fbpx
Zobacz więcej

Pico de Orizaba 5636 m – Jukatan – Najwyższy Wulkan Ameryki Płn

Atrakcje

O wyprawie

Zdobyłeś Kilimandżaro? Elbrus? Chcesz zdobywać kolejne góry? Marzy Ci się Wulkaniczna Korona Ziemi? Pico de Orizaba nie stawia dużych wymagań, więc jeśli nie masz doświadczenia i marzysz o przeżyciu wielkiej przygody w Meksyku – ruszaj z nami – Gwieździsta Góra czeka! Pico de Orizaba robi imponujące wrażenie z Zatoki Meksykańskiej wznosząc się na ponad 5500 metrów ponad taflę oceanicznej wody. Jest też najwyższą górą Meksyku, najwyższym wulkanem Ameryki Północnej (Volcanic Seven Summits) i trzecią górą na całym kontynencie.

ZDOBĄDŹ PICO DE ORIZABA – TRZECI SZCZYT AMERYKI PÓŁNOCNEJ – NAJWYŻSZY WULKAN AMERYKI PÓŁNOCNEJ!

Ten wspaniały olbrzym to tylko jeden z celów naszej wyprawy, podczas której bezdrożami kraju Tequili udamy się w góry Sierra Nevada de Oriental, gdzie w burzliwych wodach rzeki Actopan spłyniemy fantastycznym raftingiem – to będzie przygoda, którą ciężko będzie przebić czymś lepszym! Ale spróbujemy! Co powiesz na nurkowanie w podwodnych jaskiniach Cenotes? Albo tuż przy karaibskiej wyspie Cozumel do podwodnych wraków? To jedna z tych rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić przed podróżniczą emeryturą. I nie ma w tych słowach krzty przesady.

Meksyk powszechnie uważany jest za nurkowy raj, a takie miejsce jak Cenotes niespotykane jest w żadnym innym miejscu na świecie. Zalane krystalicznie czystą wodą były powszechnymi miejscami kultu Majów, to właśnie w ich pobliżu budowali swoje miasta i świątynie. Głębokość Cenotów waha się od kilku do kilkudziesięciu metrów. My wybierzemy takie, które oferują najwięcej frajdy przy jednoczesnym wysokim stopniu bezpieczeństwa. Nie musisz być doświadczonym nurkiem z kursami PADI. Lokalni instruktorzy popłyną z nami byś czuł się pewnie, a cała przygoda była dla Ciebie przede wszystkim dobrą zabawą! Miłośnicy kultury także znajdą coś dla siebie, aztecki Teotihuacan czy wybudowane przez Majów Chichen Itza to prawdziwe ikony archeologiczne Meksyku, na których zwiedzanie zagospodarujemy odpowiednią ilość czasu.

To naprawdę intensywny program! Jesteś gotów! Podejmij wyzwanie! Możesz go skrócić i przerwać po 10 dniach – zobacz nasz skrócony program – „Gwieździsta Góra„!
Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

Wyprawa do Meksyku na Pico de Orizaba – atrakcje:

 •     trekking na Gwieździstą Górę – Pico de Orizaba 5636m!
 •     zobaczysz największe miasto świata – Mexico City!
 •     poczujesz się jak Indiana Jones w historycznych miastach Azteków i Majów: Teotihuacan, Tulum i Chichen Itza!
 •     spłyniemy górską rzeką w górach Sierra Madre Oriental!
 •     odwiedzimy tajemnicze ruiny w Tulum!
 •     przejedziemy przez przepiękne kolonialne miasto Puebla!
 •     zanurkujemy w podwodnych jaskiniach Cenotes!
 •     odwiedzimy kurorty – legendy: Veracruz, Cancun i Playa del Carmen!

Wymagania

Zalecane szczepienia:

 • tężec, polio, dur brzuszny, żółtaczka A i B + książeczka WHO
 • dobra kondycja
 • paszport ważny co najmniej 6-mcy

Terminy (21) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: MEXICO CITY
  Zakończenie wyprawy: MEXICO CITY (opcjonalnie CANCUN)

  Dzień 1: Wylot z Polski

  Wcześnie rano wylatujemy z Polski, a ze względu na różnice czasu w Meksyku lądujemy tego samego dnia. Mexico City to największa aglomeracja na świecie zamieszkana przez 30 milionów ludzi! Zakwaterowanie w klimatycznym hotelu w dobrej lokalizacji. Kolacja w restauracji na dachu hotelu 😉 .

