fbpx
Zobacz więcej

Pico de Orizaba 5636 m – Gwieździsta Góra

Atrakcje

O wyprawie

Zdobyłeś Kilimanjaro? Elbrus? Chcesz zdobywać kolejne góry? Marzy Ci się Wulkaniczna Korona Ziemi? Orizaba nie stawia dużych wymagań, więc jeśli nie masz doświadczenia, a tylko chcesz przeżyć przygodę w Meksyku – poradzisz sobie z tą górą.

Orizaba robi imponujące wrażenie z Zatoki Meksykańskiej wznosząc się na ponad 5500 metrów ponad taflę oceanicznej wody. Jest też najwyższą górą Meksyku, najwyższym wulkanem Ameryki Północnej (Volcanic Seven Summits) i trzecią górą na całym kontynencie.

Przemierzaj bezdroża kraju Tequili… Zobacz Mexico City największą aglomerację na Ziemi – 30 milionów mieszkańców. Odkryj starożytną kulturę Majów!

Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na udział w naszej wyprawie na Pico de Orizaba, startującej w dniu 22 października, będziesz miał okazję połączyć zdobycie Gwieździstej Góry z doświadczeniem niezwykłego Meksykańskiego Święta Zmarłych. Doświadcz potęgi najwyższego wulkanu Ameryki Północnej, a potem weź udział w niesamowicie kolorowej paradzie Dia de los Muertos!

Wyprawa do Meksyku na Pico de Orizaba – atrakcje:

 •     będziesz miał okazję wejść na gwieździstą górę – Pico de Orizaba 5636m!
 •     zobaczysz największe miasto świata – Mexico City!
 •     zobaczysz historyczne miasto Azteków – Teotihuacan
 •     przejedziemy przez przepiękne kolonialne miasto Puebla!

Wymagania

 • Zalecane szczepienia:
  tężec, polio, dur brzuszny, żółtaczka A i B + książeczka WHO
 • dobra kondycja
 • paszport ważny co najmniej 6-mcy

Terminy (21) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Plan wyprawy do Meksyku – Pico de Orizaba

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: MEXICO CITY
  Zakończenie wyprawy: MEXICO CITY

  Dzień 1: Wylot z Polski

  Pierwszy dzień wyprawy do Meksyku zaczynamy wcześnie! Rano wylatujemy z Polski, a ze względu na różnice czasu w Meksyku lądujemy tego samego dnia. Mexico City to największa aglomeracja na świecie zamieszkana przez 30 milionów ludzi! Zakwaterowanie w klimatycznym hotelu w dobrej lokalizacji. Kolacja w restauracji na dachu hotelu 😉 .

  Dzień 2: Zwiedzanie Mexico City

  Drugi dzień naszej wyprawy do Meksyku to całodniowe spędzanie wolnego czasu i zwiedzanie największego miasta na Ziemi! Nasza wyprawa czy też wycieczka do Meksyku, drugiego dnia, opiera się o zwiedzanie i chłonięcie klimatu miejsca jakim jest Mexico City. Kolację zjemy w La Fragata del Mariachi.

  Dzień 3: Mexico City – Teotihuacan

  Dziś odwiedzimy miejsce, o którym pewnie niejednokrotnie słyszałeś – azteckie miasto Teotihuacan z olbrzymią piramidą słońca stanowi jedną z największych atrakcji Meksyku, którą absolutnie trzeba zobaczyć! Odważni będą mogli wejść na jej szczyt – mały trening przed zbliżającą się wspinaczkę na Pico de Orizaba -> gwieździstą górę!

  Dzień 4: Przejazd do Tlachichuca

  Przejazd do miejscowości Tlachichuca leżącej u stóp Orizaby. Jeśli czas pozwoli po drodze zatrzymamy się na głównym placu w Puebli – mieście, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po dotarciu do Tlachichuca zakwaterujemy się w znanym schronisku (pensjonacie) Servimont, które przyjmuje większość zagranicznych grup zamierzających zdobywać Pico de Orizabę. Schronisko jest unikalnym obiektem w świecie, oferuje wyjątkową atmosferę przygody dla wspinaczy. Urządzone jest w klasycznym stylu 'Alpine Lodge’ w zabytkowym muzeum – stuletniej fabryce mydła. Wieczorem będziemy uczestniczyć w seminarium dotyczącym wejścia na szczyt prowadzonym przez lokalnych przewodników i jednocześnie właścicieli schroniska. Jest to dzień, który sprzyja integracji grupy.

