fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Tubkal

4665 + od 1300 do 3000zł
(przelot)
Trekking w górach Atlas na najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal, Marakesz, Ait Ben Haddou - mityczne miasto Maroka, urwiska skalne i pionowe kaniony doliny Dades i wąwozu Todra, przejście via-ferraty w wąwozie Todra, wioski Berberów, największe czerwone wydmy saharyjskiej pustyni, Erg Chebbi, przejażdżka na wielbłądach w głąb Sahary przy zachodzie słońca, zobaczysz wspaniałe wodospady d'Ouzoud, podróż przez pustynie jeepami 4x4.
12 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 05.06.2024
2965 + od 1300 do 3000zł
(przelot)
Trekking na najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal - jednego z najłatwiejszych czterotysięczników na świecie, klimatyczny Marakesz, najwyższe góry Afryki Północnej - Góry Atlas, pustynie, marokańskie słońce, barwy, zapachy i wyśmienite smaki, niespełna tygodniowa wyprawa do egzotycznego kraju. Wyprawa na Jebel Tubkal to doskonała okazja na zdobycie pierwszego wielkiego - czterotysięcznego szczytu dla osób z niewielkim górskim doświadczeniem bądź rozpoczynających swoją górską przygodę z wierzchołkami powyżej 2000 metrów.
7 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 31.05.2024

Gdzie znajduje się szczyt Tubkal?

Szczyt Tubkal położony jest w północno-zachodniej Afryce, w górach Atlas, w Maroku. Jest to najwyższy szczyt nie tylko w Maroku, ale również w całym Afryce Północnej.

Jaka jest wysokość Tubkal?

Szczyt Tubkal osiąga imponującą wysokość 4 167 metrów n.p.m. Jest to cel wypraw trekkingowych dla osób poszukujących wyjątkowych wrażeń w górskim świecie.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Tubkal?

Zdobycie szczytu Tubkal wymaga odpowiedniego przygotowania i doświadczenia w górskich wyprawach. Trasa trekkingowa na Tubkal jest wymagająca, ale dzięki dostępnym szlakom, podejściu może stanowić wyzwanie zarówno dla zaawansowanych wędrowców, jak i tych z umiarkowanym doświadczeniem.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Tubkal?

Najlepszym okresem na zdobywanie szczytu Tubkal jest od maja do września, czyli okres letni, kiedy warunki pogodowe są najbardziej korzystne. W tym okresie szansa na bezpieczną i udaną wyprawę jest większa, a widoki zapierające dech w piersiach są nagrodą za trud włożony w trekking.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Tubkal?

Zdobycie szczytu Tubkal to niezapomniane doświadczenie dla każdego miłośnika trekkingu i górskich przygód. Panoramiczne widoki z wierzchołka góry ukazują malowniczy krajobraz Atlasu i Maroka, pozostawiając niezapomniane wspomnienia. Trekking na Tubkal pozwala także na zetknięcie się z fascynującą kulturą Berberów, którzy od wieków zamieszkują te tereny. Dodatkowo, zdobycie tego szczytu stanowi wyraz osobistego sukcesu, rozwijania umiejętności trekkingowych oraz pokonywania własnych ograniczeń. Dla pasjonatów górskich wypraw, Tubkal stanowi wyjątkowe wyzwanie, które nagradza wytrwałość i determinację.