fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Patagonia

To jedna z najbardziej nasyconych atrakcjami i intensywnych naszych wypraw. Po tej ekspedycji w Patagonii nie zostanie Ci już wiele do zobaczenia ;). Zaliczysz trekking pod uchodzącą na najtrudniejszą górę świata, główną bohaterkę filmu 'Krzyk Kamienia' - Cerro Torre 3128 m - a w zasadzie nie górę a iglicę ;) , podejdziesz pod monumentalny Fitz Roy 3405 m i przyciągające trekkerów z całego świata Torres del Paine 2884 m, wejdziesz na gigantyczny lodowiec Perito Moreno, odbędziesz klimatyczną podróż bezdrożami Patagonii i Ziemi Ognistej, a nawet przejedziesz się pociągiem na krańcu świata; zasmakujesz argentyńskiej Parillady, odwiedzisz ostatnie miasto w kierunku Antarktydy - najdalej na południe wysunięte miasto na naszej planecie - Ushuaia, popłyniesz w rejs po kanale Beagle, a wszystko to ubarwi boskie Buenos Aires
18 dni
Najbliższy termin: 16.11 - 03.12.2024

Jakie niesamowite przygody czekają na Ciebie w kategorii wypraw do Patagonii?

Kategoria dotycząca wypraw trekkingowych, zdobywania szczytów oraz innych aktywności górskich i pieszych w Patagonii to idealna opcja dla miłośników przyrody i adrenaliny. Patagonia to obszar rozciągający się na południu Argentyny i Chile, który słynie z pięknych krajobrazów, dzikiej przyrody oraz wymagających warunków dla turystów.

Jakie są ważne punkty turystyczne w Patagonii?

Ważnymi punktami w regionie Patagonii są m.in. Park Narodowy Los Glaciares, gdzie można podziwiać imponujące lodowce, w tym słynny Perito Moreno. Innym popularnym miejscem jest Park Narodowy Torres del Paine w Chile, gdzie znajdują się malownicze szlaki trekkingowe oraz imponujące szczyty, takie jak Cuernos del Paine i Torres del Paine.

Niesamowita fauna i flora Patagonii w otoczeniu kulturowej mieszanki i cudów

Ponadto, Patagonia to również region, gdzie można spotkać dzikie zwierzęta, takie jak pumy, kondory i guanako. Wspinaczka na szczyty takie jak Monte Fitz Roy czy Cerro Torre to wymagające wyzwania, które przyciągają wielu entuzjastów górskich. Oprócz tego, Patagonia to także miejsce, gdzie można poznać kulturę i historię rdzennej ludności - Indian Tehuelche oraz Mapuche, którzy zamieszkiwali te tereny przed przybyciem Europejczyków. Podsumowując, wyprawy trekkingowe, zdobywanie szczytów oraz inne aktywności górskie i piesze w Patagonii to wspaniała okazja do odkrywania piękna dzikiej przyrody, wspinaczki na wymagające szczyty oraz poznawania bogatej kultury i historii tego regionu.