  Dzień 5: Dzień aklimatyzacyjny – 4000 m

  Jeepy 4×4 wywożą nas na 3000 m skąd wędrujemy do ok 4000 m wzdłuż urokliwego wąwozu i licznych strumieni na zachodniej stronie góry. Niesamowite widoki zachodniego lodowca.

  Dzień 6: Piedra Grande 4260 m

  W dniu dzisiejszym planujemy nocleg w schronisku Piedra Grande położonym na wysokości 4260 m n.p.m. Podejdziemy na około 4700 metrów w celu lepszej aklimatyzacji. Po zejściu w schronisku będzie na nas czekał ciepły posiłek. Ten dzień pozwoli nam jednak zaaklimatyzować się w odpowiedni sposób (metodą wchodź wysoko / śpij nisko). Wieczorem nastąpi odprawa przed akcją górską. Na nocną akcję szczytową otrzymamy paczkę z przekąskami oraz kanapki.

  Dzień 7: Pico de Orizaba 5636 m – atak szczytowy

  Śpimy niewiele, bo wyjście do szczytu rozpoczyna się o 2 w nocy, jesteśmy wspierani przez lokalnych przewodników. Po siedmiu godzinach ciągłego podchodzenia powinniśmy osiągnąć szczyt Pico de Orizaba zwanej Gwiaździstą Górą – 5636 metrów. Około godziny 13 będziemy z powrotem w schronisku, skąd samochód 4×4 zabierze nas do Tlachichuca.

  Dzień 8: Przejazd w okolice Veracruz do Alto Lucero

  Dzisiejszy dzień pozwoli nam złapać oddech po wyczerpującej wspinaczce, albowiem już kolejnego dnia ruszamy na rafting górską rzeką Actopan. Po dojechaniu do hotelu mamy czas wolny. W hotelu jest basen i SPA 😉 .

  Dzień 9: Rafting na rzece Actopan

  Rankiem udamy się na całodzienną wycieczkę na rafting. Kombinacja gór Sierra Madre Oriental z obfitymi opadami skutkuje wymarzonymi miejscami na spływy, z których słynie prowincja Veracruz. Tutejsze rzeki klasyfikowane są w przedziale trudności III-IV. Po pełnym wrażeń dniu wrócimy na nocleg do hotelu.

  Dzień 10: Alto Lucero – Mexico City

  Przejazd do Mexico City (5 godzin) i wylot do Polski na noc. W zależności od wyboru połączenia lotniczego możliwy jest również nocleg w Mexico City i wylot następnego dnia rano.

  Opcjonalnie:

  Przejazd do Veracruz (2 godziny) i wylot do Polski z międzylądowaniem w Mexico City.

  Dzień 11: Przylot do kraju

  Lądowanie w Polsce i zakończenie wyprawy.

  Dodatkowe 3 dni w Meksyku – Dia de los Muertos (Tylko w terminie 22.10. – 01.11.)

  Biorąc udział w wyprawie na Pico de Orizaba w terminie 22.10 – 01.11. masz możliwość przedłużenia swojej meksykańskiej przygody i przeżycia niezwykłego i znanego na cały świat Meksykańskiego Święta Zmarłych. Jest to niepowtarzalna okazja do tego, by przeżyć jedyny w swoim rodzaju festiwal odbywający się wówczas na terenie całego Meksyku.

  Przedłużenie wyprawy możliwe jest jedynie w terminie, w którym odbywa się festiwal Święta Zmarłych!

  Dzień 11: Mexico City – Dia de Todos Santos (1 Listopada)

  Zostajemy w Mexico City, które jest jednym z najlepszych miejsc do obchodzenia Święta Zmarłych. Podczas przechadzania się po placach miasta na każdym kroku będziemy mogli dostrzec kolorowe parady, liczne zgromadzenia cmentarne…Wszystko jest ogromne, monumentalne…Przez cały najbliższy tydzień w meksykańskiej stolicy odbywają się rozmaite festiwale, festyny i imprezy uliczne, targi na świeżym powietrzu czy festiwale jedzenia. Oczywiście obchody odbywające się na terenie mniejszych miasteczek i wsi mogą mieć nieco bardzie tradycyjny, a przede wszystkim kameralny charakter, jednak to właśnie Mexico City oferuje największą liczbę uroczystości w czasie święta. Do tego jest to idealne miejsce na wgłębienie się w tradycje meksykańskie.

