fbpx
Zobacz więcej

Wyprawa Kilimandżaro 5895 m + Białe plaże Zanzibaru

Atrakcje

➡️ trekking na Kilimandżaro z wejściem na szczyt najwyższej góry Afryki
➡️ piesza wycieczka pod 100-metrowy wodospad Materuni – obowiązkowa 🙂 kąpiel pod wodospadem, po drodze wioska plemienia Chaga
➡️ lokalny rytuał parzenia kawy przez plemię Chaga
➡️ wizyta w wiosce plemienia Chaga
➡️ wyspa Zanzibar – najpiękniejsze białe plaże na świecie
➡️ opcjonalna wizyta w Tengeru na cmentarzu polskich uchodźców z czasów II wojny światowej (z tzw. wędrówki armii gen. Andersa)
➡️ Zwiedzanie Kamiennego Miasta -> Stone Town – stolicy Zanzibaru
➡️ Spice Tour – wycieczka na plantację przypraw
➡️ Safari Blue – urokliwy rejs w stronę archipelagu małych wysp otaczających Zanzibar – snorkeling na rafach oraz wśród lasów namorzynowych – lunch z grillowanych owoców morza poławianych z dzikiej plaży
➡️ Prison Island – wyspa więźniów zamieszkiwana przez żółwie olbrzymie
➡️ rejs w poszukiwaniu delfinów butlonosych i garbogrzbietych i próby pływania w ich towarzystwie (są dość ruchliwe 😉 )
➡️ Jozani Forrest Chwaka Bay – Park Narodowy gdzie powstają zanzibarskie katamarany, jednocześnie główne miejsce występowania endemicznego gatunku małp z rodziny Colobos – jedyny gatunek zamieszkujący Zanzibar
➡️ wizyta na plantacji kawy
➡️ wieczory przy ognisku pod baldachimem z gwiazd
➡️ możliwość przejścia kursu kitesurfingu – Zanzibar
➡️ big game fishing (wędkarstwo) – wypłynięcie w wody przybrzeżne Zanzibaru na połowy okazów tuńczyków, żaglic, marlinów i kingfish’ów
➡️ nurkowanie w akwalungu pośród raf koralowych na atolach Zanzibaru – w wodnym Parku Narodowym wokół wyspy Mnemba (opcjonalnie snorkeling)
➡️ noclegi w hotelach z basenem

O wyprawie Zobacz video

Zanim się wczytasz w treść naszej propozycji wyjazdu na wyjazdu, zastanów się czy nie zainteresują Ciebie nasze pełniejsze programy wypraw na Kili:

10 DNI  KILIMANDŻARO – WYPRAWA 10-DNIOWA NA DACH AFRYKI
13 DNI  KILIMANDŻARO – WODOSPAD MATERUNI – 2 DNI SAFARI: TARANGIRE i NGORONGORO
14 DNI KILIMANDŻARO – MATERUNI – 4 DNI SAFARI: TARANGIRE – NGORONGORO – SERENGETI
18 DNI  KILIMANDŻARO – 4 DNI SAFARI: TARANGIRE – NGORONGORO i SERENGETI – ZANZIBAR
20 DNI  KILIMANDŻARO – 5 DNI SAFARI: TARANGIRE – NGORONGORO i SERENGETI – OLDOINYO – LAKE NATRON – ZANZIBAR
DROGA LEMOSHO KILIMANDŻARO – 7-DNIOWY SZLAK NA SZCZYT MNIEJ UCZĘSZCZANĄ DROGĄ LEMOSHO
ZAPLANUJ SWOJE KILI – DOWOLNY PLAN WYPRAWY NA ZAMÓWIENIE

🔥Każde z wejść na Kilimandżaro jest realizowane zarówno w wersji 6-dniowej jak i 7-dniowej.🔥

Najwyższy szczyt Afryki – Wyprawa na Kilimandżaro 5895 m z pobytem na Zanzibarze

Lubisz górskie trekkingi? Przeżyj wyprawę życia i zdobądź najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro 5895 m. Wyprawa na Kilimandżaro jest niesamowitą przygodą, która otworzy Ci drzwi do świata górskich wypraw, trekkingów oraz zdobywania kolejnych szczytów.

