fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Islandia

Islandia - kraina pięknych wodospadów, gór, lodowców, wulkanów i buchających gejzerów. Przeżyj niesamowitą przygodę podczas kilku dni trekkingu najpiękniejszymi szlakami na Islandii i jednymi z piękniejszych w Europie Laugavegur i Fimmvorduhals Trail. Wędruj pośród miękkich i zielonych traw, pięknych wodospadów by za chwilę przenieść się w zupełnie inne miejsce gdzie, królować będą pola lawowe z zastygła, surową i kanciastą lawą oraz kilometrami ciągnący się brązowy popiół. Widoki, które tutaj zobaczysz zostaną z Tobą już na zawsze. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć i zobaczyć!
9 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 07.07.2024
Islandia - kraina pięknych wodospadów, gór, lodowców, wulkanów i buchających gejzerów. Przeżyj niesamowitą przygodę podczas kilku dni trekkingu najpiękniejszymi szlakami na Islandii i jednymi z piękniejszych w Europie Laugavegur i  Fimmvorduhals Trail. Wędruj pośród miękkich i zielonych traw, pięknych wodospadów by za chwilę przenieść się w zupełnie inne miejsce gdzie, królować będą pola lawowe z zastygła, surową i kanciastą lawą oraz kilometrami ciągnący się brązowy popiół. Widoki, które tutaj zobaczysz zostaną z Tobą już na zawsze. W drugiej części wyprawy ciesz się niesamowitym klimatem fiord zachodnich Islandii. Zobacz jedne z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć i zobaczyć!
15 dni
Najbliższy termin: 29.06 - 13.07.2024

Kierunek Islandia, czyli wyspa, która powstaje na naszych oczach!

Islandia to kraj położony na północy Europy, znany ze swojego dzikiego, surowego piękna i malowniczych krajobrazów. Kategoria aktywności górskich i trekkingowych w Islandii oferuje możliwość odkrywania jednej z najpiękniejszych przyrodniczych scenerii na świecie.

Góry Islandii czekają na zdobycie

Islandzkie góry to doskonałe miejsce do zdobywania szczytów, trekkingów i innych aktywności górskich. Najwyższym szczytem kraju jest Hvannadalshnúkur, który znajduje się na terenie lodowca Vatnajökull i ma wysokość 2110 metrów. Inne popularne szczyty do zdobycia to m.in. Kirkjufell, Hekla, a także wiele innych wulkanów oraz lodowców. Zapraszamy do sprawdzenia naszych wypraw:

Udając się na wyprawę na Islandię zwiedzisz wiele więcej niż tylko dziewicze tereny i góry

Region Islandii oferujący najwięcej możliwości dla miłośników gór to Park Narodowy Vatnajökull, który jest jednym z największych parków narodowych w Europie. W jego granicach znajdują się najwyższe szczyty Islandii, lodowce, rzeki i jeziora, a także malownicze doliny i wodospady. Innym interesującym regionem dla miłośników aktywności górskich jest Półwysep Snæfellsnes, który charakteryzuje się pięknymi krajobrazami wulkanicznymi, licznymi szlakami turystycznymi i możliwością podziwiania północnego zorzy polarnej.

Podsumowując - jeżeli jeszcze nie byłeś na Islandii to nie planuj nic na później, Islandia wciąga!

Podsumowując, Islandia to idealne miejsce dla miłośników gór i trekkingu. Oferuje ona wiele możliwości do zdobywania szczytów, wędrówek i innych aktywności górskich, a także malownicze krajobrazy, wodospady i rzeki, które zachwycą każdego miłośnika przyrody.