fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Ama Dablam

5900 $ + od 4000 do 5500 zł
(przelot)
Wyprawa z prawdziwego zdarzenia! Zdobądź dwa kultowe sześciotysięczniki w sąsiedztwie Mount Everestu. Wejście aklimatyzacyjne na sześciotysięcznik Island Peak / Imja Tse 6189 m - zaliczany do trekkingowych szczytów w Himalajach Nepalu. Alternatywnie możliwość wejścia na łatwy sześciotysięcznik Lobuche East 6119 m. Wspinaczka na Ama Dablam 6812 m - Himalajski Klejnot, jedną z najpiękniejszych gór świata. Podczas wyprawy zobaczysz himalajskie olbrzymy - Mount Everest 8848 m, Lhotse 8516 m, Makalu 8485 m, Cho Oyu 8202 m, safari na słoniach w dżungli Parku Narodowego Chitwan, zwiedzanie stolicy Himalajów - Katmandu, szalony rafting w Nepalu.
32 dni
Najbliższy termin: 12.10 - 12.11.2024
5400$ + 3500 - 4300 zł
(przelot)
Wspinaczka na jeden z najpiękniejszych szczytów na świecie - Ama Dablam 6812 m. Niezwykła górska przygoda, zdobycie prawdziwego klejnotu Himalajów. Wspinaczka w regionie Everestu, dookoła nas ośmiotysięczniki Mount Everest 8848 m, Lhotse 8516 m, Makalu 8481 m, Czo Oju 8188 m.
28 dni
Najbliższy termin: 05.10 - 01.11.2024

Gdzie znajduje się szczyt Ama Dablam?

Szczyt Ama Dablam położony jest w rejonie Solo Khumbu, w Nepalu, w bardzo bliskim sąsiedztwie Mount Everestu. Region ten jest bardzo często odwiedzany przez miłośników trekkingu i górskich wyzwań. Z uwagi na swoje położenie jest to bardzo popularny kierunek wypraw alpinistycznych oraz turystycznych, ale tylko z odpowiednim sprzętem i po ówczesnym przeszkoleniu.

Jaka jest wysokość szczytu?

Ama Dablam osiąga imponującą wysokość 6812 metrów nad poziomem morza, co czyni go jednym z najbardziej atrakcyjnych celów dla doświadczonych alpinistów. Znajduje się on w sąsiedztwie monumentalnych szczytów, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu?

Zdobycie szczytu wymaga zaawansowanego doświadczenia w górskich ekspedycjach i technicznych umiejętności wspinaczkowych. Jest to wyzwanie, które zdecydowanie nie jest dla początkujących. Wspinaczka na Ama Dablam wymaga silnej kondycji fizycznej, umiejętności wspinaczki lodowej oraz dobrej aklimatyzacji by funkcjonować na ekstremalnych wysokościach.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt?

Najlepszy czas na zdobycie szczytu Ama Dablam to okres między wrześniem a listopadem. Jest to tzw. sezon jesieni w Nepalu, gdy warunki atmosferyczne są stosunkowo stabilne, a widoczność jest dobra, co ułatwia bezpieczną wspinaczkę.

Dlaczego warto zdobyć szczyt?

Zdobycie szczytu to marzenie wielu alpinistów. Oprócz spektakularnych widoków i niesamowitych doświadczeń, szczyt ten należy do najbardziej honornych wierzchołków do zdobycia na całym świecie. Fenomenalna panorama, zawierająca w sobie najwyższe szczyty świata jak Everest, Lhotse czy Czo Oju jest wspaniałą nagrodą za pokonanie trudności i osiągnięcie wyznaczonego celu. Jest to także okazja do zanurzenia się w fascynującym krajobrazie Nepalu i poznania miejscowej kultury Sherpów. Jednak warto podkreślić, że wyprawa na Ama Dablam wymaga solidnego przygotowania, fizycznego, technicznego i mentalnego, oraz odpowiedniej logistyki i wsparcia doświadczonych przewodników wysokogórskich.