fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Patagonia

Trekking pod Cerro Torre, Fitz Roy i Torres del Paine, lodowiec Perito Moreno, klimatyczna podróż bezdrożami Patagonii i Ziemii Ognistej, argentyńska Parillada, rejs po kanale Beagle, boskie Buenos Aires, Ushuaia i pociąg na krańcu świata
18 dni
Najbliższy termin: 18.11 - 05.12.2023

Jakie niesamowite przygody czekają na Ciebie w kategorii wypraw do Patagonii?

Kategoria dotycząca wypraw trekkingowych, zdobywania szczytów oraz innych aktywności górskich i pieszych w Patagonii to idealna opcja dla miłośników przyrody i adrenaliny. Patagonia to obszar rozciągający się na południu Argentyny i Chile, który słynie z pięknych krajobrazów, dzikiej przyrody oraz wymagających warunków dla turystów.

Jakie są ważne punkty turystyczne w Patagonii?

Ważnymi punktami w regionie Patagonii są m.in. Park Narodowy Los Glaciares, gdzie można podziwiać imponujące lodowce, w tym słynny Perito Moreno. Innym popularnym miejscem jest Park Narodowy Torres del Paine w Chile, gdzie znajdują się malownicze szlaki trekkingowe oraz imponujące szczyty, takie jak Cuernos del Paine i Torres del Paine.

Niesamowita fauna i flora Patagonii w otoczeniu kulturowej mieszanki i cudów

Ponadto, Patagonia to również region, gdzie można spotkać dzikie zwierzęta, takie jak pumy, kondory i guanako. Wspinaczka na szczyty takie jak Monte Fitz Roy czy Cerro Torre to wymagające wyzwania, które przyciągają wielu entuzjastów górskich. Oprócz tego, Patagonia to także miejsce, gdzie można poznać kulturę i historię rdzennej ludności - Indian Tehuelche oraz Mapuche, którzy zamieszkiwali te tereny przed przybyciem Europejczyków. Podsumowując, wyprawy trekkingowe, zdobywanie szczytów oraz inne aktywności górskie i piesze w Patagonii to wspaniała okazja do odkrywania piękna dzikiej przyrody, wspinaczki na wymagające szczyty oraz poznawania bogatej kultury i historii tego regionu.