fbpx
Zobacz więcej

Atrakcje

➡️ zdobycie kilku szczytów czterotysięcznych: Piramide Vincent, Balmenhorn, Corno Nero, Ludwigshohe, Parrotspitze, Punta Gnifetti
➡️ nocleg w najwyżej położonym schronisku alpejskim i jednym z najwyżej położonych na świecie na szczycie Punta Gnifetti – Margarita Hut 4559m

O wyprawie

Monte Rosa

Zniewalający masyw położony w Alpach Pennińskich na granicy Szwajcarii i Włoch. Dziesięć szczytów przekraczających 4000 m MONTE ROSA – najpotężniejszy masyw w Alpach!

Przemierzymy wspaniałą grupę górską, którą tworzą: Dufourspitze 4634 m – drugi co do wysokości szczyt w Europie Zachodniej, trzeci – Nordend 4609 m, kolejne leżące obok siebie: Zumsteinspitze 4563 m, Signalkuppe (Punta Gnifetti) 4556 m, Parrotspitze 4436 m, Ludwigshohe 4341 m i Corno Nero 4322 m i trzy ostatnie: Balmenhorn 4167 m, Piramide Vincent 4215 m i Punta Giordani 4046 m.

Malownicze widoki na piękny, owiany alpejską sławą Liskamm i obłe Piramide Vincent będziemy podziwiać z Rifugio Gnifetti 3647 m, do którego dotrzemy już z górnej stacji kolejki z okolic Gressoney.

W programie wejście na minimum pięć wierzchołków czterotysięcznych i kilka samodzielnych szczytów. Ich ilość zależna będzie warunków pogodowych i ogólnej kondycji uczestników. Zdobycie gór, jak na alpejskie warunki, nie jest trudne technicznie, ale wymaga umiejętności w posługiwaniu się czekanem i sprawnego poruszania się w rakach. Na drodze na pewno napotkamy wiele usianych szczelinami lodowców, pokonywać też będziemy odcinki eksponowane i niewielkie trudności skalne.

Przy doświadczonej grupie możliwe jest zdobycie najwyższego szczytu masywu – Dufourspitze 4634 m. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie jakim doświadczeniem dysponujecie. Osoby początkujące zostaną przeszkolone w zakresie posługiwania się sprzętem alpinistycznym.

Pamiętaj, że każdy program może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań.
Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

Wymagania

➡️ dobra kondycja fizyczna
➡️ mile widziane doświadczenie alpejskie
➡️ apteczka

 

Terminy (3) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: AOSTA
  Zakończenie wyprawy: AOSTA

  Dzień 1: Wyjazd z Polski

  Przejazd do miejscowości Staffal bądź Alagna.

  Dzień 2: Schronisko Mantova 3498m

  Dzień rozpoczynamy od wjazdu kolejką do górnej jej stacji Punta Ingren na Passo Salati 2980 m, a następnie podchodzimy do schroniska Mantova 3498m, gdzie spędzimy noc.

  Dzień 3: Piramide Vincent 4215 m

  Po około 3 godzinach wędrówki lodowcem i przejściu skalno-śnieżnej grani osiągamy wierzchołek Piramide Vincent 4215 m. Drugim szczytem, który będziemy zdobywać w tym dniu będzie Balmenhorn 4167m. Na noc schodzimy do schroniska Gnifetti.

  Dzień 4: Corno Nero 4322 m

  Dzisiejszymi naszymi celami, które zdobędziemy będą Corno Nero 4322 m, a następnie Ludwigshohe 4341m. Na noc schodzimy do schroniska Gnifetti

  Dzień 5: Zumsteinspitze 4563m – Margarita Hut

  Śnieżnymi polami zmierzamy w kierunku przełęczy Lisjoch 4151 m i przed jej osiągnięciem odbijamy w kierunku Parrotspitze 4436 m. Ze szczytu schodzimy tym razem na przełęcz Seserjoch 4300m, skąd stokami Punta Gnifetti 4559 m wspinamy się na sam szczyt, gdzie znajduje się najwyżej położone schronisko alpejskie – Margarita Hut. Z tego miejsca wyruszamy na kolejny czterotysięcznik Zumsteinspitze 4563 m. Powrót do schroniska Margarita Hut.

  Opcjonalnie: istnieje możliwość wydłużenia pobytu o wejście na dużo trudniejszy szczyt Dufourspitze 4634 m. Decyzję o ewentualnym ataku na ten wierzchołek podejmuje prowadzący! Atak na tą górę skierowany jest do doświadczonych uczestników wyprawy.

  Dzień 6. Powrót do Gressoney

  Z Balmenhorn schodzimy do schroniska Gnifetti, następnie do Paso Salati skąd kolejką zjeżdżamy do Staffal bądź Alagna, w zależności skąd wjeżdżaliśmy kolejką.

  Dzień 7. Powrót do kraju

  Opcjonalnie: Podany program może ulec zmianie lub nie zostać w pełni zrealizowany ze względu na takie czynniki, jak: kondycja poszczególnych członków zespołu, warunki pogodowe, inne wypadki losowe.

  Noclegi

  Zakwaterowanie w schroniskach i schronach w górach oraz w namiotach wyprawowych na campingach.

  Cena wyprawy

  2790 € + przelot 1000zł

  Obejmuje

  ✅ organizację wyprawy
  ✅ uczestnictwo polskiego lidera wyprawy
  ✅ opiekę lokalnych przewodników IVBV (1 przewodnik na 3 uczestników)
  ✅ podczas akcji górskiej noclegi w schroniskach z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje)
  ✅ na dole dwie noce w hotelu
  ✅ ubezpieczenie KL i NNW
  ✅ przejazd kolejką górską (w obie strony)

  Nie obejmuje

  ❌ transportu (ok. 1000zł/os.)
  ❌ atrakcji nie zawartych w programie, jak również opcjonalnej wycieczki do Aosty
  ❌ wyżywienia poza akcją górską
  ❌ ewentualnych napiwków i gratyfikacji
  ❌ wydatków własnych

  Zainteresują Cię także