fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Semeru

Trekking przez wulkany a następnie odpoczynek na pięknych plażach do tego aromatyczna kawa i pola ryżowe. Brzmi fantastycznie i właśnie tak jest! Nie ma nic lepszego niż aktywny wypoczynek w takim otoczeniu. A jakie dokładnie czekają nas atrakcje? Aż w głowie się nie mieści: zwiedzanie kompleksu świątyń Prambanan, trekking o wschodzie słońca na płaskowyż Djeng, Buddyjskie świątynie Borobudur, wyprawa na wulkan Bromo i podziwianie krateru Tengger pełnego kipiącej lawy, wspinaczka na Kawah Ijen oraz na najwyższy szczyt Jawy - Semeru 3676 m n.p.m. Będziemy wśród najstarszych lasów tropikalnych na świecie i zobaczymy największe współcześnie żyjące jaszczurki - Warany z Komodo. Pojedź z nami i przeżyj niezapomnianą przygodę. My już nie możemy się doczekać!
15 dni
Najbliższy termin: 22.06 - 06.07.2024

Gdzie znajduje się szczyt Semeru?

Szczyt Semeru jest usytuowany na wyspie Jawa, w Indonezji, w obrębie Parku Narodowego Bromo Tengger Semeru.

Jaka jest wysokość Semeru?

Szczyt Semeru osiąga imponującą wysokość 3 676 metrów n.p.m. Jest to najwyższy wulkan aktywny w Indonezji i jeden z najbardziej charakterystycznych punktów krajobrazu tego regionu.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Semeru?

Zdobycie szczytu Semeru stanowi wyzwanie, które zalecane jest głównie dla doświadczonych wędrowców i alpinistów. Trasa trekkingowa na Semeru prowadzi przez strome i wymagające tereny wulkaniczne, dlatego wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w podobnych wyprawach.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Semeru?

Najlepszy czas na zdobywanie szczytu Semeru to okres od maja do października, kiedy panują najkorzystniejsze warunki pogodowe. W tym okresie ryzyko opadów i niekorzystnych warunków atmosferycznych jest mniejsze, co zwiększa szansę na udaną wyprawę. Jednak warto na bieżąco monitorować warunki atmosferyczne i skonsultować się z lokalnymi przewodnikami przed rozpoczęciem trekkingu.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Semeru?

Zdobycie szczytu Semeru to niezwykłe doświadczenie dla miłośników trekkingu i wulkanicznych przygód. Widoki z wierzchołka wulkanu, w tym spektakularne erupcje i dymiący krater, stanowią zapierające dech w piersiach widoki. Trekking na Semeru pozwala również na odkrywanie fascynującej przyrody i unikalnej flory i fauny tego regionu. To także okazja do przekraczania własnych granic, rozwijania umiejętności alpinistycznych i zdobywania nowych doświadczeń. Dodatkowo, szczyt Semeru jest uważany za święte miejsce przez lokalne społeczności, co dodaje wyprawie dodatkowego wymiaru kulturowego.