fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Pisco

Wejście na pięciotysięcznik Pisco położony w Cordyliera Blanca - jednych z najpiękniejszych gór świata, trekking do inkaskiego miasta Choquequirao oraz legendarnego zaginionego miasto Inków - Machu Picchu, przelot nad tajemniczymi liniami Nazca, rafting na rzece Colca w pobliżu ujścia, uznawanego za najgłębszy na Ziemi, Kanionu Colca, święte miasto Cusco - obecna stolica inkaskich potomków, Huaraz, Arequipa
22 dni
Najbliższy termin: 01.06 - 22.06.2024
Trekking pośród przepięknych gór Cordillera Huayhuash, przepiękna wędrówka u podnóża Alpamayo, Artensonraju, Huascaran i wielu innych kultowych szczytów Cordillera Blanca, słynny Santa Cruz Trek, relaks w gorących źródłach w Huaraz, opcjonalna wspinaczka na jeden z kultowych wierzchołków w Cordillera Blanca.
16 dni
Najbliższy termin: 15.06 - 30.06.2024
Wyprawa łącząca ze sobą południe i północ Peru w jedno pełne doświadczenie. Zwiedzanie słynnych ruin Machu Picchu, rafting na rzece wewnątrz najgłębszego na świecie Kanionu Colca, fotogeniczna Vinicunca - Tęczowa Góra, spektakularna Arequipa, wędrówka w samym sercu najpiękniejszych gór na świecie Cordillera Blanca, słynny trekking Santa Cruz u podnóża potężnych szczytów Alpamayo i Artensonraju. Opcjonalnie przelot nad tajemniczymi Liniami Nazca.
13 dni
Najbliższy termin: 15.06 - 27.06.2024
Wejście na łatwy sześciotysięcznik Chachani 6057m.n.p.m. w rejonie Arequipy, wspinaczka na położony w sercu Cordilliera Blanca Pisco 5752m.n.p.m. trekking do inkaskiego miasta Choquequirao oraz słynnym Inca Trail do legendarnego zaginionego miasta Inków - Machu Picchu, rafting po rwącej rzece wewnątrz uznawanego za najgłębszy na Ziemi Kanionu Colca, święte miasto Cusco - obecna stolica inkaskich potomków, Białe Miasto Arequipa, Huaraz. Opcjonalnie - przelot nad słynnymi Liniami Nazca.
19 dni
Najbliższy termin: 01.06 - 19.06.2024

Gdzie znajduje się szczyt Pisco?

Szczyt Pisco znajduje się w masywie górskim Cordillera Blanca, w południowej części Peru, w regionie Ancash, w Ameryce Południowej.

Jaka jest wysokość Pisco?

Szczyt Pisco osiąga wysokość 5752 metrów nad poziomem morza. To sprawia, że jest jednym z popularniejszych celów dla entuzjastów wypraw górskich.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Pisco?

Zdobycie szczytu Pisco wymaga odpowiedniego doświadczenia w górskich wyprawach trekkingowych oraz umiejętności poruszania się w warunkach wysokogórskich. Jest to szczyt technicznie dostępny, jednak podczas wyprawy można napotkać trudności związane z aklimatyzacją oraz nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Pisco?

Najlepszy okres do zdobywania szczytu Pisco to późna wiosna, lato i wczesna jesień, czyli od maja do września. W tym okresie panują najkorzystniejsze warunki pogodowe i największa szansa na osiągnięcie szczytu. Pamiętaj jednak, że warunki górskie mogą się szybko zmieniać, dlatego zawsze warto śledzić prognozy i skonsultować się z doświadczonymi przewodnikami przed wyprawą.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Pisco?

Zdobywanie szczytu Pisco jest wyjątkowym wyzwaniem, które dostarcza nie tylko wspaniałych widoków na otaczające góry i lodowce, ale także daje poczucie spełnienia i triumfu nad samym sobą. To doskonała okazja do testowania swoich umiejętności trekkingowych, rozwijania zdolności aklimatyzacji oraz doświadczania magii peruwiańskich gór. Wyprawa na Pisco stanowi niezapomniane doświadczenie dla pasjonatów gór i przyrody, a także umożliwia poznanie kultury i tradycji regionu Cordillera Blanca. Należy jednak pamiętać, że trekking na Pisco wymaga odpowiedniego przygotowania i szacunku dla środowiska górskiego, dlatego warto podjąć wyprawę z licencjonowanym przewodnikiem, dbając o bezpieczeństwo i ochronę unikalnej przyrody tego regionu.