Kilimandżaro jest rozległą, największą na świecie wolno stojącą górą, a właściwie całym masywem górskim, na który składają się trzy góry Kibo, Mawenzi i Shira. Najwyższy szczyt Afryki Uhuru Peak 5895 m jest najwyższym szczytem góry Kibo.  Masyw podobnie jak nasze Tatry ma około 50 km rozpiętości lecz afrykański jest wyższy o około 3000 metrów i ma 5000 m względnego przewyższenia.  Na szczyt prowadzi kilka tras o różnej długości i trudności. Najczęściej wybieramy dwie  Marangu Route i Machame Route, a wędrówka każdą z nich prowadzi do zdobycia szczytu całego masywu  Uhuru Peak  5895 m. Macheme Route choć nieco cięższa to zdecydowanie najpiękniejsza trasa, która daje poczucie większej przygody, natomiast Marangu Route jest zwykłą, normalną i turystyczną trasą. Każdego dnia trekkingu czekają na nas inne widoki, a panujący na poszczególnych wysokościach mikroklimat będzie się diametralnie zmieniał. U stóp góry podczas pierwszego dnia wędrówki  będzie gorące równikowe powietrze z temperaturami nie spadającymi w ciągu dnia i nocy poniżej 25 stopni. Przy pierwszym tak gorącym dniu, aż trudno uwierzyć że na czubku masywu temperatury mogą schodzić do minus 10 stopni. Trekking na Kilimandżaro sprawi nam mniejsze trudności techniczne niż niejeden tatrzański szlak.  Należy jednak pamiętać, że jest to dwukrotnie wyższa góra porównując do naszych Tatr, które można zdobyć w ciągu jednego dnia. Największą trudnością na naszej trasie będzie właśnie wysokość, do której należy się dobrze zaaklimatyzować.  Wejście na Kilimandżaro wymaga kilku dni trekkingu, kilkudziesięciu kilometrów do pokonania oraz odpowiedniej aklimatyzacji do wysokości.

Zanzibar – prawdziwie rajska wyspa

Po zdobyciu Kilimandżaro swoją wizytę w Tanzanii  zakończysz pobytem na beztroskim Zanzibarze z białymi plażami i ciepłą błękitną wodą. Ta rybacka wyspa, na Oceanie Indyjskim choć należy do Tanzanii posiada własną autonomię. Przy rajskich plażach stoją łodzie gotowe do połowu ryb i owoców morza, a w głębi lądu rozpościerają się plantacje wanilii, goździków i innych. Poza plantacjami przypraw, dogodne położenie oraz doskonała baza handlowa z Oceanem Indyjskim sprawiły, że wyspa jest największym na świecie eksporterem przypraw. To własnie na tej wyspie urodził się i wychował słynny Freddie Mercury – wokalista zespołu Queen. Dziś niezależna wyspa z rajskimi plażami, przyprawami i owocami morza przyciąga turystów z całego świata.

Nasze doświadczenie:

