fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Orizaba

Koszt: 2090 $ + cena od 3300 do 4300 zł
(przelot)
Wyprawa do Meksyku na Pico de Orizaba 5636 m - najwyższy wulkan Ameryki Północnej i trzecią górę kontynentu, karaibskie plaże Atlantyku, starożytne miasta Majów, Mexico City - największa aglomeracja świata, Teotihuacan - Zobaczysz historyczne miasto Azteków , rafting na rzece Actopan.
11 dni
Najbliższy termin: 19.10 - 29.10.2024
Wyprawa do Meksyku na najwyższy wulkan Ameryki Północnej i trzecią górę kontynentu - Pico de Orizaba 5636 m, karaibskie plaże Atlantyku, Mexico City - największa aglomeracja świata, historyczne miasta Azteków i Majów: Teotihuacan i Chichen Itza, spływ górską rzeką w górach Sierra Madre Oriental - Actopan, niesamowity półwysep Jukatan - tajemnicze ruiny w Tulum, Cenotes - jedyne takie podwodne jaskinie na Ziemi, plaże Riviera Maja na Jukatanie - Cancun, Playa del Carmen.
15 dni
Najbliższy termin: 19.10 - 02.11.2024

Gdzie znajduje się szczyt Orizaba?

Szczyt Orizaba to imponujący wulkan znajdujący się w Meksyku. Leży w paśmie górskim Sierra Madre Oriental, w stanie Veracruz.

Jaka jest wysokość Orizaba?

Szczyt Orizaba, zwany również Pico de Orizaba, jest najwyższym szczytem Meksyku i drugim co do wysokości wulkanem w Ameryce Północnej. Jego wysokość wynosi około 5 636 metrów nad poziomem morza.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Orizaba?

Szczyt Orizaba charakteryzuje się średnim poziomem trudności wspinaczkowej. Chociaż nie jest to najłatwiejsza wyprawa, osiągnięcie szczytu wymaga umiarkowanego doświadczenia w trekkingu wysokogórskim oraz odpowiedniej kondycji fizycznej.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Orizaba?

Najlepszy okres na zdobycie szczytu Orizaba to okres suchy, czyli od listopada do marca. W tym czasie ryzyko burz i opadów jest mniejsze, a warunki atmosferyczne sprzyjają udanej wyprawie.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Orizaba?

Zdobywanie szczytu Orizaba to nie tylko niezapomniane doświadczenie wspinaczkowe, ale także możliwość podziwiania piękna meksykańskich krajobrazów. Widoki z wierzchołka są zachwycające, rozciągając się na otaczające góry i doliny. To również szansa na poznanie unikatowej kultury i gościnności mieszkańców Meksyku. Wyprawa na szczyt Orizaba jest doskonałą okazją do stawienia czoła osobistym wyzwaniom i zyskania niezapomnianych wspomnień.