fbpx
Zobacz więcej

Wyprawa na Kilimandżaro 5895 m – Krater Ngorongoro

Atrakcje

➡️ zdobywanie i trekking na Dach Afryki 5895 m
➡️ piesza wycieczka pod 100-metrowy wodospad Materuni, kąpiel, po drodze wioska ludu Chaga
➡️ safari na dnie krateru Ngorongoro w poszukiwaniu Wielkiej Piątki
➡️ safari w Arusha lub Tarangire National Park
➡️ lokalny rytuał parzenia kawy
➡️ przejazd przez ziemie Masajów – możliwa wizyta w wiosce
➡️ wszystkie hotele i lodże z basenami

 

O wyprawie Zobacz video

Kilimandżaro + 2 dni safari

Jeżeli nie gustujesz w rajskich plażach i nie masz czasu na dłuższy wyjazd, ale mimo wszystko chciałbyś zobaczyć coś więcej niż tylko zdobyć Kilimandżaro – tropić zwierzęta, przemierzyć afrykańską sawannę… to oglądasz właściwą propozycję spośród naszych wyjazdów na Kilimandżaro.

Zdobądź Kilimanjaro – najwyższy szczyt Czarnego Lądu. Wielkość Ngorongoro powali Cię z nóg a safari na dnie największego krateru na Ziemi na zawsze pozostanie w Twojej pamięci.

Od 2005 roku regularnie prowadzimy wyprawy na Kilimandżaro. Każdego roku ponad 300 osób – kilkadziesiąt wypraw (od 25 do 40) – zdobywa najwyższy szczyt Czarnego Lądu z naszym udziałem. W 2007 roku poprowadziliśmy medialną wyprawę z udziałem fotografów i dziennikarzy na najwyższy szczyt Afryki – Bergson Men’sHealth Kilimanjaro 2007 Expedition, zakończoną sukcesem. W 2012 roku zorganizowaliśmy wyjątkową wyprawę na Kili będącą rekonesansem pod produkcję filmową dla telewizji polskiej, której tematem paradoksalnie nie będzie trekking na Kilimandżaro, a coś znacznie więcej… Zespół reżyserów, operatorów i scenarzystów dotarł na szczyt Kili w komplecie.

Bazując na naszym doświadczeniu i zaufaniu zdobytym w mediach proponujemy Tobie różne programy, uwzględniające odmienne oczekiwania i zainteresowania związane z wycieczką do Afryki na Kilimandżaro.

Zanim się wczytasz w treść naszej propozycji wyjazdu na wyjazdu, zastanów się czy nie zainteresują Ciebie nasze pełniejsze programy wypraw na Kili:

10 DNI  KILIMANDŻARO – WYPRAWA 10-DNIOWA NA DACH AFRYKI
14 DNI KILIMANDŻARO – MATERUNI – 4 DNI SAFARI: TARANGIRE – NGORONGORO – SERENGETI
14 DNIKILIMANDŻARO – WODOSPAD MATERUNI – ZANZIBAR
18 DNI  KILIMANDŻARO – 4 DNI SAFARI: TARANGIRE – NGORONGORO i SERENGETI – ZANZIBAR
20 DNI  KILIMANDŻARO – 5 DNI SAFARI: TARANGIRE – NGORONGORO i SERENGETI – OLDOINYO – LAKE NATRON – ZANZIBAR
DROGA LEMOSHO KILIMANDŻARO – 7-DNIOWY SZLAK NA SZCZYT MNIEJ UCZĘSZCZANĄ DROGĄ LEMOSHO
ZAPLANUJ SWOJE KILI – DOWOLNY PLAN WYPRAWY NA ZAMÓWIENIE

🔥Każde z wejść na Kilimandżaro jest realizowane zarówno w wersji 6-dniowej jak i 7-dniowej.🔥

 

Wymagania

✅ zalecane szczepienia: żółta febra, błonica, tężec, polio, żółtaczka WZW A + B
✅ książeczka WHO
✅ paszport ważny co najmniej 6-mcy
✅ dobra kondycja fizyczna

 

Terminy (29) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: NAIROBI (opcjonalnie Arusha – Kilimanjaro Airport)
  Zakończenie wyprawy: NAIROBI (opcjonalnie Arusha – Kilimanjaro Airport)

  Dzień 1: Wylot z Polski (dla chętnych możliwy wylot z Berlina)

  Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie i spotkanie z liderem na ok 2h przed wylotem. Istnieje również możliwość dopasowania lotu we własnym zakresie i spotkania się z grupą na miejscu. Wylot do Tanzanii lub ewentualnie do  Nairobi w Kenii.

  Dzień 2: Przejazd z lotniska do Moshi.

  Przejazd z lotniska Kilimandżaro do hotelu w Moshi, miasta leżącego u stóp Dachu Afryki. Dla uczestników wyprawy lądujących w Nairobi transfer autobusem. Spacer po Moshi, aklimatyzacja, odpoczynek. Wieczorem wspólny  przegląd ekwipunku. 

