fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Jebel Toubkal

4665 + od 1300 do 3000zł
(przelot)
Trekking w górach Atlas na najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal, Marakesz, Ait Ben Haddou - mityczne miasto Maroka, urwiska skalne i pionowe kaniony doliny Dades i wąwozu Todra, przejście via-ferraty w wąwozie Todra, wioski Berberów, największe czerwone wydmy saharyjskiej pustyni, Erg Chebbi, przejażdżka na wielbłądach w głąb Sahary przy zachodzie słońca, zobaczysz wspaniałe wodospady d'Ouzoud, podróż przez pustynie jeepami 4x4.
12 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 05.06.2024
2965 + od 1300 do 3000zł
(przelot)
Trekking na najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal - jednego z najłatwiejszych czterotysięczników na świecie, klimatyczny Marakesz, najwyższe góry Afryki Północnej - Góry Atlas, pustynie, marokańskie słońce, barwy, zapachy i wyśmienite smaki, niespełna tygodniowa wyprawa do egzotycznego kraju. Wyprawa na Jebel Tubkal to doskonała okazja na zdobycie pierwszego wielkiego - czterotysięcznego szczytu dla osób z niewielkim górskim doświadczeniem bądź rozpoczynających swoją górską przygodę z wierzchołkami powyżej 2000 metrów.
7 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 31.05.2024

Gdzie znajduje się szczyt Jebel Toubkal?

Szczyt Jebel Toubkal położony jest w północnym Maroku, w północnoafrykańskim łańcuchu górskim Atlas. Jest to najwyższy szczyt Afryki Północnej.

Jaka jest wysokość Jebel Toubkal?

Jebel Toubkal sięga imponującej wysokości około 4 167 metrów nad poziomem morza, co czyni go najwyższym szczytem nie tylko w Maroku, ale także w całym Atlasie.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Jebel Toubkal?

Zdobycie szczytu Jebel Toubkal wymaga średniego doświadczenia w trekkingu górskim, dlatego można go zakwalifikować jako wyzwanie dla początkujących i średniozaawansowanych wędrowców. Szlaki wiodące na szczyt są dobrze wytyczone, ale wspinaczka może być wymagająca ze względu na wysokość, zmienne warunki pogodowe oraz strome odcinki.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Jebel Toubkal?

Najlepszym okresem na zdobycie szczytu Jebel Toubkal jest ciepła pora roku, czyli wiosna (kwiecień-maj) oraz jesień (wrzesień-październik). Wtedy warunki atmosferyczne są łagodniejsze, a krajobrazy otaczających dolin i gór są wyjątkowo malownicze.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Jebel Toubkal?

Zdobycie szczytu Jebel Toubkal to wyjątkowe doświadczenie dla miłośników górskich przygód. Osiągnięcie szczytu dostarcza nie tylko ogromnej satysfakcji i dumy, ale także pozwala podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na rozległe krajobrazy Atlasu oraz okolicznych terenów. Dodatkowo, trekking na Jebel Toubkal pozwala poznać fascynującą kulturę Berberów, którzy zamieszkują te tereny od wieków. To także doskonała okazja, by zgłębić własne umiejętności wspinaczkowe i odkryć piękno marokańskiej przyrody.