fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Ruwenzori

Wyprawa w Góry Ruwenzori zwane Górami Księżycowymi, wejście / wymagający trekking na trzeci szczyt Afryki - Margherita Peak 5109 m, tropienie goryli górskich w Górach Virunga, jedyny na świecie Park o wyjątkowej nazwie - Nieprzenikniony Las Bwindi, safari i rejs na Nilu, jeden z najznamienitszych raftingów - u źródeł Nilu, Jezioro Wiktorii - trzecie największe jezioro na świecie, safari w Queen Elizabeth National Park i legendarne wodospady Murchisona, Pigmeje
12 dni
Najbliższy termin: 06.07 - 17.07.2024

Gdzie znajduje się szczyt Ruwenzori?

Szczyt Ruwenzori znajduje się w Afryce Wschodniej, na granicy Ugandy i Demokratycznej Republiki Konga. Tworzy część masywu górskiego Ruwenzori, który jest znany jako "Góry Księżycowe".

Jaka jest wysokość Ruwenzori?

Szczyt Ruwenzori, nazywany również Margheritą Peak, osiąga wysokość 5 109 metrów n.p.m. Jest to drugi co do wysokości szczyt w Afryce, zaraz po Kilimandżaro i jeden z najwyższych szczytów górskich na kontynencie.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Ruwenzori?

Zdobycie szczytu Ruwenzori to ambitne i wymagające przedsięwzięcie, zarezerwowane głównie dla doświadczonych wędrowców i alpinistów. Trasa trekkingowa na Ruwenzori prowadzi przez lodowce, skalne ściany i trudne tereny, dlatego wymaga solidnego przygotowania fizycznego oraz doświadczenia w górskich wyprawach.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Ruwenzori?

Najlepszy czas na zdobywanie szczytu Ruwenzori to od czerwca do sierpnia oraz od grudnia do lutego. W tych okresach panują najbardziej sprzyjające warunki pogodowe, a ryzyko opadów jest mniejsze. Warto jednak pamiętać, że warunki atmosferyczne w górach są zmienne, dlatego należy odpowiednio się przygotować i skonsultować z doświadczonymi przewodnikami.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Ruwenzori?

Zdobycie szczytu Ruwenzori to niesamowita przygoda i niezapomniane doświadczenie dla miłośników trekkingu i górskich wypraw. Widoki, jakie rozciągają się z wierzchołka, są spektakularne i warte trudu podczas wspinaczki. Trekking na Ruwenzori pozwala na zetknięcie się z dziką przyrodą i różnorodnością ekosystemów górskich, w tym lodowców i tropikalnych lasów. To także szansa na przekroczenie własnych granic, rozwijanie umiejętności alpinistycznych i zdobywanie nowych doświadczeń. Dodatkowo, Ruwenzori jest miejscem o bogatej historii i kulturze, co sprawia, że wyprawa staje się wyjątkowym połączeniem przygody i odkrywania unikalnych aspektów regionu.