fbpx
Zobacz więcej

Trekking pod Mount Everest + Island Peak 6189m

Atrakcje

➡️ Trekking do Everest Base Camp 5364m kultowej bazy pod górą gór – Mount Everest, będziesz mógł zobaczyć jak wygląda życie największej górskiej bazy na świecie
➡️ Wspinaczka na sześciotysięcznik Island Peak / Imja Tse 6189m!
➡️  Wejście na punkt widokowy Kala Pattar
➡️ Zobaczysz serce Himalajów, Mount Everest 8850m, Lhotse 8516m, Makalu 8463m, Cho Oyu 8201m, Ama Dablam 6812m, Pumori 7161m i Island Peak 6189m
➡️ Safari na słoniach w dżungli Parku Narodowego Chitwan
➡️ Rafting w Nepalu
➡️ Miejsca: Namche Bazar – stolica Szerpów, Kathmandu

O wyprawie

Czy wiesz o tym, że mistyczna baza pod Everestem – najwyższą górą świata może być dla Ciebie aklimatyzacją przed wejściem na himalajski sześciotysięcznik. I wcale nie musisz być niezniszczalnym harpaganem! Będziesz wspierany również przez lokalnych przewodników, których Ci zapewnimy. Wyobraź sobie ten moment – zmęczony, ale szczęśliwy rozkładasz ręce w geście zwycięstwa na szczycie himalajskiego sześciotysięcznika – Imja Tse / Island Peak 6189 m.

Imja Tse / Island Peak wyprawa / trekking

Imja Tse / Island Peak to przepiękny szczyt w Himalajach we wschodnim Nepalu. Został nazwany „Island Peak” („Szczyt wyspa”) przez grupę Erica Shiptona w 1951, gdyż oglądany z Dingboche wygląda jak samotna wyspa pośród morza lodu. W 1983 zmieniono jego nazwę na Imja Tse, lecz nadal często jest nazywany Island Peak. Po raz pierwszy Imja Tse został zdobyty w 1953 roku przez brytyjski zespół przed wyprawą na Mount Everest. W skład zespołu wchodzili: C. Evans, A. Gregory, C. Wylie, Tenzing Norgay i 7 Szerpów. Imja Tse to jeden z najpopularniejszych himalajskich szczytów, ponieważ nie wymaga znaczącego doświadczenia w górach. Wyprawa na Island Peak jest jedyną sensowną realizacją trekkingu pod Everest zakładającą wejście na jakiś szczyt i przeznaczona jest dla osób, które nie zadowolą się wyłącznie trekkingiem do bazy pod Everestem ale też będą chciały wrócić z Nepalu z poczuciem realizacji celu górskiego.

Przez kilkanaście dni trekkingu zobaczysz cztery himalajskie olbrzymy – ośmiotysięczniki: Mount Everest 8850m, Lhotse 8516m, Makalu 8463m i Cho Oyu 8201m. Czekają Cię małe górskie wioski z ich przyjaznymi mieszkańcami, niezapomniane krajobrazy, konopne mosty zawieszone wysoko nad dolinami, bujna roślinność, kultowe miejsca i nieprzetarte szlaki.

Przeżyj wielką przygodę w najwyższych górach świata!

Zobacz nasze pozostałe wyprawy w Himalaje:

21 DNI NEPAL – TREKKING EVEREST BASE CAMP – HIGH TRAIL
16 DNI NEPAL – SANKTUARIUM ANNAPURNY – ANNAPURNA BASE CAMP 4130 m – POON HILL
22 DNI NEPAL – TREKKING EVEREST BASE CAMP – TRZY PRZEŁĘCZE
18 DNI NEPAL – TREKKING WOKÓŁ MANASLU – MANASLU BASE CAMP 4800 m – LARKYA LA PASS 5106 m
32 DNI NEPAL – WSPINACZKA AMA DABLAM 6812 m – ISLAND PEAK 6189 m – LOBUCHE EAST 6119 m
19 DNI NEPAL – WSPINACZKA NA MERA PEAK 6476 m
18 DNI NEPAL – TREKKING WOKÓŁ ANNAPURNY – THORUNG LA PASS 5416 m
21 DNI NEPAL – KANCZENDZONGA CIRCUIT – TREKKING KANCZENDZONGA BASE CAMP 5143 m 

Wymagania

Zalecane szczepienia: tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅Paszport ważny co najmniej 6-mcy
✅Dobra kondycja fizyczna

Terminy (20) i ceny

    Jesteś zainteresowany?

    Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

    Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

    lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
    Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
    Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

    Dla osób dolatujących indywidualnie:
    Rozpoczęcie wyprawy: KATHMANDU
    Zakończenie wyprawy: KATHMANDU

    Dzień 1. Wylot z Polski

    Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Kathmandu – stolicy Nepalu.

    Dzień 2. Kathmandu

    Przylatujemy do stolicy Nepalu – Kathmandu. Po południu zwiedzimy miasto. Wąskie alejki i targi uliczne pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. Tutaj wszystko tworzone jest z myślą o wyprawach, trekkerach i alpinistach.

    Dzień 3. Lukla 2840m – Phakding 2610m

    Dzień pełen wrażeń rozpoczniemy od przelotu do Lukli i lądowania na jednym z najciekawszych pasów lotniczych na świecie. Taką dawkę adrenaliny najlepiej od razu spożytkować, w związku z czym wyruszymy w trzygodzinny marsz do niewielkiej wioski Phakding leżącej na wysokości 2600m. Dzień ten na pewno pozostanie nam w pamięci, a przyczynia się do tego pierwsze wiszące mosty, które pokonamy. Nocleg w lodge (schronisku) w pokojach dwuosobowych.

    Dzień 4. Phakding – Namche Bazar 3440m

    Rozpoczynamy marsz poprzez bujną zieleń poprzetykaną potężnymi szczytami Himalajów. Jednym z nich jest potężny Thamserku 6608m górujący nad stolica Szerpów – Namche Bazar. Wioska ta mająca kształt swoistego amfiteatru jest główną bazą wypraw himalajskich i ośrodkiem turystycznym z prawdziwego zdarzenia. To tutaj można kupić ciepłe czapki i rękawice z wełny Jaka, czy tybetańskie amulety. Nocujemy w lodge w pokojach dwuosobowych a w trakcie wieczornego odpoczynku podziwiamy po raz pierwszy sylwetki Everestu i Lhotse. Dzisiejszy trek zajmie nam około pięciu godzin.

    Dzień 5. Namche Bazar 3440m

    Bez pośpiechu i codziennych marszów ;). Dzień przerwy na wtopienie się w klimat Himalajów w stolicy Szerpów. Będzie można odwiedzić okoliczne monastyry.

    Dzień 6. Namche Bazar 3440m – Tengboche 3860m

    Rankiem wyruszamy ścieżką, która doprowadzi nas do wsi Tengboche 3680m. Ale główna atrakcja dzisiejszego dnia to osada Khumjung 3780m. Tutaj zobaczymy prawdziwą himalajską atrakcję – skalp yeti. Poruszając się po starożytnych kamiennych schodach będziemy mieli okazję obserwować kamienie Mani z wypisanymi modlitwami oraz szkołę, której założycielem jest Edmund Hillary – pierwszy zdobywca Everestu. Dzisiejszy dzień to sześć godzin marszu.

    Dzień 7. Tengboche – Dingboche 4410m

    Rankiem wyruszymy na ścieżkę prowadzącą przez dolinę rzeki Imja Khola. Po około 5 godzinach w drodze dotrzemy do szerpijskiej wsi Dingboche. Tego dnia będzie towarzyszyć nam widok monumentalnego Ama Dablam – olbrzymiej piramidy skał i lodu.

    Dzień 8. Dingboche 4410m

    Dzień aklimatyzacyjny – odpoczynek. Dingboche jest położone w małej dolinie, w otoczeniu chronionym ze wszystkich stron przez ośnieżone góry. Sama wieś jest maleńka ale dzień na aklimatyzację konieczny, ewentualny nadmiar czasu można spędzić w kafejce internetowej.