Trekkingi na Kilimandżaro prowadzimy regularnie  od 2005. Przez ponad 18 lat zaprowadziliśmy na Dach Afryki 3000 zdobywców, organizując już ponad 450 wypraw. Wyprawy na Dach Afryki cieszą się coraz większym zainteresowaniem bo masyw ten jest dla każdego, nie wymaga dużego doświadczenia w wędrowaniu po górach, ani technik wspinaczki. Jedynym utrudnieniem z jakim zmagają się uczestnicy wyprawy to choroba wysokościowa (zobacz nasz wpis -> https://4challenge.org/2022/03/17/co-to-jest-choroba-wysokosciowa/) objawiająca się najczęściej bólem głowy. Jednak wsparcie doświadczonego zespołu przewodników miejscowych sprawia, że turyści dają sobie radę z dolegliwościami.
Dotychczas zorganizowaliśmy kilka wypraw medialnych. W 2012 roku pod naszym patronatem odbyło się zdobycie Kilimandżaro przez dziennikarzy Telewizji Polskiej na potrzeby rekonesansu przed produkcją filmową. Odbyła się też wyprawa z udziałem fotografów i dziennikarzy  Bergson Men’s Health Kilimanjaro 2007 Expedition, oczywiście zakończona sukcesem. W 2019 roku we współpracy z Lions Clubs International zorganizowaliśmy charytatywną wyprawę w ramach projektu Kili for Kids. Podczas tej wyprawy 14 kobiet z całego świata zdobywało Kilimandżaro zbierając przy tym fundusze dla dzieci z Amrita Center w Kenii. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku ze zdobywania Kili przez te wojowniczki.

Później niejednokrotnie na Kilimandżaro organizowaliśmy medialne projekty na skalę międzynarodową angażując korporacje, celebrytów i uczestnicząc w dużych przedsięwzięciach charytatywnych. Na szczyt Kili również zabieraliśmy polskie firmy, banki i stowarzyszenia. Mamy na swoim koncie pierwszy polski wjazd rowerem oraz wejście na szczyt boso😁.

Zapoznaj się z pozostałymi propozycjami wypraw na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – atrakcje:

 • trekking i zdobywanie Kilimandżaro
 • wycieczka pod 100 metrowy wodospad Materuni – obowiązkowa kąpiel pod wodospadem
 • wizyta w wiosce plemienia Chaga
 • lokalny rytuał parzenia kawy przez plemię Chaga
 • wyspa Zanzibar i wypoczynek na jej białych plażach
 • safariblue (namorzyny, snurkeling piaskowe wyspy)
 • pływanie z delfinami
 • big game fishing (wędkarstwo)
 • nurkowanie pośród raf koralowych

…więcej w PDF

Wymagania

 • szczepienia wraz z historią w żółtej książeczce WHO
 • paszport ważny jeszcze przez 6 miesięcy od daty powrotu z wyprawy
 • regularna aktywność fizyczna
 • dobra sprawność i kondycja

Terminy (28) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób planujących dolecieć indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: ARUSHA –  KILIMANJARO AIRPORT (opcjonalnie NAIROBI) 
  Zakończenie wyprawy: DAR ES SALAAM (opcjonalnie ZANZIBAR)

  Dzień 1: Wylot z kraju

  Spotkanie z liderem wyprawy na lotnisku w Warszawie i wylot z kraju.

  Istnieje możliwość wylotu z innego, dowolnego i  wskazanego przez uczestnika wyprawy lotniska. Wówczas spotkanie z liderem nastąpi po przylocie w hotelu.

  Dzień 2: Przejazd z lotniska do Moshi

  Lądowanie na lotnisku Kilimandżaro i przejazd do hotelu w Moshi. Możliwy również przelot do Nairobi w Kenii i transfer autobusem do Tanzanii. Odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja i przegląd sprzętu przed akcją górską.

  Dzień 3: Wodospad Materuni + wioska plemienia Chaga

  Całodniowa wycieczka z hotelu w Moshi. Trekking pod prawe 100 metrowy Wodospad Materuni, pod którym warto zażyć rześkiej kąpieli. Czeka nas także spacer wśród typowo afrykańskich krajobrazów, w otoczeniu egzotycznej flory, fauny i ludzi, a zwłaszcza dzieci lokalnych plemion. Wizyta w wiosce ludu Chaga, gdzie poznamy ciekawą kulturę plemienia, weźmiemy udział w pokazie parzenia kawy. Czas wolny na zakup pamiątek, rękodzieła, kawy. W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze na degustacja piwa bananowego i innych lokalnych trunków. Wieczorem powrót do hotelu w Moshi.

