fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Wyprawy alpinistyczne

Wyprawa na Kang Yatse II – Trekking przez malowniczą Dolinę Markha zwieńczony wspinaczką na popularny sześciotysięcznik. Niesamowita kultura regionu Ladakh - Małego Tybetu z niezliczoną liczbą klasztorów – Raftig na rzece Zanskar.
14 dni
Najbliższy termin: 06.07 - 19.07.2024
Wyprawa na uchodzący za najłatwiejszy do zdobycia siedmiotysięcznik na Ziemi - Pik Lenina 7134 m - niesamowity wysunięty szczyt z czterotysięcznym przewyższeniem względem otaczających go dolin - drugi szczyt Pamiru - aklimatyzacyjne wejścia na Edelweiss Peak 4805m, Yukhin Peak 5130m, Razdelnaya Peak 6148 m - noce w jurtach - jazda konno - wspaniałe widoki - kontakt z gościnną ludnością - zwiedzanie Biszkeku
23 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 21.07.2024
Wyprawa na Stok Kangri 6153 m – 4 dniowa akcja zdobywania szczytu poprzedzona aklimatyzacją na trasie Manali - Leh. Przejazd legendarną drogą przez główny grzbiet Himalajów do Ladakhu, jedną z najwyżej położonych dróg na świecie, o której marzy niejeden podróżnik. Niesamowita kultura regionu Ladakh - Małego Tybetu z niezliczoną liczbą klasztorów – Raftig na rzecze Indus.
13 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 11.07.2024
Zdobądź Mera Peak i zobacz jedną z najpiękniejszych panoram górskich świata - pięć z sześciu najwyższych gór na Ziemi - Cho Oyu 8201 m, Lhotse 8516 m, Everest 8848 m i Makalu 8463 m, Kangchenjunga 8586 m. Oprócz ośmiotysięczników zobaczysz również kilka innych niezwykle pięknych sześcio i siedmiotysięczników m.in. Mt. Baruntse i Ama Dablam. Tak! Te wszystkie góry są widoczne z jednego miejsca. Idealna wyprawa dla osób, które mają już za sobą trekking w górach wysokich i chciałyby spróbować swoich sił z poważniejszą wysokością!
19 dni
Najbliższy termin: 05.10 - 23.10.2024
15900 $ + od 4000 do 5500 zł
(przelot)
Manaslu 8156 m - "Góra Ducha" - ósmy szczyt Ziemi - niegdyś jedna z najtrudniejszych gór świata - obecnie za sprawą zmiany klimatu oraz rozwoju technologii jest jednym z tych najbardziej dostępnych ośmiotysięczników - Manaslu jest jednym z najpóźniej zbadanych ośmiotysięczników - po raz pierwszy zdobyty 9 maja 1956 roku przez japońską ekspedycję
Inne terminy
48 dni
Najbliższy termin: 25.08 - 11.10.2024
Wyprawa na Mont Blanc 4810 m - wejście aklimatyzacyjne na czterotysięcznik Gran Paradiso 4061 m - Aosta - Chamonix - opcjonalnie: rafting - paragliding - canyoning w okolicach Chamonix - wyjazd na najwyższy szczyt Europy Zachodniej
9 dni
Najbliższy termin: 05.07 - 13.07.2024
Wyprawa na Pik Lenina 7134 m - uchodzący za najłatwiejszy do zdobycia siedmiotysięcznik na Ziemi - drugi szczyt Pamiru - niesamowity wysunięty szczyt z czterotysięcznym przewyższeniem względem otaczających go dolin - noce w jurtach - jazda konno - wspaniałe widoki - kontakt z gościnną ludnością - zwiedzanie Biszkeku
23 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 21.07.2024
Jak to jest być na najodleglejszym miejscu na ziemi gdzie populacja pingwinów stanowczo przerasta ludzką, maszerować po ogromnych polach lodowcowych, zobaczyć dzień polarny, a na koniec zdobyć najwyższy szczyt kontynentu? Sprawdzimy to tylko na Antarktydzie zdobywając Mount Vinson 4892 m.
17 dni
Najbliższy termin: 20.11 - 06.12.2024
2790 + 1000zł
(przelot)
Wyjazd w masyw Monte Rosy, w planach zdobycie największej możliwej liczby 4-tysięczników. Pokuś się o zdobycie wszystkich czterotysięczników wchodzących w skład masywu Monte Rosa - Dufourspitze 4634 m, Zumsteinspitze 4563 m, Punta Gnifetti 4559 m, Liskamm 4527 m, Ludwigshohe 4341 m, Parrotspitze 4436 m, Corno Nero 4322 m, Piramide Vincent 4215 m, Balmenhorn 4167 m, Punta Giordani 4046 m.
7 dni
Najbliższy termin: 06.07 - 12.07.2024
Obóz zimowy to prawdziwa grata do osób kochających góry oraz sporty zimowe. Odwiedź jeden z najbardziej znanych i najnowocześniejszych kurortów narciarskich na świecie Zermatt. Zdobądź najłatwiejszy alpejski czterotysięcznik zimą - Breithorn 4164 m. Szusuj po najdłuższej trasie zjazdowej na świecie liczącej łącznie 25 km z Klein Matterhornu do Zermatt. Wjedź najstromszą koleją w Europie na punkt widokowy mieszczący się na Gornergrat 3089 m podziwiaj przepiękną panoramę Alp na czele z Matterhorn 4478 m.
9 dni
Najbliższy termin: 11.01 - 19.01.2025

