fbpx
Zobacz więcej

Wyprawa na Kilimandżaro 5895 m – Odkrywcy Czarnego Lądu

O wyprawie Zobacz video

Jeżeli dysponujesz większą ilością wolnego czasu i chcesz zobaczyć jak najwięcej – ta propozycja jest dla Ciebie! Jeśli lubisz górskie wędrówki i marzysz o przeżyciu górskiej wyprawy życia – zdobądź legendarne Kilimanjaro – najwyższy szczyt Czarnego Lądu.

Weź udział w safari na dnie największego krateru na Ziemi – Ngorongoro, a pod koniec wyprawy wypocznij, zanurzając się w towarzystwie delfinów w wodach Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Zanzibaru.

Poczuj Afrykę! W najsłynniejszym Parku Narodowym na Świecie – Serengeti.
W 2007 roku poprowadziliśmy medialną wyprawę z udziałem fotografów i dziennikarzy na najwyższy szczyt Afryki – Bergson Men’sHealth Kilimanjaro 2007 Expedition, zakończoną sukcesem. Bazując na naszym doświadczeniu i zaufaniu zdobytym w mediach proponujemy Tobie różne programy, uwzględniające odmienne oczekiwania i zainteresowania związane z wyprawą do Afryki na Kilimandżaro.

Atrakcje wyjazdu:

 • zdobywanie i trekking na Kilimandżaro
 • piesza wycieczka pod 100-metrowy wodospad Materuni, kąpiel, po drodze wioska ludu Chaga
 • safari w Parku Narodowym Tarangire (opcjonalnie Arusza NP albo Lake Manyara NP)
 • safari na dnie krateru Ngorongoro
 • safari w parku Serengeti
 • przejazd przez ziemie Masajów
 • wyspa Zanzibar, wypoczynek na plażach Zanzibaru
 • nurkowanie na atolach Zanzibaru

Wymagania

 •     szczepienia + książeczka WHO
 •     paszport ważny co najmniej 6-mcy
 •     dobra kondycja fizyczna

Terminy (22) i ceny

Jesteś zainteresowany?

Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

lub zadzwoń Tel.: +48 507 17 62 85
Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

Program

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: NAIROBI (opcjonalnie Arusha – Kilimanjaro International Airport)
Zakończenie wyprawy: DAR ES SALAM (opcjonalnie Nairobi, Arusha – Kilimanjaro Int. Airport)

Dzień 1: Wylot z Polski (dla chętnych możliwy wylot z Berlina)

Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Aruszy (Kilimanjaro International Airport), bądź opcjonalnie do Nairobi. 

Dzień 2: Przejazd z lotniska do Moshi.

Lądowanie na lotnisku Kilimandżaro lub w Nairobi i transfer do Tanzanii. Zakwaterowanie w hotelu w Moshi. Luźny dzień aklimatyzacyjny. Wieczorem przegląd ekwipunku i sprzętu.

Dzień 3: wioska Materuni + Wodospady

Wycieczka fakultatywna po okolicy. Wyjazd około południa z hotelu do wioski ludu Chaga-Materuni – plemienia, które słynie z wytwarzania pysznej kawy. Pokaz zbiorów, parzenia i produkcji specyfiku. Zwiedzanie wioski, uczestnictwo w różnych pokazach, warsztatach, kupno wyrobów, integracja z mieszkańcami. Przejazd przez afrykańskie, piaszczyste, czerwone drogi wśród malowniczej przyrody i biegających dzieci. Droga prowadzi na skraj deszczowego lasu, skąd rozpoczniemy trekking pod egzotyczny, 100-metrowy wodospad Materuni. Odpoczynek, kąpiele w krystalicznie czystej wodzie. W drodze powrotnej degustacja trunków i miejscowego specyfiku – bananowego piwa. Wieczorem powrót do hotelu w Moshi.