    Dzień 9. Lobuche 5018m

    Dzisiaj będzie jeden z najpiękniejszych dni trekkingu. Po raz pierszy na tej wyprawie przekroczymy 5000 metrów. Oddalając się od Dingboche naszym oczom ukazywać się będą coraz wyższe ośnieżone góry. Jeszcze wczoraj szliśmy wśród karłowatych krzewów, a dziś towarzyszą nam już tylko skały pozbawione jakiejkolwiek roślinności. Pod koniec trasy szlak będzie opadał do równin położonych na dnie wąwozu przecinanego przez rzekę na jednej stronie, z maleńkim Pheriche w dolinie.

    Dzień 10. Gorak Shep 5140m i Everest Base Camp 5364m

    Dzisiejsza droga wiedzie po usłanej kamieniami morenie bocznej wzdłuż lodowca Khumbu. Wędrówka z Lobuche pozwala na wyobrażanie sobie powierzchni księżyca, nie ma roślin ani tlenu. Po kilku godzinach przekraczamy próg schroniska ale na chwile… Później wyruszamy do bazy pod Mount Everest – miejsca startu wszystkich everestowskich wypraw z opadającym do niej niesamowitym lodospadem Khumbu i wracamy na nocleg do Gorak Shep.

    Dzień 11. Kala Patthar 5545m i trek do Dingboche

    Rankiem pójdziemy na punkt widokowy Kala Patthar, a tutaj… widok na Everest z legendarną bazą i lodowcem Khumbu, Lhotse, Nuptse, Pumori i Ama Dablam. Dla tych widoków warto było wędrować przez tyle dni. Nocleg w Dingboche – miejsca skąd wyruszają wyprawy pragnące zdobyć sześciotysięczny Island Peak.

    Dzień 12. Island Peak Base Camp 5087m

    Po noclegu w wygodnej lodży dzień rozpoczniemy od podejścia pośród ośnieżonych olbrzymów. Bez problemu rozpoznamy cel naszej wspinaczki – sylwetka Island Peak wyróżnia się na tle innych szczytów – po południu zawitamy do jego bazy. Nocleg w namiotach.

    Dzień 13 – 14. Szczyt Island Peak 6189m – Pangboche

    Mamy dwa dni by znaleźć się na szczycie i zejść do Pangboche. W nocy rozpoczynamy atak szczytowy, który potrwa około 6 godzin. Po osiągnięciu wierzchołka, zmęczeni ale szczęśliwi wrócimy do bazy. Po zdobyciu góry rozpoczynamy zejście aż do Pangboche. To bardzo intensywny dzień obejmujący aż 10-12 godzin wejścia szczytowego połączonej z marszem w dół doliny. Nagrodą będzie nocleg w wygodnej lodży i wspaniałe wspomnienia ze szczytu Island Peak.

    Dzień 15. Namche Bazar 3440m

    Pośród lasów rododendronowych wrócimy do magicznego Namche Bazar. To już przedostatni dzień naszej wędrówki. Wędrujemy długo bo około 9 godzin. Nocleg w lodge.

    Dzień 16. Lukla 2840m

    Dzisiejszą trasę znamy już z pierwszego dnia naszego trekkingu. Wieczorem będziemy świętować udaną wędrówkę wraz z Szerpami.

    Dzień 17. Lukla – Kathmandu

    Rano wylecimy do Kathmandu. To koniec naszej przygody w rejonie Khumbu ale nie koniec atrakcji.

    Dzień 18. Kathmandu

    Dzień wolny w Katmandu. Zwiedzamy miasto. Zobaczymy legendarny Durbar Square otoczony świątyniami z pagodowymi dachami, świątynię Swayambhunath górującą nad doliną oraz Bodhnath – tybetańska osada skupiona wokół największej stupy w Nepalu. Na wieczór mamy zaplanowaną uroczystą kolacje pożegnalną połączoną ze świętowaniem zdobycia Island Peak.

    Dzień 19. Wylot do Polski

    Przejazd na lotnisko w Kathmandu i przelot do kraju.

