fbpx
Zobacz więcej

Filtruj wyprawy

Szczyt > Teide

Teneryfa to nie tylko wyspa, gdzie można odpocząć na plaży, ale również istny raj dla osób kochających bliski kontakt z naturą i górskimi krajobrazami. Idealne miejsce na trekkingi. Zdobądź najwyższy szczyt Hiszpanii wulkan Teide 3718 m. Wędruj przez malownicze ziemie wyspy. Odkrywaj niezwykłe zakamarki m.in piękno wąwozu Masca, piaszczyste plaże oraz najstarszą część wyspy Góry Anaga. Ta krótka wyprawa przeniesie Cię do innego świata z krajobrazami niczym z innej planety. Trekking na Teneryfie, wyspie znanej całemu światu ze stacjonarnych wakacji spędzanych w luksusowych hotelach, to nie jest żart na prima aprilis.
12 dni
Najbliższy termin: 01.06 - 12.06.2024

Gdzie znajduje się szczyt Teide?

Szczyt Teide jest położony na wyspie Teneryfa, będącej częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, w Hiszpanii.

Jaka jest wysokość Teide?

Szczyt Teide to najwyższy szczyt Hiszpanii i Wysp Atlantyckich, osiągający imponującą wysokość 3 718 metrów n.p.m.

Jaki jest poziom zdobycia szczytu Teide?

Zdobycie szczytu Teide jest stosunkowo dostępne dla szerokiego spektrum turystów. Trasa trekkingowa na Teide jest stosunkowo łatwa, co sprawia, że zdobycie szczytu jest możliwe dla większości osób o przeciętnej kondycji fizycznej. Nie jest wymagane duże doświadczenie w górskich wyprawach, jednak wciąż warto być odpowiednio przygotowanym i zasięgnąć informacji na temat trasy.

O jakiej porze roku warto zdobywać szczyt Teide?

Najlepszy okres na zdobywanie szczytu Teide to wiosna i jesień, czyli od marca do maja oraz od września do listopada. W tym czasie warunki pogodowe są najbardziej stabilne, a szansa na wyraźną widoczność z szczytu jest większa. Unikajmy zimy, gdy szczyt może być pokryty śniegiem, a warunki mogą być bardziej nieprzewidywalne.

Dlaczego warto zdobyć szczyt Teide?

Zdobycie szczytu Teide to nie tylko wyjątkowe doświadczenie trekkingowe, ale także okazja do podziwiania niesamowitych widoków i rozległego krajobrazu Wysp Kanaryjskich. Widok z wierzchołka Teide jest zachwycający i zapewnia niezapomniane wrażenia. Trekking na Teide to także wyraz uznania dla wyjątkowej przyrody i geologicznych formacji tego regionu, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo, zdobycie szczytu Teide jest relatywnie łatwe, więc jest to doskonała okazja dla początkujących wędrowców do przełamania swoich barier i poczucia spełnienia osiągnięcia celu.