fbpx
Zobacz więcej

Etiopia – Góry Semien – Poszukiwacze zaginionej Arki

Atrakcje

O wyprawie

Zobacz najbardziej fascynujący kraj Afryki.

ETIOPIA jest jedynym krajem afrykańskim, który nigdy nie został skolonizowany. Na całej powierzchni kraju rozsianych jest mnóstwo wspaniałych, średniowiecznych pałaców i pięknych kościołów. Leżą one w typowych dla tego obszaru rozległych sawannach, pełnych dzikich zwierząt, co potęguje niezwykłość tego miejsca. To w Etiopii zaparzono pierwszą kawę w historii ludzkości.

RAS DASHEN 4620m – łatwy trekking zaprowadzi Cię na szczyt czwartej góry Afryki i najwyższego szczytu Etiopii! Góry Semien, na terenie których znajduje się Ras Daszan, uznawane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce. Wyrastają one z wielkiego płaskowyżu etiopskiego słynącego z przepięknych kanionów i wodospadów.

Droga na szczyt Ras Dashen to ekscytujący trekking w terenie bardzo przypominającym krajobraz Kanionu Kolorado. Ze względu na swój charakter przygoda nie stanowi trudności technicznych, choć może być wyczerpująca. Dobrze odpowiednio wcześnie zadbać o dobrą kondycję fizyczną i ciepły śpiwór, bo noce bywają zimne.

Pamiętaj, że program wyprawy może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Każdy program wyprawy powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 •      trekking w Górach Semien w otoczeniu pierwotnego górskiego krajobrazu Semien nie skażony ingerencją człowieka
 •     wejście na Ras Dashen 4620m – najwyższy szczyt Etiopii i czwarty na Czarnym Lądzie
 •     Lalibela – 11 wykutych w skałach klasztorów – świadectwo chrześcijaństwa z czasów imperium Aksum
 •     rejs papirusowymi łodziami po jeziorze Tana w kierunku 'pływających klasztorów’
 •     Tys Yssat (Blue Nile Waterfalls) – największe wodospady na Nilu
 •     Harar – wspaniałe wielokulturowe miasto, ceremonia karmienia dzikich hien z ręki
 •     starożytność AKSUM – jednego z pierwszych Państw które przyjęły chrześcijaństwo, 500 lat przed NAMI!
 •     zabytki najstarszej kultury chrześcijańskiej na świecie w sercu Afryki!
 •     ślady starożytności Addis Abeby, z 'Lucy’ – praczłowiekiem sprzed 3,5 miliona lat
 •     niepowtarzalność Etiopii – 100% przygoda – podróż do najbardziej fascynującego kraju Afryki – kraju Króla Salomona i Królowej Saby

Zobacz nasze pozostałe wyprawy do Etiopii:

23 DNI  Etiopia – Góry Semien – Od Ahmarów do Hamerów
15 DNI  Etiopia – Odkrywcy Kotliny Danakilskiej
22 DNI  Etiopia – Ścieżkami Starożytnego Axum
23 DNI  Etiopia – Góry Semien – Kotlina Danakilska – Piekielna Przygoda
16 DNI  Etiopia – Góry Semien – Misja Czerwona Planeta

Wymagania

 •     paszport ważny co najmniej 6-mcy
 •     dobra kondycja fizyczna

Materiały dodatkowe

Terminy (14) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: ADDIS ABEBA
  Zakończenie wyprawy: ADDIS ABEBA

  Dzień 1: Wyjazd z Polski

  Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem planowanym na godziny wieczorne. Wylot do Gonder, dawnej stolicy Etiopii, międzylądowanie w Addis Abebie.

  Dzień 2: Gonder

  Lądowanie w Gonder rano. Gonder, XVII wieczna stolica Etiopii, założone zostało przez króla Fasidelous’a w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To zespół budowli jakiego nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju, nazywany często „afrykańskim Camelotem”. Po południu zwiedzanie zamków i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Zwiedzanie dawnej stolicy cesarstwa: średniowiecznych pałaców czy kościołów.

