fbpx
Zobacz więcej

Jebel Toubkal 4167 m – w weekend!

Atrakcje

➡️ trekking na Jebel Toubkal 4167 m / Tubkal – najwyższy szczyt Maroka – Atlasu Wysokiego i Afryki Północnej
➡️ urwiska skalne i pionowe kaniony Atlasu
➡️ ognisty Marakesz
➡️ kąpiele pod wspaniałymi wodospadami d’Ouzoud

 

O wyprawie Zobacz video

Wyprawa na Dżabal (Jebel) Tubkal 4167 m – najłatwiejszy czterotysięcznik na świecie

 

Trekking na Tubkal – najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego, jest jednym z najbardziej oczywistych wyborów dla osób chcących po raz pierwszy przekroczyć barierę 4000 metrów. Szczyt zdobywa niemal każdy, a o jego dostępności nie tylko decyduje trekkingowe ukształtowanie terenu, ale też wiecznie dopisująca pogoda. Pomimo braku trudności technicznych, góra znajduje się w egzotycznym kraju i nie mniej zachwycającym paśmie Atlasu Wysokiego. Z tych względów wyprawa do Maroka na Tubkal będzie też świetnym wypadem dla osób z bogatym doświadczeniem górskim, szukających krótkiej przygody, wspaniałych wrażeń i przerwy od codziennych obowiązków… i oczywiście kolejnego wyraźnego szczytu do kolekcji!

Dżabal (Jebel) Tubkal 4167 m – najwyższy szczyt Afryki Północnej

Wyprawa na Jebel Toubkal to przyjemny trekking, który nie nastręcza trudności technicznych, a wejściem na górę może poszczycić się 100% naszych uczestników. Jebel Toubkal 4167m / Tubkal to najwyższy szczyt nie tylko Maroka i Gór Atlas, ale całej Afryki Północnej! W trakcie podróży, w zależności od obranego programu, poznamy piękne miasto Marakesz, pokonamy pionowe ściany Todry (via-ferraty), spędzimy nocleg pod rozgwieżdżonym niebem saharyjskiej pustyni. Po drodze doświadczysz czarodziejskiego uroku czerwonego miasta, barw, zapachów, smaków, ruchomych wydm, pionowych kanionów, a wszystko to w otoczeniu marokańskiego słońca. Poprzez gaje palmowe, gaje migdałowców, drzewa figowe czy niewiarygodne formy skalne zobaczymy słynne kazby, nomadów ze swoimi stadami i wioski berberyjskie niezmienne w swej kulturze od wielu wieków.

Ogniste Maroko – kraj aromatów

Maroko to magia, której nie sposób się oprzeć! Pobyt w Maroku, wcale nieodległym od Polski, a jednak tak bardzo innym od tego co jest nam znane, czyni tą wyprawę bardzo egzotyczną. Ujmuje tu wszystko, cuda miejskiej architektury, świat przypraw i wyśmienitej kuchni, nieprawdopodobnie zróżnicowane pustynne krajobrazy Sahary, skalne dziwadła, oazy zieleni i górzyste tereny, liczne kaniony. Wszystko to przyciąga wielu podróżników z całego świata.

Maroko to najstarsze królestwo w świecie muzułmańskim.

Pamiętaj, że każdy program wyprawy może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program wyprawy powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

Zapoznaj się z dłuższym programem wyprawy do Maroka na Dżabal (Jebel) Tubkal, nasyconym marokańskimi atrakcjami:

12 DNI  TREKKING NA TUBKAL – WODOSPADY D’OUZOUD – WĄWÓZ TODRA Z FERRATĄ – PUSTYNNE SAFARI – ZAGORA – AIT BEN HADDOU – MARAKESZ

Wymagania

✅ zalecane przez WHO szczepienia: WZW typ A i B, dur brzuszny, tężec, błonica
✅ paszport ważny przynajmniej przez cały okres pobytu w Maroko

 

Terminy (21) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: MARAKESZ / CASABLANCA
  Zakończenie wyprawy: MARAKESZ / CASABLANCA

  Dzień 1: Przelot do Marrakeszu (opcjonalnie lot do Casablanca)

  Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Marakeszu albo Casablanki i przejazd do Marakeszu. Zakwaterowanie w hotelu w Marakeszu. Odpoczynek po podróży, wieczorny spacer po Medinie i zwiedzanie miasta.

  Dzień 2: Marakesz – Imlil 1740m

  Do południa dzień wolny na zwiedzanie miasta. Można to zrobić wspólnie, można się rozdzielić. Marakesz słynie z ceglasto – łososiowych murów, które spotyka się na każdym kroku, koniecznie trzeba odwiedzić bazar na placu Jamma El Fna, poza tym pałace De La Bahia, meczety, muzeum, medinę, Wyższą Szkołę Koraniczną, suk oraz znane garbarnie. Po obiedzie przejazd (56km) do berberyjskiej wioski Imlil w górach Atlas skąd rozpoczyna się trekking na Tubkal.