  Dzień 2: Zwiedzanie Mexico City

  Cały dzień spędzamy w największym mieście na Ziemi zwiedzając najatrakcyjniejsze miejsca. Odwiedzimy główny plac miejski Zocalo, zobaczymy największą i najstarszą katedrę w Ameryce, której budowę rozpoczął Hernan Cortes wykorzystując kamienie ze zburzonych azteckich świątyń. Kolację zjemy w La Fragata del Mariachi.

  Dzień 3: Mexico City – Teotihuacan

  Dziś odwiedzimy miejsce, o którym pewnie niejednokrotnie słyszałeś – azteckie miasto Teotihuacan z olbrzymią piramidą słońca stanowi jedną z największych atrakcji Meksyku, którą absolutnie trzeba zobaczyć! Odważni będą mogli wejść na jej szczyt – mały trening przed zbliżającą się wspinaczką na Gwieździstą Górę!

  Dzień 4: Przejazd do Tlachichuca

  Przejazd do miejscowości Tlachichuca leżącej u stóp Orizaby. Jeśli czas pozwoli po drodze zatrzymamy się na głównym placu w Puebli – mieście, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po dotarciu do Tlachichuca zakwaterujemy się w znanym schronisku (pensjonacie) Servimont, które przyjmuje większość zagranicznych grup zamierzających zdobywać Pico de Orizabę. Schronisko jest unikalnym obiektem w świecie, oferuje wyjątkową atmosferę przygody dla wspinaczy. Urządzone jest w klasycznym stylu 'Alpine Lodge’ w zabytkowym muzeum – stuletniej fabryce mydła. Wieczorem będziemy uczestniczyć w seminarium dotyczącym wejścia na szczyt prowadzonym przez lokalnych przewodników i jednocześnie właścicieli schroniska. Jest to dzień, który sprzyja integracji grupy.

  Dzień 5: Dzień aklimatyzacyjny – 4000 m

  4×4 wywożą nas na 3000 m skąd wędrujemy do ok 4000 m wzdłuż urokliwego wąwozu i licznych strumieni na zachodniej stronie góry. Niesamowite widoki zachodniego lodowca urozmaicą nam dzisiejszy trekking.

  Dzień 6: Piedra Grande 4260 m

  W dniu dzisiejszym czeka nas trekking do schroniska Piedra Grande, położonego na wysokości 4260 m. Później podejmiemy próbę osiągnięcia wysokości około 4700 metrów w celu lepszej aklimatyzacji. Po powrocie, w schronisku będzie na nas czekał ciepły posiłek. Ten dzień pozwoli nam jednak zaaklimatyzować się w odpowiedni sposób (metodą wchodź wysoko / śpij nisko). Wieczorem nastąpi odprawa przed akcją górską. Na nocną akcję szczytową otrzymamy paczkę z przekąskami oraz kanapki.

  Dzień 7: Pico de Orizaba 5636 m – atak szczytowy

  Śpimy niewiele, bo wyjście do szczytu rozpoczyna się o 2 w nocy, jesteśmy wspierani przez lokalnych przewodników. Początkowo szlak prowadzi wyrazistą ścieżką aż do labiryntu skalnego, który na szczęście jest dobrze oznaczony. O świcie powinniśmy dojść do krawędzi lodowca, skąd w mocno nachylonym terenie będziemy szybko zdobywać wysokość poruszając się cały czas po lodowcu pozbawionym szczelin. Po siedmiu godzinach ciągłego podchodzenia powinniśmy osiągnąć szczyt Pico de Orizaba 5636 metrów, na którym znajduje się charakterystyczny niewielki krzyż. Około godziny 13 będziemy z powrotem w schronisku, skąd samochód 4×4 zabierze nas do Tlachichuca.

  Dzień 8: Przejazd w okolice Veracruz do Alto Lucero

  Dzisiejszy dzień pozwoli nam złapać oddech po wyczerpującej wspinaczce, albowiem już kolejnego dnia ruszamy na rafting górską rzeką Actopan. Po dojechaniu do hotelu mamy czas wolny. W hotelu jest basen i SPA 😉 .

  Dzień 9: Rafting na rzece Actopan

  Rankiem udamy się na całodzienną wycieczkę na rafting. Kombinacja gór Sierra Madre Oriental z obfitymi opadami skutkuje wymarzonymi miejscami na spływy, z których słynie prowincja Veracruz. Tutejsze rzeki klasyfikowane są w przedziale trudności III-IV. Po pełnym wrażeń dniu wrócimy na nocleg do hotelu.

  Dzień 10: Alto Lucero – lotnisko w Veracruz – Cancun – Tulum

  Wczesnym rankiem wylatujemy z Veracruz do Cancun położonego na półwyspie Jukatan (lot trwa około 2h). Następnie przejeżdżamy (ok. 2h) do niewielkiej miejscowości Tulum położonej na Riviera Maja. Nieopodal na samej niemal plaży czekają na nas ruiny prekolumbijskiego miasta Majów. Otoczone murem, położone na 12-metrowym klifie Morza Karaibskiego stanowią jedną z głównych atrakcji okolicy.

