fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Korsyka

Niesamowity i jeden z najcięższych trekkingów w Europie. Trekking północną częścią korsykańskiego szlaku GR20, który w całej swej rozpiętości liczy w sumie 180 km. Wędrówka dzikimi, górskimi ścieżkami przez lasy czarnej sosny, wielkie głazy, granie i przełęcze z ostrymi podejściami i zejściami. Dodając do tego widoki na strzeliste szczyty, jeziorka polodowcowe i tutejszą panoramę jest to zdecydowanie nie tylko jeden z najcięższych szlaków w Europie ale również jeden z najpiękniejszych.
13 dni
Najbliższy termin: 08.06 - 20.06.2024

Wyprawa na Korsykę, czyli zerwij z paryskim schematem turystyki!

Korsyka to francuska wyspa na Morzu Śródziemnym, która słynie z pięknych krajobrazów górskich, krystalicznie czystych wód i malowniczych plaż. Kategoria ta obejmuje aktywności górskie i piesze w tym regionie, w tym wyprawy trekkingowe i zdobywanie szczytów.

Ważne atrakcje Korsyki

Ważnymi punktami na Korsyce są m.in. Park Regionalny Korsyki, który oferuje niezliczone możliwości trekkingowe w pięknych górach i lasach, w tym wejście na najwyższy szczyt wyspy - Monte Cinto. Innym popularnym celem wspinaczkowym jest Aiguilles de Bavella - piękne, skaliste szczyty w południowej części wyspy. Inne popularne aktywności to piesze wycieczki wzdłuż malowniczych wybrzeży i przez urocze wioski. Znane miejsca takie jak Calanches de Piana, czy też rezerwat Scandola zapewniają wspaniałe krajobrazy dla wędrówek. Korsyka to również świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, kajakarstwo, nurkowanie i windsurfing. Po dniu pełnym aktywności można zrelaksować się w jednej z malowniczych miejscowości, ciesząc się lokalną kuchnią i kulturą.