fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Kazbek

3990 + od 1000 do 2500zł
(przelot)
Wyprawa na Kazbek 5047 m - jeden z najwyższych szczytów Kaukazu - Droga Wojenna - wejście aklimatyzacyjne na Orcweri 4258 m - Mccheta - pierwsza stolica gruzińskich królestw - architektoniczne perły: Sveti Cchoweli - twierdza Ananuri - Cminda Sameba – wizytówka Gruzji - Gori - Kachetia - historyczne serce Gruzji - Swanetia - Mestia i Ushguli
9 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 07.07.2024
Połączenie dwóch celów górskich na jednej wyprawie w Kaukaz - Wyprawa na Elbrus 5642 m -> najwyższy szczyt Europy - Wspinaczka na trzeci najwyższy szczyt Kaukazu - Kazbek 5047 m - karawana i trekking pod Kazbek - wejście drogą normalną - transfer do Rosji pod Elbrus - akcja górska na Elbrusie
14 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 12.07.2024

Wyprawy na Kazbek — co znajdziesz w naszej ofercie?

Wyprawy na Kazbek to oferta dla prawdziwych zdobywców, którym niestraszne trekkingowe wyzwania. Razem z nami będziesz mieć możliwość zdobycia jednego z najwyższych szczytów Kaukazu, położonego na granicy Gruzji z Rosją. Szczyt Kazbek (5 054 m n.p.m.) to nie tylko góra, stanowiąca wyzwanie dla miłośników wspinaczki, ale również drzemiący wulkan. Zdobycie go stanowi świetną próbę wytrzymałości i determinacji, a oprócz tego jest również niezapomnianym przeżyciem. Szczyt Kazbek uznawany jest za jeden z najpiękniejszych szczytów gór Kaukazu. Jego imponujące, strome zbocza pokryte śniegiem z pewnością zapiszą się w pamięci każdego, kto zobaczy go na żywo. Przy odpowiednich warunkach pogodowych podczas wyprawy na Kazbek będziesz mieć możliwość ujrzenia dwóch symetrycznych szczytów góry Elbrus (5 642 m n.p.m.). Fotografie ze skalistego krajobrazu regionu Kaukazu wzbudzają podziw wśród wielu ludzi, dlatego też możliwość ujrzenia go na własne oczy z pewnością zapadnie na długo w pamięci każdego odwiedzającego.    Dla prawdziwych zdobywców oferujemy nie tylko sam Kazbek szczyt, ale również wyprawy na Elbrus, będący najwyższym szczytem Kaukazu. Podczas wyprawy przeprowadzamy w pełni bezpieczną oraz logistycznie zorganizowaną akcję górską, dzięki której podejście na oba szczyty przebiega o wiele sprawniej, niż w przypadku wejścia na sam Elbrus. Akcja górska poprzedzona jest przygotowaniami oraz adaptacją do panujących na wysokościach warunków. Razem z nami będziesz mieć niepowtarzalną możliwość zdobycia dwóch pięciotysięczników w ciągu niespełna dwóch tygodni!

Kazbek to szczyt, który warto zdobyć! Sprawdź dlaczego

Szczyt Kazbek jest wyjątkowy pod wieloma względami. Przez wielu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych szczytów Kaukazu. Jego oryginalnie brzmiąca, gruzińska nazwa to Mkinwarcweri, czyli Lodowy Szczyt. Nawiązuje ona do lodowców, pokrywających zbocza oraz wierzchołek góry. Jeden z lodowców — Gergeti — będzie nam towarzyszył podczas wyprawy na Kazbek. Swoją nazwę Kazbek szczyt zawdzięcza generałowi carskiej armii, zasłużonemu w walce o wolność Gruzji w 1921 roku — Iwanowi Kazbekowi. Szczyt Kazbek jest samotną górą, pozbawioną bliskiego sąsiedztwa innych szczytów o podobnej wysokości. Dzięki temu jego widok robi spektakularne wrażenie na tle otaczającego go krajobrazu. Odsłonięcie góry powoduje, że Kazbek szczyt jest narażony na duże zmiany pogodowe oraz większe wahania temperatur, co znacznie wpływa na trudność jego zdobycia. Często pojawiają się na nim gwałtowne zmiany pogody oraz silne wiatry. W związku z tym wyprawy na Kazbek inspirują głównie osoby, które lubią wyzwania, nie boją się zmiennych warunków i potrafią się do nich dostosować.

Jaki jest średni koszt naszych wypraw na Kazbek?

Dzięki naszej ofercie marzenie o zdobyciu góry Kazbek stanie się rzeczywistością! Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem, dla którego praca jest największą pasją. Od wielu lat prowadzimy wyprawy na szczyty każdego kontynentu, podczas których służymy pomocą i radą każdemu uczestnikowi. Zdobywając Kazbek szczyt razem z nami, możesz być pewny, że wszystko przebiegnie pomyślnie i z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa. Koszty wyprawy zaczynają się już od 4700 zł. W cenie otrzymasz nie tylko możliwość zdobycia szczytu, ale także opiekę wykwalifikowanego zespołu lokalnych przewodników oraz ratowników górskich, którzy są przygotowani na każdą sytuację i zadbają o Twoje bezpieczeństwo. Co więcej, podczas wyprawy na Kazbek jako jedyni w Polsce oferujemy pełny serwis żywieniowy i logistyczny. Dzięki nam nie będziesz musiał martwić się o posiłki i przygotowywać ich samodzielnie, co pozwoli Ci skupić się maksymalnie na kolekcjonowaniu wrażeń. Zapewniamy pełne wyżywienie, przygotowane przez lokalnych kucharzy, a także transport bagaży. Wejście na szczyt poprzedzone jest aklimatyzacją, która pozwoli Ci odnaleźć się w wysokogórskich warunkach. Jeśli marzysz o ujrzeniu na własne oczy przepięknych krajobrazów Gruzji oraz skalistych gór pokrytych lodowcami, to wyprawa na Kaukaz z pewnością jest dla Ciebie! Zdobądź razem z nami najwyższe szczyty tego regionu i kolekcjonuj niezapomniane wrażenia.