fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Trekkingi w Europie

Trekking wokół Mont Blanc (Tour du Mont Blanc) jest uznawany za jedną z najpoważniejszych tras trekkingowych nie tylko w Europie, ale i na świecie. I nic w tym dziwnego skoro okrąża najpotężniejszy masyw górski w Europie, a dodatkowo to właśnie tym szlakiem biegnie trasa jednego z najcięższych ultramaratonów terenowych w Europie – Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB). Trasa biegnie przez piękne zielone przełęcze, lazurowe górskie jeziora, a nad nimi towarzyszą nam majestatyczne, poszarpane góry z ośnieżonymi szczytami i skalnymi iglicami. Zobaczysz Mont Blanc 4810 m z każdej strony.
10 dni
Najbliższy termin: 20.07 - 29.07.2024
Niesamowity i jeden z najcięższych trekkingów w Europie. Trekking północną częścią korsykańskiego szlaku GR20, który w całej swej rozpiętości liczy w sumie 180 km. Wędrówka dzikimi, górskimi ścieżkami przez lasy czarnej sosny, wielkie głazy, granie i przełęcze z ostrymi podejściami i zejściami. Dodając do tego widoki na strzeliste szczyty, jeziorka polodowcowe i tutejszą panoramę jest to zdecydowanie nie tylko jeden z najcięższych szlaków w Europie ale również jeden z najpiękniejszych.
13 dni
Najbliższy termin: 08.06 - 20.06.2024
Europaweg ma tyle nazw, że bardzo trudno określić jednoznaczne miano szlaku - Europa Trail, Europa Way, szlak Europa. Naprawdę można się nie odnaleźć. Niemiecka nazwa ma tą przewagę, że składa się z jednego wyrazu i nam to zdecydowanie najbardziej odpowiada. Coraz też częściej w polskiej terminologii używa się wyrażenia szlak "Europaweg". Jeden z najsłynniejszych alpejskich szlaków prowadzący z Saas-Fee do Zermatt swoją rangę zawdzięcza nie tylko spektakularności i olbrzymiej liczbie oglądanych po drodze czterotysięczników, ale przede wszystkim możliwości przejścia najdłuższego wiszącego mostu świata. Nasza trasa, z uwagi na niekonwencjonalny pomysł połączenia Europaweg z wejściem na trekkingowy szczyt Mettelhorn 3406 m, biegnie pomiędzy Grächen i Zermatt i choć to skrócony trekking trasą Europaweg to wybraliśmy zdecydowanie najciekawszą, większą połowę trasy.
8 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 06.07.2024
1480 + 1500-3000zł
(przelot)
Najtrudniejszy i najbardziej emocjonujący trekking w Europie - Selvaggio Blu. Wędrówka wzdłuż cudownego wybrzeża Sardynii. Trekking, wspinaczka po drogach via ferrata, emocjonujące zjazdy na linach z imponujących klifów. Mieniące się błękitem zatoki Morza Tyrreńskiego.
7 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 31.05.2024
Teneryfa to nie tylko wyspa, gdzie można odpocząć na plaży, ale również istny raj dla osób kochających bliski kontakt z naturą i górskimi krajobrazami. Idealne miejsce na trekkingi. Zdobądź najwyższy szczyt Hiszpanii wulkan Teide 3718 m. Wędruj przez malownicze ziemie wyspy. Odkrywaj niezwykłe zakamarki m.in piękno wąwozu Masca, piaszczyste plaże oraz najstarszą część wyspy Góry Anaga. Ta krótka wyprawa przeniesie Cię do innego świata z krajobrazami niczym z innej planety. Trekking na Teneryfie, wyspie znanej całemu światu ze stacjonarnych wakacji spędzanych w luksusowych hotelach, to nie jest żart na prima aprilis.
12 dni
Najbliższy termin: 01.06 - 12.06.2024
Zdobądź aż 23 szczyty powyżej 3000 m, w tym Mulhacen 3482 m - drugi najwyższy szczyt Europy zaraz po Mont Blanc. W ciągu pięciodniowego trekkingu w górach Sierra Nevada ( Śnieżne Góry) w Hiszpanii wędrować będziesz rzadko uczęszczanymi szlakami pośród dzikiej przyrody. Mulhacen 3482 m należy również do Korony Europy. Przenieś się na chwilę do świata baśni i odkryj magiczną Andaluzję z licznymi zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
7 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 31.05.2024
Trekking w jednej z najpiękniejszych części Alp - Alpach Berneńskich. Wędrówka słynnym szlakiem Eiger trial pod północną ścianą znanej wspinaczom na całym świecie góry Eiger 3970 m. Wjazd koleją zębatą, która jest jednocześnie najwyżej w Europie położoną linią kolejową na przełęcz Jungfraujoch do stacji Jungfrau 3454 m. Trekking przez niezwykłe i piękne rejony, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jak np. rejon jeziora Oeschinen.
10 dni
Najbliższy termin: 15.06 - 24.06.2024

Zdobywaj szczyty na starym kontynencie i postaw na trekking w Europie!

W ramach kategorii "trekking w Europie" oferowane są wyprawy, które obejmują zarówno trekkingi w górach, jak i zdobywanie szczytów, co zapewnia zróżnicowaną ofertę dla każdego uczestnika. Miejscami docelowymi dla wypraw trekkingowych po Europie w tej kategorii są przede wszystkim piękne i malownicze tereny Korsyki we Francji, Szwajcarii i Włoch, jak również hiszpańskie pasma górskie. Każde z tych miejsc oferuje wyjątkowe krajobrazy, ciekawe szlaki trekkingowe i wiele możliwości do zdobywania szczytów.

Trekking po Europie z 4challenge czyli stopniowanie wyzwania!

Wyprawy trekkingowe po Europie  różnią się od siebie pod względem długości, trudności i intensywności, co umożliwia wybór wyprawy dostosowanej do indywidualnych preferencji i umiejętności uczestników. Wśród dostępnych wypraw znajdują się opcje trwające 8 dni, 9 dni lub nawet ponad tydzień. Jednymi z popularniejszych wypraw są Breithorn i Dom - pierwsze czterotysięczniki oraz Trekking Wokół Mont Blanc – Tour du Mont Blanc – Alpy Sabaudzkie W ramach wypraw trekkingowych po Europie uczestnicy będą mieli okazję odkryć najpiękniejsze szlaki górskie na starym kontynencie i podziwiać malownicze krajobrazy. Natomiast wyprawy zorientowane na zdobywanie szczytów to wyzwanie dla osób chcących pokonać najwyższe szczyty w Europie i posmakować prawdziwych przygód. Kategoria ta z pewnością zaspokoi potrzeby osób, które szukają wyzwań i niezapomnianych doświadczeń na szlaku górskim.