  Dzień 3: Refuge du Toubkal | Refuge Toubkal Les Mouflons 3207m

  Po berberyjskim śniadaniu wyruszamy w pięciogodzinną wędrówkę Doliną Mizan, do jednego z schronisk leżących tuż obok siebie  Refuge du Toubka, bądź Refuge Toubkal Les Mouflons.

  Dzień 4: Jebel Toubkal 4167m

  O 4:00 po skromnym śniadaniu rozpoczynamy atak szczytowy. Mamy do pokonania około 1000m deniwelacji. Po 5-6 godzinnej wspinaczce stajemy na najwyższej górze Afryki Północnej – Jebel Toubkal 4167m. Zazwyczaj w pierwszym podejściu szczyt zdobywa 100 procent uczestników. Po zdobyciu szczytu i chwili odpoczynku w schronisku wracamy do Imlil.

  Droga normalna
  IMLIL 1740 m
  NELTER 3207 m
  JEBEL TUBKAL 4167 m

  (dokładny opis tras w PDF)

  Dzień 5: Refuge de Toubkal – Imlil

  W przypadku złych warunków atmosferycznych dnia poprzedniego jest to dzień zapasowy. W przypadku, gdy zdobyliśmy szczyt dnia poprzedniego, co ma miejsce w 99% przypadków mamy czas wolny w Imlil. Można w tym czasie odpocząć w łaźniach, bądź odwiedzić berberyjskie wioski.

  Dzień 6: Marrakesz

  Powrót do Marrakeszu. Ponieważ to nasz ostatni nocleg w Marrakeszu wskazane jest wieczorne kluczenie po zaułkach i uliczkach miasta oraz ostatnie zakupy na słynnym bazarze na placu Jamma El Fna…

  Opcjonlanie: Wodospady d’ Ouzoud
  Po śniadaniu wyruszamy w kierunku wodospadów, a na miejsce docieramy w porze obiadowej. Zjemy obiad i ruszamy na długi spacer do malowniczych wodospadów. Ze względu na widoki to chyba najcudowniejsze miejsce w Maroku. Podziwiamy ich wyjątkowa urodę z cyplu Cafe Immouzzer, kaskady widać stamtąd przez tęczową mgiełkę. Dookoła wyrastają piękne czerwone urwiska obrośnięte krzewami oleandrów. Późnym wieczorem powrót do Marrakeszu.

  Dzień 7: Powrót do Polski

  Przejazd na lotnisko w Marakeszu albo Casablance i wylot do kraju.

  Opcjonalnie: Dla zainteresowanych możliwe jest wydłużenie wyjazdu o 2-3 dni na Fez lub słynne plaże w pobliżu Agadiru. Zwiedzanie Casablanki odradzamy.

  Noclegi

  ➡️ W trakcie pobytu „na dole” noclegi są w hotelach i riadach
  ➡️ Podczas akcji górskiej śpimy schroniskach

  Uwaga! Unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie, aby zwiększyć Twój komfort podczas wyprawy!

  Wyżywienie

  ➡️ W trakcie akcji górskiej zagwarantowane są 3 posiłki dziennie
  ➡️ Podczas pobytu w Marrakeszu w cenie są dwa posiłki  – śniadanie i obiadokolacja

  Cena wyprawy

  2965 zł + przelot od 1300 do 3000zł

  Obejmuje

  ✅ przelot do Maroka i z powrotem
  ✅ organizację i logistykę wyprawy
  ✅ wyżywienie – dwa posiłki dziennie, w górach trzy posiłki dziennie
  ✅ lokalne przejazdy
  ✅ wszystkie noclegi w hotelach, riad 'ach i schroniskach pod Tubkalem
  ✅ opłaty za wstęp i przebywanie na terenie Parku Narodowego Jebel Toubkal
  ✅ poganiacza z mułami noszącymi nasz bagaż do schroniska Tubkal
  ✅ rozszerzone ubezpieczenie NNW i KL o uprawianie sportów podwyższonego ryzyka
  ✅ uczestnictwo lidera wyprawy prowadzącego wyprawy do Maroka na Tubkal

  Nie obejmuje

  ❌ napiwków i gratyfikacji
  ❌ napojów do posiłków
  ❌ dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie (wstępów do muzeów, pałaców)
  ❌ opcjonalnej wycieczki pod wodospady d’Ouzoud

  Zainteresują Cię także