Dzień 4 do 9: Trekking na KILIMANDŻARO drogą Machame / Marangu

(dokładny opis tras trekkingu na Kili w PDF lub na www.kili.pl)

Trekking na Kilimandżaro. Rano wyjazd z hotelu w Moshi pod Park Narodowy Kilimandżaro. Spotkanie z przewodnikami, tragarzami i kucharzami, którzy będą nam towarzyszyć przez cały trekking na Kili. 

MACHAME ROUTEMARANGU ROUTE
Machame Gate1900 mMarangu Gate1900 m
Machame Camp2980 mMandara Hut2700 m
Shira Camp3840 mHorombo Hut3720 m
Barranco Camp3950 mHorombo Hut3720 m
Barrafu Camp4550 mKibo Hut4703 m
UHURU PEAK5895 mUHURU PEAK5895 m

Dzień 10: Safari w Tarangire National Park (opcjonalnie: Arusha NP lub Lake Manyara NP)

Wyjazd na safari. Tego dnia zależnie od migracji zwierząt jesteśmy w Parku Narodowym Tarangire lub Lake Manyra NP.  Opcjonalnie można przejechać do Parku Narodowego Arusha u stóp Mount Meru 4567 m. Obserwujemy zwierzęta na sawannie, tropimy i urządzamy bezkrwawe polowanie z aparatem fotograficznym w ręku. Pojedziemy jeepami 4×4 pośród egzotycznej przyrody. Dookoła migrują stada dzikich zwierząt- żyrafy, zebry, gnu i inne. W lutym można zobaczyć jak bociany odlatują do Polski. Przejazd do Mto Wa Mbu, gdzie będzie czas na wieczorne zwiedzenie miasteczka i zakupy na bazarze. Nocleg w lodży. 

Dzień 11: Krater Ngorongoro

Wyprawa dżipami 4×4 do najpopularniejszego rezerwatu w Afryce Wschodniej. Krater Ngongogoro to największa zachowana kaldera o średnicy 26 km – pozostałość po wybuchu wulkanu, który ponoć był najwyższą górą na ziemi. Po kilku godzinach jazdy po kraterze zatrzymujemy się na dłuższą chwilę i lunch przy jeziorze hippo lake na środku krateru, gdzie gromadzą się dzikie zwierzęta. Fotografujemy, tropimy, obserwujemy życie na sawannie. Może uda się zobaczyć nosorożca czarnego – gatunek wymierający. Po lunchu  przejazd w głąb Serengeti do obozu na nocleg, całą drogę będą nam towarzyszyć dzikie zwierzęta. 

Dzień 12: Serengeti

Cały dzień w sercu największego Parku Narodowego na świecie. Codziennie równinę przemierzają ogromne stada zwierząt towarzysząc nam podczas safari. Można tego dnia wyruszyć jeepami 4×4 na tropienie i obserwacje lub fotografię dzikich zwierząt, czyli tak zwane bezkrwawe polowania lub też zostać w obozowisku i odpocząć, również obserwując spacerujące i często odwiedzające obóz dzikie zwierzęta. Możliwość wyjazdu na wschód lub zachód Słońca. Wieczorem kolacja przy lampach naftowych i nocleg w obozowisku strzeżonym przez rangersów w samym sercu Serengeti.

Dzień 13: Serengeti – Zanzibar

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Arushy. Przelot na rajską wyspę położoną na Oceanie Indyjskim – Zanzibar. Transfer do hotelu z basenem.

Dzień 14: Zanzibar

Kolejny dzień pobytu na rajskiej wyspie. Zanzibar jest oddalony od kontynentu o 50 km dlatego już ponad sześć tysięcy lat temu zamieszkiwali tu Afrykańczycy. Zanzibar został nazywany “wyspą przypraw”, uprawia się tu goździki, wanilię, pieprz i eksportuje się tych przypraw najwięcej na świecie. Wyspa należy do Republiki Tanzanii, jednak posiada dużą autonomię i jest niezależna. W przeszłości odwiedzali ją Asyryjczycy, Egipcjanie, Hindusi i Persowie, Portugalczycy, Arabowie, Holendrzy i Anglicy. Niemal wszyscy pozostawili na wyspie zachowane do dziś ślady swojej bytności. Dlatego Zanzibar jest jedyny w swoim rodzaju, a pobyt zachowuje się długo w pamięci.  