    Dzień 20. Przylot do Polski

    Opcjonalnie: Pogoda w rejonie Lukli bywa kapryśna, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że na lot będziemy musieli czekać, takie przypadki nierzadko miały miejsce już w Lukli choć nam się nie przydarzyły. W związku z tym można założyć dodatkowy dzień-dwa rezerwy. Gdyby udało się powrócić do Kathmandu bez opóźnień istnieje możliwość zorganizowania na zaoszczędzonym czasie raftingu, safari na słoniach w dżungli Parku Narodowego Chitwan, bądź innych atrakcji.

    Noclegi

    Przewidujemy noclegi w hotelach/domach gościnnych i schroniskach górskich – najlepszych z oferowanych na trasie trekkingu pod Everest (zwanych tam Teahouse/Lodge/Guest Houses). W Kathmandu bardzo dobry hotel! Poniżej zdjęcia wybieranych przez nas hoteli z Kathamndu i Namche Bazar.
    Uwaga! Zakwaterowania unikamy w miejscach o niskim standardzie.

    Wyżywienie

    Podczas pobytu w Katmandu oraz w trakcie trekkingu zagwarantowane są śniadania, natomiast pozostałe posiłki lunche i obiadokolacje uczestnicy kupują we własnym zakresie, w Katmandu w hotelu/ restauracji, w trakcie trekkingu w guest hausach, których na trasie będzie sporo.  Dzięki takiej opcji uczestnicy mają większą możliwość wyboru posiłków z kart menu oraz ilości i pory ich spożywania. 🙂 Na czas wspinaczki i pobytu w obozie pod Island Peak zagwarantowane są 3 posiłki dziennie przygotowywane przez obozowego kucharza.

    Dla zainteresowanych uczestników, którzy chcieliby jednak mieć zagwarantowane podczas trekkingu wszystkie posiłki istnieje również możliwość zakupu pakietu wyżywienia (3 posiłki dziennie) za kwotę 455$.

    Uwagi

    Trudności techniczne na trasie są niemal zerowe, więc mogą w trekkingu brać udział wszyscy dobrze przygotowani turyści. Aklimatyzacja odbywa się bardzo powoli, więc nikt nie powinien mieć problemów wysokościowych.
    Wyżywienie, które nie jest w cenie wyprawy dotyczy lunch’ów i kolacji, śniadania podczas całej podróży są objęte w kosztach wyprawy.

    Cena wyprawy

    2350 $ + przelot od 4000 do 5500zł

    Obejmuje

    ✅Przelot do Kathmandu i z powrotem (trasa przelotu jest ustalana tak, by zminimalizować koszty a jednocześnie nie zmęczyć uczestników)
    ✅Organizację i logistykę wyprawy
    ✅Przelot do Lukli i z powrotem
    ✅Wszystkie lokalne przejazdy
    ✅Wsparcie lokalnych przewodników podczas trekkingu i wejścia na Island Peak
    ✅Wynajęcie tylu tragarzy ilu jest potrzebnych dla komfortu uczestnika
    ✅Permit (pozwolenie) umożliwiający wejście na Island Peak
    ✅Zakwaterowanie w hotelach w Kathmandu wraz ze śniadaniami
    ✅Wszystkie noclegi podczas trekkingu wg programu wraz ze śniadaniami
    ✅Wyżywienie na czas wspinaczki i pobytu w bazie pod Island Peak ( 3 posiłki)
    ✅Uroczystą kolację pożegnalną w Kathmandu przed wylotem
    ✅Wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha – permit
    ✅Kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
    ✅Ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę – uwzględniające śmigłowiec
    ✅Opiekę lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem

    Nie obejmuje

    ❌Wizy nepalskiej 30 dniowej (50$)
    ❌Wyżywienia poza śniadaniami
    ❌Nadbagażu powyżej 15kg na trasie do Lulki i z powrotem, koszt 1$/kg
    ❌Napiwków dla tragarzy (~70$ na cały wyjazd)
    ❌Atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
    ❌Własnych wydatków

    Uwaga: Istnieje możliwość zakupu dodatkowego pakietu wyżywienia na czas trekkingu (3 posiłki dziennie) – koszt 455$

    Zainteresują Cię także