany za jedną z najpoważniejszych tras trekkingowych nie tylko w Europie, ale i na świecie. I nic w tym dziwnego skoro okrąża najpotężniejszy masyw górski w Europie, a dodatkowo to właśnie tym szlakiem biegnie trasa jednego z najcięższych ultramaratonów terenowych w Europie – Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB). Trasa biegnie przez piękne zielone przełęcze, lazurowe górskie jeziora, a nad nimi towarzyszą nam majestatyczne, poszarpane góry z ośnieżonymi szczytami i skalnymi iglicami. Zobaczysz Mont Blanc 4810 m z każdej strony.
10 dni
Najbliższy termin: 20.07 - 29.07.2024
Europaweg ma tyle nazw, że bardzo trudno określić jednoznaczne miano szlaku - Europa Trail, Europa Way, szlak Europa. Naprawdę można się nie odnaleźć. Niemiecka nazwa ma tą przewagę, że składa się z jednego wyrazu i nam to zdecydowanie najbardziej odpowiada. Coraz też częściej w polskiej terminologii używa się wyrażenia szlak "Europaweg". Jeden z najsłynniejszych alpejskich szlaków prowadzący z Saas-Fee do Zermatt swoją rangę zawdzięcza nie tylko spektakularności i olbrzymiej liczbie oglądanych po drodze czterotysięczników, ale przede wszystkim możliwości przejścia najdłuższego wiszącego mostu świata. Nasza trasa, z uwagi na niekonwencjonalny pomysł połączenia Europaweg z wejściem na trekkingowy szczyt Mettelhorn 3406 m, biegnie pomiędzy Grächen i Zermatt i choć to skrócony trekking trasą Europaweg to wybraliśmy zdecydowanie najciekawszą, większą połowę trasy.
8 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 06.07.2024
Trekking w jednej z najpiękniejszych części Alp - Alpach Berneńskich. Wędrówka słynnym szlakiem Eiger trial pod północną ścianą znanej wspinaczom na całym świecie góry Eiger 3970 m. Wjazd koleją zębatą, która jest jednocześnie najwyżej w Europie położoną linią kolejową na przełęcz Jungfraujoch do stacji Jungfrau 3454 m. Trekking przez niezwykłe i piękne rejony, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jak np. rejon jeziora Oeschinen.
10 dni
Najbliższy termin: 15.06 - 24.06.2024

Wybierz się na wyprawę trekingową w Alpy z 4challenge!

Kategoria "Wyprawy Trekkingowe w Alpy" to miejsce dla pasjonatów górskich wędrówek, którzy szukają niezapomnianych przygód i wyzwań w otoczeniu przepięknej przyrody Alp. Nasze doświadczenie i miłość do gór zaowocowała wieloma wyprawami w Alpy, w trakcie których zdobyliśmy wiele szczytów! Chcąc zarazić naszą pasją innych miłośników gór przygotowaliśmy wiele wypraw, w tym po Alpach Szwajcarskich, Francuskich i Włoskich. Każda z wypraw prowadzona jest przez doświadczonych i licencjonowanych przewodników, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników i pomagają w pokonywaniu trudności terenowych.

Mnogość wypraw trekkingowych w Alpy

Na stronie znajduje się wiele ofert wycieczek, w tym popularne trasy, takie jak Alpy Berneńskie Eiter trial i Breithorn, które przyciągają wielu turystów z całego świata. Kategoria ta skierowana jest do osób, które pragną odkrywać nowe miejsca i przeżywać niezapomniane przygody, a jednocześnie chcą mieć pewność, że wyprawa zostanie przeprowadzona w sposób profesjonalny i bezpieczny.

Oprócz gwarancji przygody gwarantujemy również jakość naszych wypraw w Alpy!

Wszyscy uczestnicy wypraw mają zagwarantowane wygodne i bezpieczne zakwaterowanie oraz transport na trasie. Kategoria ta oferuje również szeroki wybór tras trekkingowych, które są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania i umiejętności uczestników. Na stronie znajdują się szczegółowe opisy każdej wyprawy, wraz z informacjami dotyczącymi trudności trasy, wymaganej kondycji fizycznej, czasu trwania i kosztów. Dodatkowo, na stronie można znaleźć opinie i recenzje uczestników wcześniejszych wypraw, co pomaga w wyborze odpowiedniej trasy.