  Dzień 4 do 9: WEJŚCIE NA KILIMANDŻARO drogą Machame/ Marangu

  (dokładny opis tras trekkingu na Kili w PDF )

  O poranku wyjazd z hotelu w Moshi i przejazd pod Kilimandżaro. Spotkanie z naszymi  przewodnikami, tragarzami oraz kucharzami przed bramą Parku Narodowego Kilimandżaro. Rozpoczęcie trekkingu drogą Marangu Route lub Machame Route. Noclegi w namiotach– droga Machame, lub w schroniskach – droga Marangu.

  MACHAME ROUTE MARANGU ROUTE
  Machame Gate 1900 m Marangu Gate 1900 m
  Machame Camp 2980 m Mandara Hut 2700 m
  Shira Camp 3840 m Horombo Hut 3720 m
  Barranco Camp 3950 m Horombo Hut 3720 m
  Barrafu Camp 4550 m Kibo Hut 4703 m
  UHURU PEAK 5895 m UHURU PEAK 5895 m

  Dzień 9: Przejazd do Moshi

  Ostatni dzień na zboczach Kilimandżaro. Po śniadaniu żegnamy się oficjalnie z wspierającą nas grupą przewodników, tragarzy i kucharzy, a następnie rozpoczynamy zejście do bram parku. Na bramie parku czeka nas jeszcze lunch i chwila przerwy na zakup pamiątek. Przejazd do Moshi. Wieczorem kolacja i wręczenie certyfikatów za zdobycia szczytu. Nocleg w hotelu w Moshi.

  Dzień 10: Przelot na Zanzibar

  Przejazd z hotelu w Moshi na lotnisko, skąd  polecimy na  Zanzibar. Lot zajmie nam ok 1,5h. Po zameldowaniu się w hotelu czekają nas rozległe możliwości korzystania z egzotycznych dobrodziejstw wyspy. Nocleg w hotelu przy samej plaży.

  Dzień 11-12: Zanzibar

  Przed nami dzień pełen możliwości. Możemy zostać przy hotelu i wypoczywać na plaży pod palmami kokosowymi, bądź aktywnie spędzić czas. Wyspa oferuje możliwości nurkowania dla początkujących i zaawansowanych. Ciekawą atrakcją są również duże żółwie morskie, które można spotkać przy wybrzeżu w specjalnym ośrodku, bądź wybrać się na jedną z kilku wycieczek fakultatywnych:

  Safariblue – całodniowa wycieczka fakultatywna wzdłuż wybrzeża oraz mniejsze okoliczne wyspy porośnięte lasami namorzynowymi. Możliwość pływania z maską (snorkeling) i obserwacji podwodnego kolorowego życia oceanu. Będziemy uczestniczyć w połowach owoców morza -ośmiornic, krewetek, homarów, które następnie zostaną nam przyrządzone przez miejscowego kucharza i podane na lunch. Po południu zasmakujemy jeszcze nurkowania pośród rafy.

  Stone Town – kamienne miasteczko, stolica Zanzibaru. Zwiedzanie zabytkowego centrum. Wizyta w domu Freddie’go Mercury – słynnego wokalisty zespołu Queen.

  Spicetour – kilkugodzinna lekcja kulinarna. Zanzibar sprzedaje najwięcej przypraw na świecie dlatego można założyć, że w każdej europejskiej kuchni mamy smaki prosto z tego miejsca. Będąc na wyspie warto odwiedzić plantację przypraw i zaznajomić się z tym czym chlubią się miejscowi. Oprócz prezentacji możemy kupić przyprawy lub sadzonki.

  Pływanie z delfinami – wyjazd z hotelu o poranku na południe wyspy. Następnie kutrami popłyniemy do zatoki, gdzie delfiny już czekają na pokarm od przewodników. Zabawa ze zwierzętami w wodzie.