  Dzień 11: Plaże Tulum i nurkowanie w otwartych wodach

  Wyruszymy na całodzienne nurkowanie. Nurkujemy w otwartym morzu przy wejściach do jaskiń koralowych. Nurkowanie pełne życia, żółwie, tropikalne ryby, świetlne efekty z jaskiń koralowych, 5 min łodzią.

  Dzień 12: Nurkowanie – Cenoty

  Cenotes to miejsce absolutnie niepowtarzalne w skali światowej! Ukryte w meksykańskim lesie zwrotnikowym podwodne jaskinie znane były Majom od pradawnych czasów. Stanowiły one dla nich całoroczne źródło bezcennej wody, przez co to właśnie w ich pobliżu budowali swe miasta ze słynnym Chichen Itza na czele. Oczywiście nie wszystkie są całkowicie zalane – można je także eksplorować bez konieczności nurkowania. Jeśli podwodne przygody nie są twoją domeną możesz udać się na całodniową wycieczkę fakultatywną połączoną z eksploracją jaskiń, albo po prostu odpocząć na jednych z najbardziej malowniczych plaż świata. Może będziesz miał ochotę popływać z fajką, a może lekcja surfingu? Ty decydujesz! Playa del Carmen nie rozczaruje Cię swoją ofertą! Nigdzie indziej nie naładujesz akumulatorów przed powrotem bardziej efektywnie niż na Jukatanie!

  Dzień 13: Dzień na odpoczynek i czas wolny / Chichen Itza

  Tego dnia najwytrwalsi zwiedzający mogą wybrać się do Chichen Itza – prekolumbijskiego miasta Majów wpisanego na listę światowego dziedzictwa Unesco. Pozostali wypoczywają na pięknych plażach w okolicach Tulum, w końcu to ostatni dzień wyprawy.

  Dzień 14: Przejazd do Cancun i przelot do Mexico City

  Przejazd do Cancun i przelot do Mexico City. Wieczorem wylot do Polski. Opcjonalnie możliwy jest lot bezpośrednio z Cancun do Polski.

  Dzień 15: Przylot do kraju

  Przejazd na lotnisko i wylot do kraju.

  Noclegi

  Zakwaterowanie podczas wyprawy w klimatycznych i niepowtarzalnych hotelach o wysokim standardzie. W trakcie wchodzenia na Pico de Orizaba skorzystamy ze schroniska.
  Uwaga! Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

  Uwagi

  Pico de Orizaba jest górą pozbawioną trudności technicznych, niemniej jednak ze względu na znaczną wysokość nie można jej lekceważyć. Dotychczas nasze grupy zdobywały tą piękną górę w komplecie.
  Nurkowanie w jaskiniach Jukatanu – Cenotes – jest dostosowane do możliwości uczestnika, można spokojnie skupić się na wspaniałych wrażeniach jakie dostarczają, każdy będzie miał swojego indywidualnego przewodnika pod wodą odpowiedzialnego za nasze bezpieczeństwo. TO NIE JEST WYPRAWA DLA WYCZYNOWCÓW. Każda aktywność (nurkowanie, rafting), którą uznamy za nieodpowiadającą naszym potrzebom, ma swoją alternatyną atrakcję.

  Cena wyprawy

  2850 $ + przelot od 2500 do 3000zł

  Obejmuje

  • przelot do Meksyku i z powrotem
  • opiekę lidera 4challenge z wieloletnim doświadczeniem górskim
  • wsparcie lokalnych przewodników podczas wejścia na Pico de Orizaba
  • organizację i logistykę wyprawy na Pico de Orizaba
  • organizację raftingu
  • wszystkie lokalne przejazdy
  • wszystkie noclegi w wysokiej klasy hotelach wraz ze śniadaniami
  • noclegi w schroniskach podczas akcji górskiej
  • wyżywienie podczas akcji górskiej na Pico de Orizaba
  • ubezpieczenie KL i NNW

  Nie obejmuje

  • pozostałe wyżywienie (~150$)
  • atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
  • przelot na trasie Veracruz – Cancun
  • przelot na trasie Cancun – Mexico City
  • biletów wstępu do atrakcji programowych np. muzea, zabytki, piramidy
  • organizację nurkowań na Jukatanie
  • zwyczajowych napiwków
  • własnych wydatków
  • wypożyczenia sprzętu do nurkowania

  Zainteresują Cię także