Wyprawy trekkingowe alpinistyczne to wyzwanie na krańcu świata

Wyprawy alpinistyczne to forma aktywnego wypoczynku dla osób lubiących wyzwania. Zdobywanie górskich szczytów oraz trekking na wysokości to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość i kondycję. Alpinizm z pewnością przypadnie do gustu również miłośnikom sportów zimowych, oferując wiele form aktywnego spędzania wolnego czasu.  Nasza oferta jest bogata w wiele wyjazdów do różnych części świata. Dla miłośników europejskich gór mamy do wyboru wyprawy alpinistyczne do Włoch, Francji, a także Szwajcarii. Wśród nich znajdziesz wyprawę na Mont Blanc (4 809 m n.p.m.) oraz na masyw Monte Rosa, który da Ci możliwość zdobycia kilku, a nawet wszystkich czterotysięczników, wchodzących w skład tego masywu. Trekking Alpy przypadnie do gustu również osobom, lubiącym sporty zimowe. W naszej ofercie znajdziesz wyjazd na obóz zimowy, podczas którego nie tylko odbędziesz wyprawy alpinistyczne, ale także będziesz mieć możliwość skorzystania z najnowocześniejszego kurortu narciarskiego na świecie oraz zimowego zdobycia czterotysięcznika Breithorn (4 164 m n.p.m). Oprócz tego oferujemy wjazd najbardziej stromą kolejką zębatą w Europie — kolejką na Gornergrat. 

Dalsze zakątki globu

W naszej ofercie posiadamy nie tylko wyprawy alpinistyczne w Europie, ale również wyjazdy w inne miejsca świata, również te najdalsze. Dla zdecydowanych zdobywców proponujemy wyprawy na biegun południowy. Podczas nich znajdziesz się w najdalej położonym na południu globu miejscu. Będziesz mieć możliwość trekkingu po ogromnych polach lodowcowych, a także zobaczysz wielką populację pingwinów, która liczebnością przewyższa mieszkańców bieguna. Decydując się na alpinizm na Antarktydzie, będziesz mieć również możliwość zdobycia najwyższego szczytu tego kontynentu — Mount Vinson (4 892 m n.p.m.). Jeśli interesuje Cię inny kierunek, albo marzysz o zdobyciu obu biegunów, oferujemy również wyprawy na biegun północny. Dzięki nim poznasz walory najmroźniejszych regionów świata, a także zaznasz uroków dnia polarnego. Dla doświadczonych w górskim trekkingu proponujemy alpinizm w Azji. Podczas takiej wyprawy będziesz mieć możliwość wypróbowania swoich sił i sprawdzenia wytrzymałości. W ofercie posiadamy wyjazd do Ladakhu, którego celem jest zdobycie szczytu Stok Kangri (6 137 m n.p.m.). Alpinizm w Chinach z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom skalistych widoków oraz wysokich szczytów. Dla najbardziej zdeterminowanych oferujemy trekking w Himalajach oraz wyprawę na Dach Świata — Mount Everest (8 848 m n.p.m.).

Dlaczego warto wybrać się z nami w lodowate zakątki globu?

Aby spełnić swoje marzenie, nie musisz poświęcać wielu godzin na przygotowania, załatwianie noclegów i formalności. Zespół 4challenge zrobi to za Ciebie! Całą organizację wyprawy bierzemy na siebie, dając Ci szansę na relaks i wykorzystanie czasu na zbieranie wrażeń z wyjazdu. Jesteśmy zespołem z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu i przeprowadzaniu wypraw w różne zakątki całego globu. W skład naszej ekipy wchodzą osoby, dla których wykonywana praca jest pasją, której poświęcają każdą wolną chwilę. Mamy doświadczenie w różnych sytuacjach na górskich szlakach oraz podczas wspinaczek, więc nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Jesteśmy entuzjastami, ale również specjalistami w swoich dziedzinach — licencjonowanymi przewodnikami i pilotami wypraw. Alpinizm oraz wysokogórskie wyprawy to nasza pasja, którą spełniamy z pełnym przygotowaniem. Każda wyprawa na wysokie szczyty poprzedzona jest odpowiednią aklimatyzacją. Doradzamy również, w jaki sposób przygotować się do wyjazdu. Zorganizowaliśmy ponad 700 udanych wypraw, dostarczając wielu niezapomnianych wrażeń ich uczestnikom. 

Wyprawy alpinistyczne = wyzwania i przygody dla Ciebie!

Jeśli marzysz o zimowej przygodzie, która zapadnie Ci w pamięć i dostarczy wielu wrażeń, to wyprawy alpinistyczne są zdecydowanie dla Ciebie! Dzięki nim nie tylko sprawdzisz, czy alpinizm jest Twoją dziedziną, ale również poznasz zimową stronę górskich wypraw. W naszej bogatej ofercie znajdziesz wyprawy po Europie, a także wyjazdy na biegun oraz do Azji. Podejmij wyzwanie razem z nami!