fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Kierunek > Maroko

4665 + od 1300 do 3000zł
(przelot)
Trekking w górach Atlas na najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal, Marakesz, Ait Ben Haddou - mityczne miasto Maroka, urwiska skalne i pionowe kaniony doliny Dades i wąwozu Todra, przejście via-ferraty w wąwozie Todra, wioski Berberów, największe czerwone wydmy saharyjskiej pustyni, Erg Chebbi, przejażdżka na wielbłądach w głąb Sahary przy zachodzie słońca, zobaczysz wspaniałe wodospady d'Ouzoud, podróż przez pustynie jeepami 4x4.
12 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 05.06.2024
2965 + od 1300 do 3000zł
(przelot)
Trekking na najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal - jednego z najłatwiejszych czterotysięczników na świecie, klimatyczny Marakesz, najwyższe góry Afryki Północnej - Góry Atlas, pustynie, marokańskie słońce, barwy, zapachy i wyśmienite smaki, niespełna tygodniowa wyprawa do egzotycznego kraju. Wyprawa na Jebel Tubkal to doskonała okazja na zdobycie pierwszego wielkiego - czterotysięcznego szczytu dla osób z niewielkim górskim doświadczeniem bądź rozpoczynających swoją górską przygodę z wierzchołkami powyżej 2000 metrów.
7 dni
Najbliższy termin: 25.05 - 31.05.2024

Gdzie znajduje się Maroko i dlaczego musisz udać się tam na wyprawę razem z nami?

Maroko to kraj leżący w północno-zachodniej Afryce, który słynie z pięknych krajobrazów górskich oraz możliwości trekkingowych. Kategoria ta skupia się na aktywnościach górskich i pieszych, takich jak zdobywanie szczytów, trekking, wspinaczka oraz inne aktywności w górach.

Ważne punkty górskie na trasie wyprawy do Maroka

Ważnym punktem w regionie są Góry Atlas, które rozciągają się przez większość kraju. W Atlasie Wysokim znajduje się najwyższy szczyt w Maroku - Dżabal Toubkal, który jest popularnym celem wspinaczkowym dla wielu turystów. Góry te oferują również wiele malowniczych tras trekkingowych o różnym stopniu trudności. Innym ważnym regionem górskim w Maroku są Góry Rif, leżące w północno-wschodniej części kraju. Region ten oferuje piękne krajobrazy, liczne szlaki trekkingowe oraz okazje do uprawiania wspinaczki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w trakcie wyprawy do Maroka?

Warto również zwrócić uwagę na Saharę Zachodnią [Sprawdź naszą wyprawę Wyprawa na Jebel Toubkal 4167 m – ogniste Maroko!] , która zajmuje znaczną część kraju. To obszar pełen wydm, skalistych formacji oraz wąwozów, oferujący niezapomniane wrażenia związane z trekkingiem oraz innymi aktywnościami w górach. Należy pamiętać, że w Maroko większość górskich tras trekkingowych jest dostępna tylko podczas określonych pór roku, a warunki pogodowe mogą być bardzo zmiennym. W związku z tym, warto upewnić się o aktualnych warunkach przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności górskiej.