  Dzień 3: Debark

  Przejazd ok. 180 km po szutrowej drodze do położonego na wysokości 2700 m npm miasteczka Debark. Po drodze do Debark skąd rozpoczniemy naszą górską przygodę, odwiedzamy synagogę Czarnych Żydów – Falaszy.

  Dzień 4 do 8: Trekking w górach Semien – RAS DASZAN 4620m

  Rozpoczynamy jeden z najpiękniejszych trekkingów na Ziemi, który wypełnią wspaniałe widoki, bajeczne, niepowtarzalne krajobrazy, niesamowite kaniony, w których wznoszą się wierzchołki wygasłych wulkanów, wodospady. Nie raz spotkamy się z endemicznymi Gelada /dżelada/, które pasą się tutaj całymi stadami. To jedyne, trawożerne małpy na świecie, nazywane małpami o krwawiącym sercu. Czeka nas 5 dni łatwego technicznie i niewymagającego trekkingu z wejściem na Ras Daszan 4620 m – najwyższy szczyt Etiopii.
  (dokładny opis trasy trekkingu w Górach Semien w PDF)

  ETAPY 5 dni:

  Debark
  Sangbahar
  Geech
  Chennek
  Ambiko
  RAS DASHEN
  Chennek
  2800m
  3250m
  3600m
  3650m
  3150m
  4620m
  3650m

  Dzień 8: Ostatni dzień trekkingu w Górach Semien

  Przy odrobinie szczęścia możemy sobie ten dzień skrócić wynajmując w drodze zejścia busa bądź inny skuteczny środek transportu. Jedziemy do Gonder. Kolacja i nocleg w hotelu Goha lub podobnym.

  Dzień 9: Bahir Dar i wodospady Tys Yssat na Nilu Błękitnym

  Po wczesnym śniadaniu przejazd (ok 3 godziny) do Bahir Dar. Przejazd pod wodospady Tys Yssat na Nilu Błękitnym położone w odległości ok. 30 km od Bahir Dar. Czasy wielkiej świetności największych wodospadów na Nilu minęły wraz z powstaniem zapory, która wstrzymuje przepływ wody na progach. Wodospady nadal jednak są popularnym miejscem odwiedzin. Kolacja i nocleg w hotelu Tana / Blue Nile Hotel lub podobnym.

  Dzień 10: Jezioro Tana

  Płyniemy po największym etiopskim jeziorze Tana do ukrytych na wyspach monastyrów. Po jeziorze nadal pływają łodzie wykonane z papirusu tzw tankwy. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdahl pobierał nauki przed wyprawą Ra. Będzie okazja by zobaczyć miejsce w którym Nil Błękitny bierze swój początek. Kolacja i nocleg w hotelu Tana / Blue Nile Hotel lub podobnym.

  Dzień 11: Klasztory Lalibeli

  Poranny przelot do Lalibeli z Bahir Dar. To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie panujący w latach 1185-1225 cesarz Lalibeli nakazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Według niesprawdzonych opowieści w budowie kościołów w Lalibeli pomagali templariusze. Dziś są wspomnieniem legendarnego imperim Axum. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Po południu zwiedzamy północno-zachodni kompleks świątyń. Nocleg w hotelu Roha albo Tukul Village.

  Dzień 12: Drugi dzień w Lalibeli

  Zwiedzanie najważniejszych – Kościół św. Jerzego wykutego na kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem – największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej, bez wątpienia najświętsze miejsce ortodoksyjnego kościoła etiopskiego. Lalibela jest miejscem, do którego zmierzają liczne pielgrzymki chrześcijan, nie tylko z Afryki. W sumie przez dwa dni zwiedzimy kilkanaście świątyń. Popołudnie wolne na zakupy i złapanie oddechu. Wieczorem degustacja miejscowego trunku z miodu – teju. Nocleg w hotelu Roha albo Tukul Village.