Dzień 15: Zanzibar

Na Zanzibarze każdy znajdzie coś dla siebie. Wyspa oferuje nie tylko wypoczynek pod palmami nad brzegiem Oceanu. Można urozmaicić czas korzystając z wycieczek:
Safariblue – rejs łódką wzdłuż wybrzeża. Dopływamy do lasów namorzynowych gdzie popływamy z maską. W zatoce czeka na nas degustacja rajskich owoców na małej, piaskowej wyspie. Będziemy też obserwować jak miejscowi łowią ryby, ośmiornice, kraby i inne owoce morza, które potem przyrządzają dla nas na lunch.
Zanzibar oferuje też nurkowanie z maską pośród rafy pod okiem instruktora, wędkowanie dalekomorskie lub pływanie z delfinami. Jest też “Spicetour” czyli wycieczka po plantacjach przypraw połączona z warsztatami. Równie ciekawa jest również propozycja wyjazdu do rezerwatu Jozani Forest.

Wszystkie te atrakcje na Zanzibarze są dodatkowo płatne.   …więcej o zanzibarskich atrakcjach w PDF’ie

Dzień 16: Zanzibar

Ostatni dzień na Zanzibarze. Możliwość odbycia dodatkowej wycieczki fakultatywnej do Stone Town. Małe, urokliwe miasteczko, stolica wyspy urzeka wielokulturowością i bogatą architekturą o kolonialnej przeszłości. Spacerujemy pośród kamiennych uliczek, zobaczymy miejsce urodzenia i dom rodzinny słynnego wokalisty Queen – Frediego Mercury. Stonetown było swojego czasu centrum przerzutu niewolników z Afryki. Będąc na Zanzibarze warto odwiedzić  Stonetown.

Dzień 17: Zanzibar -> Dar es Salaam -> wylot do Polski.

Zakończenie wyprawy. Poranny wyjazd z hotelu na Zanzibarze. Rejs nowoczesnym promem z powrotem na kontynent afrykański. Przejazd na lotnisko w Dar Es Salam i wylot do Polski.

(opcjonalnie lot do Nairobi, Dar es Salaam lub Aruszy – Kilimanjaro International Airport – miejsca wylotowego do Polski)

Dzień 18: Powrót do Polski.

Noclegi

Zakwaterowanie w hotelach i lodgach.
Jedynie w Serengeti noclegi w wysokich namiotach typu safari.
Na trekkingu na Kilimandżaro:
> Droga MACHAME – namioty
> Droga MARANGU – schroniska górskie
Uwaga!  Zakwaterowania unikamy w miejscach o niskim standardzie.

Cena wyprawy

3590 $ + przelot od 2500 do 3800 zł

Obejmuje

 • przelot do Afryki (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty, a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
 • pełne wyżywienie podczas wyprawy
 • lokalne przejazdy i przelot na Zanzibar
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • zakwaterowanie w hotelach i lodgach z basenami, na Kili w schroniskach (Kilimanjaro droga Machame – noclegi w namiotach)
 • wycieczkę do Materuni Waterfalls
 • safari wg programu (przejazdy jeepami, lokalni przewodnicy)
 • czterodniowy pobyt na Zanzibarze
 • opłaty za wstęp i możliwość przebywania na terenie Parków Narodowych
 • zezwolenie wraz z pobytem i pełnym wyżywieniem w czasie sześciodniowego trekkingu w Parku Narodowym Kilimanjaro
 • wynajęcie licencjonowanej agencji, przewodników (obowiązkowi) i tragarzy
 • zapewnienie sprzętu: namiotów (na drodze Marangu schroniska), messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp.
 • uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu wypraw na Kilimandżaro

Nie obejmuje

 • opłat wizowych (50$ Tanzania, 20$ Kenia)
 • obowiązkowych napiwków
 • różnych atrakcji dodatkowych, które nie zostały uwzględnione w programie

Zainteresują Cię także