  Big Game Fishing – wędkowanie po zanzibarsku – na starej łajbie, bez kwalifikowanego sprzętu. Tuńczyki, dorady, żaglice i mieczyki można poławiać w prosty sposób ze względu na ich dużą liczebność.

  Istnieje możliwość przedłużenia pobytu na Zanzibarze o dowolną ilość dni.

  Dzień 13: Zanzibar -> Dar es Salaam -> Wylot do Polski

  Z hotelu na Zanzibarze wyruszamy do portu, skąd promem płyniemy z powrotem na kontynent afrykański i udamy się na lotnisko w Dar Es Salam.  Wylot do Polski.

  Dzień 14: Przylot do Polski

  Lądowanie na lotnisku w Warszawie (lub dowolnym, wskazanym przez uczestnika).

  Noclegi

  Zakwaterowanie w hotelach i lodżach podczas wyprawy.

  Podczas trekkingu na Kilimandżaro odpowiednio:
  > Droga MACHAME – namioty
  > Droga MARANGU – schroniska górskie
  Uwaga! Zakwaterowania unikamy w miejscach o niskim standardzie.

  Cena wyprawy

  koszt: 3055$ + przelot koszt od 3500 - 5000zł

  Obejmuje

  ✅ wycieczka pod wodospad Materuni oraz wizyta w wiosce plemienia Chaga (krótki trekking)
  ✅ fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
  ✅ zniżki do sklepów górskich i nie tylko
  ✅ pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
  ✅ możliwość zostawienia bezpłatnego depozytu w hotelu w Moshi (nie musisz zabierać zbędnych rzeczy na trekking)
  ✅ 3 noclegi w hotelu w Moshi ( z basenem) wraz z pełnym wyżywieniem
  ✅ lokalne przejazdy na terenie Afryki według programu
  ✅ odpowiednie ubezpieczenie NNW i KL uwzględniające uprawianie trekkingu na wysokościach do 6000 metrów
  ✅ organizację i logistykę wejścia na Kilimandżaro
  ✅ podczas trekkingu:

  • pozwolenie  na wstęp i przebywanie na terenie Parku Narodowego Kilimanjaro
  • wynajęcie licencjonowanej agencji, przewodników tragarzy, kucharzy
  • pełne wyżywienie (3 posiłki dwudaniowe z napojami i wodą dostępne w obozach)
  • woda na czas wędrówki (nalewana do prywatnych pojemników na wodę)
  • zapewnienie sprzętu: namiotów (na drodze Marangu schroniska) z materacami, messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp.
  • prywatna i przeznaczona tylko dla grupy przenośna toaleta
  • przenośny namiot prysznicowy dla grupy

  ✅ pobyt na Zanzibarze:

  • przelot Arusha – Zanzibar
  • transfery lotniskowe
  • 3 noclegi w wysoko ocenianym hotelu przy plaży w najlepszych według naszej opinii miejscach – pokój 2 os (za dopłatą możliwy pokój 1-os)
  • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • przeprawa promem Zanzibar – Dar es Salaam
  • transfer lotniskowy w Dar es Salaam
  • możliwość organizacji fakultatywnych wycieczek (za dopłatą)

  Nie obejmuje

   

  ❌ międzykontynentalny bilet lotniczy do Afryki i z powrotem (trasa zoptymalizowana by zminimalizować uciążliwość podróży)
  ❌ opłat wizowych: wiza tanzańska – 50$ (+20$ kenijska – jeśli miejsce lądowania w Afryce to Nairobi w Kenii)
  ❌ napiwków (zwyczaj obowiązkowy)
  ❌ dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie oraz wycieczek fakultatywnych
  ❌ ewentualnego nadbagażu
  ❌ podatku turystycznego na Zanzibarze (4-5$/dzień)

  Zainteresują Cię także