  Dzień 3: Wioska Materuni + Wodospady

  Wycieczka podczas której poznamy bliżej afrykańską przyrodę i kulturę. Około południa wyruszamy z hotelu w Moshi do wioski plemienia Chaga oraz pod wodospad Materuni. Będziemy mieć możliwość spotkać się z mieszkańcami i zobaczyć jak żyją. Gospodarze zaprezentują ciekawą kulturę swojego plemienia, w której znaczną rolę odgrywa zbieranie i produkcja kawy. Dla odwiedzających są przygotowane warsztaty i prezentacje o kawowej tematyce. Lud Chaga specjalizuje się też w warzeniu egzotycznego piwa bananowego, które będzie można degustować. Przy okazji będzie możliwość zakupu kawy (pyszna:)) i innych pamiątek. Z wioski spacerem dochodzimy na skraj lasu deszczowego, skąd dochodzą dźwięki szumu wody i czuć przyjemną, orzeźwiającą mgiełkę wodną. Kąpiel pod 100-metrowym wodospadem Materuni wśród przepięknej afrykańskiej natury. Po południu udamy się w drogę powrotną do hotelu. Po drodze mieszkańcy okolic mają dla nas jeszcze inną atrakcje – zatrzymamy się na degustację trunków i piwa bananowego. Wieczorem powrót do hotelu w Moshi.

  Dzień 4 do 9: Zdobywamy KILIMANDŻARO drogą Machame / Marangu

  (dokładny opis tras trekkingu na Kili w PDF lub na www.kili.pl)

  Z hotelu w Moshi dojeżdżamy do bram Parku Machame Gate bądź Marangu Gate. Tutaj nastąpi zebranie ekipy tragarzy, kucharzy i przewodników, którzy  będą towarzyszyć, wspierać  i dbać o nas przez cały pobyt na Kilimajaro. Wyruszamy do pierwszego obozu.

  MACHAME ROUTE MARANGU ROUTE
  Machame Gate 1900 m Marangu Gate 1900 m
  Machame Camp 2980 m Mandara Hut 2700 m
  Shira Camp 3840 m Horombo Hut 3720 m
  Barranco Camp 3950 m Horombo Hut 3720 m
  Barrafu Camp 4550 m Kibo Hut 4703 m
  UHURU PEAK 5895 m UHURU PEAK 5895 m

   

  Dzień 10: Tarangire National Park / Arusha National Park / Lake Manyara NP

  Rano wyruszamy z hotelu na safari jeepami 4×4, by tropić zwierzęta na sawannie. Dookoła wciąż migrują zebry, antylopy, spacerują lwy i gepardy. W lutym możliwość obserwacji bocianów odlatujących do Polski. Zależnie od migracji zwierząt przejazd przez Park Narodowy Tarangire NP lub Lake Manyra NP. Następnie wizyta w miejscowości Mto Wa Mbu zwanej „rzeką moskitów”. Spacer po miasteczku, zakupy i czas wolny na bazarach i targach. Wieczorem przejazd do lodży, kolacja i nocleg.

  (opcjonalnie: safari w Arusha National Park – przejazd do Parku u stóp Mount Meru 4567 m)

  Dzień 11: Krater Ngorongoro

  Przejazd  jeepami 4×4 do największej na świecie kaldery o średnicy 26 km – pozostałości po wielkim wulkanie. Ściany krateru mają wysokość 600 metrów, a pośrodku znajduje się niewysychające jezioro, gdzie kumulują się stada zwierząt w tym gatunek wymierający – nosorożec czarny. Obszar ten jest częścią Serengeti, gdzie utworzono rezerwat, który zyskał największą popularność w Afryce Wschodniej. Zjeżdżamy tutaj na kilka godzin na dno krateru. Obserwacja życia w Ngorongoro, tropienie i fotografowanie dzikiej fauny. Dużą atrakcją jest posiłek wśród dzikich zwierząt, gdzie nad Hippo Pool, będzie można wysiąść bezpiecznie z jeepa i zjeść lunch. Wieczorem powrót do lodży, kolacja i nocleg. 

  Dzień 12: Mto Wa Mbu -> Arusha -> Powrót do Nairobi

  Zakończenie wyprawy. Poranny transfer na lotnisko. Wylot do Polski. 