  Zwiedzamy miasto, podziwiając niezwykłą mieszaninę kolorów i dźwięków z każdej strony. Przechadzając się ulicami miasta możesz zobaczyć ofiarne ołtarze – Oferendas. Te kolorowe i udekorowane miejsca są hołdem dla zmarłych, znajdują się w domach, sklepach i miejscach publicznych. Zwykle ozdabiane są kwiatami, zdjęciami, ale także jedzeniem i napojami. Podczas zwiedzania warto również zajrzeć do znanych zabytków Mexico City, odwiedzić Katedrę Metropolitana, Pałac Sztuk Pięknych, przejść się po pięknie wystrojonych placach, zwiedzić lokalne targowiska…we wszystkich tych miejscach odbywać się będą specjalne lokalne wydarzenia.

  Dzień 12: Parada – Dia de los Muertos (2 Listopada)

  Święto Zmarłych – Tego dnia rozpoczyna się główna atrakcja całego festiwalu! Niesamowita parada Dnia Zmarłych, odbywająca się w dniu 2 listopada zachwyci każdego! Wydarzenie to jest jednym z najbardziej kulturowo bogatych i kolorowych w całym kraju, przyciąga co roku tysiące mieszkańców i turystów, przybywających do stolicy by uczcić pamięć o swoich bliskich zmarłych. My również damy się porwać niezwykłemu klimatowi parady, podziwiając tysiące ludzi którzy w rytmach głośnej muzyki i w kolorowych przebraniach przemierzać będą przez place miasta celebrując święto.

  Podczas zwiedzania miasta warto odwiedzić w tych dniach Cementerio de Dolores, cmentarz charakteryzujący się bogatą tradycją. Przy grobach możemy spotkać rodziny zmarłych, którzy składają ofiary przy ich grobach i modlą się. Jednak wszystko to odbywa się w bardzo radosnym wydźwięku, pełnym smaków i kolorów.

  Pamiętaj! Podczas świętowania zawsze należy mieć na uwadze lokalną kulturę oraz rangę obchodzonych wydarzeń. Najważniejszy jest szacunek dla mieszkańców oraz dla zmarłych dusz, które w tych dniach odwiedzają swoje rodziny 🙂

  Dzień 13: Powrót do Polski (3 Listopada)

  Opuszczamy barwne Mexico City i wracamy w długą drogę powrotną do Polski. Na miejscu zakończenie wyprawy.

  Noclegi

  Zakwaterowanie w klimatycznych i niepowtarzalnych hotelach o wysokim standardzie. W trakcie wchodzenia na Pico de Orizaba skorzystamy ze schroniska. Uwaga! Zawsze unikamy zakwaterowania w miejscach o niskim standardzie.

  Uwagi

  Pico de Orizaba jest górą pozbawioną trudności technicznych, niemniej jednak ze względu na znaczną wysokość nie można jej lekceważyć. Dotychczas nasze grupy zdobywały tą piękną górę w komplecie.

  Dokładny plan obchodów Święta Zmarłych w 2024 roku zostanie podany na miesiąc przed wyprawą, kiedy na oficjalnych stronach pojawią się harmonogramy na 2024 rok.

  Cena wyprawy

  Koszt: 2090 $ + przelot cena od 3300 do 4300 zł

  Obejmuje

  ✅ przelot do Meksyku i z powrotem
  ✅ lokalne przejazdy według programu
  ✅ uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z wieloletnim doświadczeniem górskim
  ✅ organizację i logistykę wyprawy na Pico de Orizaba
  ✅ fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
  ✅ zniżki do sklepów górskich i nie tylko
  ✅ organizację raftingu
  ✅ odpowiednie ubezpieczenie NNW i KL
  ✅ wszystkie noclegi w wysokiej klasy hotelach wraz ze śniadaniami
  ✅ noclegi w schroniskach podczas akcji górskiej
  ✅ wyżywienie podczas akcji górskiej na Pico de Orizaba

  ☑️ Dodatkowe 2 dni w Meksyku – Święto Zmarłych (dopłata 250$)

  ✅ Dodatkowe 3 noclegi w Mexico City ze śniadaniami

  Nie obejmuje

  ❌ pozostałego wyżywienia (~80$)
  ❌ atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
  ❌ biletów wstępu do atrakcji programowych np. muzea, zabytki, piramidy
  ❌ zwyczajowych napiwków
  ❌ własnych wydatków

  Zainteresują Cię także