fbpx
Zobacz więcej

Atrakcje

➡️ zdobycie kilku szczytów czterotysięcznych: Piramide Vincent, Balmenhorn, Corno Nero, Ludwigshohe, Parrotspitze, Punta Gnifetti
➡️ nocleg w najwyżej położonym schronisku alpejskim i jednym z najwyżej położonych na świecie na szczycie Punta Gnifetti – Margarita Hut 4559m

O wyprawie

Monte Rosa

Zniewalający masyw położony w Alpach Pienińskich na granicy Szwajcarii i Włoch. Dziesięć szczytów przekraczających 4000 m MONTE ROSA – najpotężniejszy masyw w Alpach!

Przemierzymy wspaniałą grupę górską, którą tworzą: Dufourspitze 4634 m – drugi co do wysokości szczyt w Europie Zachodniej, trzeci – Nordend 4609 m, kolejne leżące obok siebie: Zumsteinspitze 4563 m, Signalkuppe (Punta Gnifetti) 4556 m, Parrotspitze 4436 m, Ludwigshohe 4341 m i Corno Nero 4322 m i trzy ostatnie: Balmenhorn 4167 m, Piramide Vincent 4215 m i Punta Giordani 4046 m.

Malownicze widoki na piękny, owiany alpejską sławą Liskamm i obłe Piramide Vincent będziemy podziwiać z Rifugio Gnifetti 3647 m, do którego dotrzemy już z górnej stacji kolejki z okolic Gressoney.

W programie wejście na minimum pięć wierzchołków czterotysięcznych i kilka samodzielnych szczytów. Ich ilość zależna będzie warunków pogodowych i ogólnej kondycji uczestników. Zdobycie gór, jak na alpejskie warunki, nie jest trudne technicznie, ale wymaga umiejętności w posługiwaniu się czekanem i sprawnego poruszania się w rakach. Na drodze na pewno napotkamy wiele usianych szczelinami lodowców, pokonywać też będziemy odcinki eksponowane i niewielkie trudności skalne.

Przy doświadczonej grupie możliwe jest zdobycie najwyższego szczytu masywu – Dufourspitze 4634 m. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie jakim doświadczeniem dysponujecie. Osoby początkujące zostaną przeszkolone w zakresie posługiwania się sprzętem alpinistycznym.

Pamiętaj, że każdy program może ulec zmianom wg kompromisowych ustaleń wśród uczestników. Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań.
Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

Wymagania

➡️ dobra kondycja fizyczna
➡️ mile widziane doświadczenie alpejskie
➡️ apteczka

 

Terminy (3) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: AOSTA
  Zakończenie wyprawy: AOSTA

  Dzień 1: Wyjazd z Polski

  Przejazd do miejscowości Staffal bądź Alagna.

  Dzień 2: Schronisko Gnifetti 3647 m

  Dzień rozpoczynamy od wjazdu kolejką do górnej jej stacji Punta Ingren na Passo Salati 2980 m, a następnie podchodzimy do schroniska Gnifetti 3647 m, gdzie spędzimy noc.

  Dzień 3: Piramide Vincent 4215 m

  Po około 3 godzinach wędrówki lodowcem i przejściu skalno-śnieżnej grani osiągamy wierzchołek Piramide Vincent 4215 m.

  Opcjonalnie: istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o około dwie godziny i wejścia na kolejny wierzchołek czterotysięczny – Punta Giordani 4046 m. Powrót do schroniska Gnifetti zajmie nam około 6-8 godzin. Nocleg w schronisku.

  Dzień 4: Balmenhorn 4167 m

  Podejście do schronu Balmenhorn, z którego atakujemy Corno Nero 4322 m, a następnie Ludwigshohe 4341 m. Na noc schodzimy do schroniska Gnifetti

  Dzień 5 do 6: Punta Gnifetti 4559 m – Margarita Hut

  Śnieżnymi polami zmierzamy w kierunku przełęczy Lisjoch 4151 m i przed jej osiągnięciem odbijamy w kierunku Parrotspitze 4436 m. Ze szczytu schodzimy tym razem na przełęcz Seserjoch 4300m, skąd stokami Punta Gnifetti 4559 m wspinamy się na sam szczyt, gdzie znajduje się najwyżej położone schronisko alpejskie – Margarita Hut. Z tego miejsca wyruszamy na kolejny czterotysięcznik Zumsteinspitze 4563 m. Powrót do schroniska Margarita Hut.

  Opcjonalnie: istnieje możliwość wydłużenia pobytu o wejście na dużo trudniejszy szczyt Dufourspitze 4634 m. Decyzję o ewentualnym ataku na ten wierzchołek podejmuje prowadzący! Atak na tą górę skierowany jest do doświadczonych uczestników wyprawy.

  Dzień 6. Powrót do Gressoney

  Z Balmenhorn schodzimy do schroniska Gnifetti, następnie do Paso Salati skąd kolejką zjeżdżamy do Staffal bądź Alagna, w zależności skąd wjeżdżaliśmy kolejką.

  Dzień 7 i 8. Dni rezerwowe

  Na wypadek złej pogody lub wydłużenie poszczególnych odcinków trasy odpowiednio dopasowane do ogólnej kondycji uczestników wyprawy.

  Opcjonalnie: zwiedzanie Aosty bądź dla wytrawnych zawodników do zdobycia może być jeszcze jeden legendarny ósmy szczyt Alp – Liskamm 4527 m. Liskamm za sprawą wąskiej, długiej i opadającej stromym zboczem grani szczytowej zyskał przydomek „Pożeracza ludzi”.

  Dzień 9. Powrót do kraju

  Opcjonalnie: Podany program może ulec zmianie lub nie zostać w pełni zrealizowany ze względu na takie czynniki, jak: kondycja poszczególnych członków zespołu, warunki pogodowe, inne wypadki losowe.

  Noclegi

  Zakwaterowanie w schroniskach i schronach w górach oraz w namiotach wyprawowych na campingach.

  Cena wyprawy

  4100 zł + przelot +700zł

  Obejmuje

  ✅ organizację wyprawy
  ✅ uczestnictwo polskiego lidera wyprawy
  ✅ podstawowe szkolenie alpinistyczne
  ✅ ubezpieczenie KL i NNW
  ✅ przejazd kolejką górską (w obie strony)
  ✅ noclegi w dolinach na campingach w namiotach bazowych oraz w schroniskach i schronach podczas akcji górskiej

  Nie obejmuje

  ❌ transportu (ok. 700zł/os.)
  ❌ atrakcji nie zawartych w programie, jak również opcjonalnej wycieczki do Aosty
  ❌ wyżywienia (zabieramy z kraju, gotujemy sami na kuchenkach gazowych bądź zamawiamy w schronisku)
  ❌ ewentualnych napiwków i gratyfikacji
  ❌ wydatków własnych

  Zainteresują Cię także