  Opcjonalnie: W zależności od godziny naszego wylotu powrotnego możemy ten dzień do południa wykorzystać na dodatkowe atrakcje:

  safari w niewielkim ale za to jakże pięknym Lake Manyara National Park. Ten nieduży park usytuowany wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Manyara pod pewnymi względami można powiedzieć, że jest dopełnieniem parku Serengeti. Samo jezioro Manyara jest alkaicznym i płytkim jeziorem, które w zależności od pory roku i opadów powiększa bądź zmniejsza się zajmując przy tym ok 2/3 powierzchni parku. Park zdecydowanie zachwyca bujną roślinnością, a najpłytszych obszarach jeziora spotkać można flamingi i hipopotamy. Ponadto poza licznymi gatunkami ptaków występuje tutaj sporo guźców, pawianów, bawołów, gnu, słoni i żyraf. Nie zabraknie również lwów i gepardów!

  Tengeru – cmentarz wygnańców polskich. Mało kto wie o tym, że podczas II wojny światowej w latach 1942-1950 tysiące polskich uchodźców znalazło schronienie w Afryce – głównie południowej i wschodniej. Jednym z takich najbardziej rozbudowanych miejsc był właśnie obóz w Tengeru. W tej położonej niedaleko Arushy małej miejscowości powstało całe osiedle polskich uchodźców. Część ludzi trafiała tu tylko na moment, aby po chwili ruszyć dalej, inni mieszkali latami. Powstała tutaj cała sieć szkół, rozwijało się życie kulturalne – teatr, chór, a nawet były drużyny sportowe. Pamiątką po tamtych ciężkich czasach jest właśnie cmentarz na którym spoczywają ciała 150 Polaków, a ostatni Polak został pochowany w 2015 roku.

  Dzień 13: Przylot do Polski.

  Noclegi

  Zakwaterowanie w hotelach i lodżach podczas wyprawy.
  Podczas wędrówki na Kilimandżaro:
  ➡️ Droga MACHAME – namioty
  ➡️ Droga MARANGU – schroniska górskie
  Uwaga! Zakwaterowania unikamy w miejscach o niskim standardzie.

  Cena wyprawy

  koszt: 2940 $ + przelot koszt od 3000 do 4500zł

  Obejmuje

  ✅ przejazdy lokalne na terenie Tanzanii według programu
  ✅ fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
  ✅ zniżki do sklepów górskich i nie tylko
  ✅ pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
  ✅ możliwość zostawienia bezpłatnego depozytu w hotelu w Moshi (nie musisz zabierać zbędnych rzeczy na trekking)
  ✅ 3 noclegi w hotelu z basenem w Moshi wraz z pełnym wyżywieniem
  ✅ ubezpieczenie NNW i KL odpowiednie na tego typu wyprawę
  ✅ wizyta w wiosce Plemienia Chaga oraz krótki spacer pod wodospad Materuni
  ✅ uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z doświadczeniem na Dachu Afryki
  ✅ organizację i logistykę wejścia na Kilimanjaro
  ✅ podczas trekkingu:

  • zezwolenie na wstęp i przebywanie na terenie Parku Narodowego Kilimanjaro
  • wynajęcie licencjonowanej agencji, przewodników tragarzy, kucharzy
  • pełne wyżywienie (3 posiłki dwudaniowe z napojami i wodą dostępne w obozach, również w opcjach dla wegan, wegetarian, czy uczestników z alergią pokarmową bądź restrykcjami żywieniowymi)
  • woda na czas wędrówki (nalewana do prywatnych pojemników na wodę)
  • zapewnienie sprzętu: namiotów z materacami (na drodze Marangu schroniska), messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp.
  • prywatna i przeznaczona tylko dla grupy przenośna toaleta*
  • przenośny namiot prysznicowy dla grupy**UWAGA: W Polsce jesteśmy jedyną agencją, która w ramach podniesienia komfortu uczestników podczas zdobywania Kilimandżaro zapewnia przenośną toaletę oraz namiot z prysznicem!

  ✅ organizację safari:

  • wszystkie opłaty za wstępy oraz przebywanie na terenie Parków Narodowych (Tarangire/ Arusha NP oraz w Kraterze Ngorongoro)
  • wynajęcie lokalnych przewodników Rangersów – tropicieli
  • wyżywienie 3 posiłki dziennie wraz z napojami
  • podczas safari woda butelkowana
  • przejazdy jeepami
  • 2 noclegi w lodge z basenem ( pokój 2 os, za dopłatą możliwy pokój 1 os)

  * Jako jedyna agencja w Polsce i jedna z nielicznych lokalnych w celu zwiększenia komfortu naszych uczestników podczas zdobywania Kilimandżaro zapewniamy przenośną toaletę oraz namiot prysznicowy.

  Nie obejmuje

  ❌ przelot do Arushy, bądź Nairobi (trasa przelotu wybierana jest tak, aby zminimalizować koszty lotu, a jednocześnie nie zmęczyć uczestników zbyt długim lotem)
  ❌ wizy (50$ Tanzania, 20$ Kenia)
  ❌ napiwków (zwyczaj obowiązkowy)
  ❌ wydatków własnych
  ❌ nieuwzględnionych w programie atrakcji dodatkowych

  Zainteresują Cię także