  Dzień 13: Addis Abeba – Dire Dava – Harar

  Transfer do Harar. Rano lecimy do Harar przez stolicę Etiopii Addis Abebę. Z lotniska w Dire Dava jedziemy do hotelu w Harar.

  Dzień 14: Harar

  Harar – miasto inne niż wszystkie pozostałe w Etiopii – uznawane za czwarte najświętsze miasto Islamu, ale znane jest też z bezkonfliktowego współżycia muzułmanów i wyznawców kościoła chrześcijaństwa koptyjskiego. Setki uliczek schowane na wysokim bielonym murem okalającym miasto stanowią labirynt, w którym nie trudno się zgubić. O wyjątkowości miasteczka świadczy fakt, że jego bogactwo kulturowe zostało docenione i włączone do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Harar przede wszystkim jednak słynie z wieloletniej tradycji karmienia hien z ręki, w której na pewno będzie nam dane wziąć udział. Zobaczymy Stare Miasto (Jugal), muzeum Rimbaud, pałac Ras Mekonnen, dom hararski, targ przypraw, fabrykę kawy, Narrow Street (Peace Street), Ulicę Maszynową. (dokładny informator w PDF)

  Dzień 15: Addis Abeba

  W południe wylatujemy do Addis Abeby. Po przylocie do Addis krótki pobyt w zaprzyjaźnionym hotelu, czas na odświeżenie przed podróżą do Polski. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do kraju.

  Dzień 16: Przylot do Polski

  Opcjonalnie:
  Etiopia dzięki swojemu zróżnicowaniu oferuje ogromne możliwości turystyczne i zdajemy sobie sprawę, że miesiąc to może być za mało, dlatego dopuszczamy zmiany w programie za zgodą uczestników, umożliwiające zobaczenie:
  – Axum / Aksum – kolebka chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców, podziwianie kaplicy w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Axum jest realizowane kosztem pobytu w Harar.

  …więcej w PDF

  Noclegi

  Zakwaterowanie w hotelach i lodżach. Podczas trekkingu w górach Semien noclegi w namiotach.
  Uwaga! Zakwaterowania unikamy w miejscach o niskim standardzie.

  Uwagi

  Program jest ramowy i poszczególne jego etapy mogą ulec przestawieniu kolejności w związku z możliwą w Etiopii zmianą terminarza lokalnych przelotów.

  Cena wyprawy

  2590 $ + przelot od 1800 do 2800zł

  Obejmuje

  • przeloty międzynarodowe
  • lokalne przejazdy i przeloty wg programu
  • organizację trekkingu: wynajęcie licencjonowanej agencji, przewodników (obowiązkowi) i mułów do noszenia naszych bagaży
  • zapewnienie sprzętu: namiotów, messy (namiot bazowy – jadalnia), krzeseł, stołów, przyborów kuchennych itp.
  • opłaty za wstęp i przebywanie na terenie Semien National Park
  • pełne wyżywienie w czasie pięciodniowego trekkingu w Semien National Park
  • zwiedzanie klasztorów Lalibela
  • bilety wstępu, przewodnicy po zabytkach i innych miejscach przewidzianych w programie
  • podróż i pobyt w Harar albo Axum
  • pobyt i zwiedzanie okolic Jeziora Tana
  • noclegi poza trekkingiem w Semien w hotelach, podczas trekkingu w Semien w namiotach
  • wyżywienie: dwa posiłki poza trekkingiem
  • uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z wieloletnim doświadczeniem w Etiopii i w Afryce

   

  Nie obejmuje

  • napiwków i gratyfikacji
  • wydatków własnych
  • dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie
  • wizy etiopskiej (20$) – dla osób posługujących się polskim paszportem załatwiana na lotnisku po przylocie do Etiopii / sposoby uzyskiwania wizy ulegają częstym zmianom!
  • napojów do posiłków poza trekkingiem
  • nadbagażu

   

  Zainteresują Cię także