fbpx
Zobacz więcej

Trekking wokół Annapurny – najpiękniejszy trekking świata

Atrakcje

➡️ Najsłynniejsza trasa trekkingowa na świecie – trekking wokół Annapurny 8091m
➡️ przejście przez słynną przełęcz Thorung La 5416 m
➡️ możliwe kąpiele w basenach termalnych Tatopani
➡️ Katmandu – Durbar Square, Swayambhunath, Pashupatinath, Bakhtapur i Pałac Królewski
➡️ Pokhara z magicznym widokiem widokiem na ośmiotysięczne kolosy znad jeziora Phewa
➡️ opcjonalnie: rafting na rzece Kali Gandaki

O wyprawie

Annapurna 8091 m – trekking wokół ośmiotysięcznika

NAJPIĘKNIEJSZY TREKKING ŚWIATA! – DOOKOŁA ANNAPURNY 8091 m

Trasa wokół Annapurny, urozmaicona pod względem klimatu, krajobrazów, języków i kultur, mnogością wrażeń powalała nawet zaprawionych podróżników. Niestety w ostatnich latach silna rozbudowa infrastruktury drogowej w tym rejonie sprawiła, że trekking stracił częściowo swoje słynne walory. Jeszcze kilka lat temu, aby okrążyć dzikim szlakiem Annapurnę potrzebne były aż 4 tygodnie. Aktualnie do wielu miejsc da się dojechać samochodem, a sam trekking na niektórych odcinkach odbywa się wzdłuż wybudowanej drogi. Choć nic nie jest wstanie przyćmić legendy trekkingu wokół Annapurny i pięknych, himalajskich, widoków, to naszym zdaniem obecnie coraz większy ciężar zainteresowania przesuwa się na trekking do Sanktuarium Annapurny, a już na pewno rozchwytywanym kierunkiem trekkingowym w Himalajach staje się trekking wokół Manaslu.

Magiczna Annapurna 8091 m – dziesiąty ośmiotysięcznik, zdobyty najszybciej ze wszystkich, a mimo to, do dzisiaj ma najmniejszą liczbę wejść i najwyższą śmiertelność spośród wszystkich himalajskich kolosów.

W Himalajach czekają Cię małe górskie wioski z ich przyjaznymi mieszkańcami, niezapomniane krajobrazy, konopne mosty zawieszone wysoko nad dolinami, bujna roślinność, kultowe miejsca i nieprzetarte szlaki. Przejdziesz znaną himalajską przełęcz Thorung La 5416 m. Przemierzaj świętą dolinę Kali Ghandaki – jedną z najgłębszych na świecie (deniwelacje do 5000 metrów).

Po trudach wędrówki wygrzewaj się w basenach termalnych Tatopani. Przeżyj wielką przygodę w najwyższych górach świata – Himalajach! Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

Wymagania

✅ zalecane szczepienia:
tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
✅ żółta książeczka WHO
✅ paszport ważny co najmniej 6-mcy
✅ apteczka

Terminy (9) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dla osób dolatujących indywidualnie:
  Rozpoczęcie wyprawy: Katmandu
  Zakończenie wyprawy: Katmandu

  Dzień 1. Wylot z Polski

  Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Katmandu, stolicy Nepalu.

  Dzień 2. Katmandu 1350 m

  Po wczesno porannym lądowaniu i zakwaterowaniu w hotelu położonym w samym sercu Thamelu, czeka nas zwiedzanie miasta. Wąskie alejki i targi uliczne pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę stolicy Nepalu. Wszystko z myślą o górach, wyprawach, trekkerach i alpinistach. Zobaczymy wszystkie ważne miejsca na planie Katmandu – Durbar Square, Pałac Królewski. Odwiedzimy znane wzgórze ze świątynią – stupą Swayambhunath, skąd roztacza się widok na całą dolinę Katmandu, kompleks świątyń hinduistycznych w Pashupatinath gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytualnego spalania zwłok zmarłych. Jeśli czas pozwoli pojedziemy do Bakhtapuru – starożytnej stolicy w dolinie Katmandu. Przekonamy się również, że nocne życie w Kathmandu jest bardzo intensywne. Część z zaplanowanych w Katmandu atrakcji możemy przenieść na dzień ostatni przed wylotem z Nepalu.

  Dzień 3. Besisahar 823 m

  Przejazd z Katmandu do miejscowości Besisahar, skąd kolejnego dnia rozpoczniemy nasz trekking.

  Dzień 4 do 15. Trekking wokół Annapurny

  Etapy trekkingu można urozmaicać i w sumie stanowią one coś na kształt małej pętli. Staramy się tak prowadzić trekking, by aby nasza trasa trekkingu odbiegała możliwe jak najdalej od głównej drogi. Wiele też zależy od nas samych i warunków pogodowych z jakimi możemy się zetknąć. Możliwości zmian kolejności niektórych przejść są duże, a w sumie wszystkie etapy zostają zaliczone.

  ETAPY:

  Trekking z Beshishahar do Bahundanda 1305 m
  (6 godzin)
  Pierwszy dzień trekkingu. Początkowo trasa biegnie wzdłuż głównej drogi, by po chwili odbić w prawo na piaszczystą ścieżkę. Widoki w tym dniu są piękne – pola ryżowe, małe wioski oraz kilka wodospadów.
  Trekking z Bahundanda do Chamje 1430 m
  (6 godzin)
  Początkowo szlak biec będzie dość stromo, a następnie łagodnie  do miejscowości Ghermu z pięknym widokiem na wysoki wodospad po drugiej stronie rzeki. Idąc dalej mijamy do drodze dwie kolejne wioski Syange i Jagat i dochodzimy do Chamje. Przy dobrej pogodzie podziwiać będziemy białe wierzchołki górskich szczytów.
  Trekking z Chamje do Dharapani 1860 m
  (6 godzin)
  Dzisiejszy trekking jest stosunkowo łatwy i spokojny. Przejdziemy przez wioskę Tal i idąc wzdłuż brzegu rzeki dojdziemy do Dharapani.
  Trekking z Dharapani do Chame 2670 m
  (6 godzin)
  Nasz czwarty dzień trekkingu. Po zjedzeniu śniadania wyruszamy w kierunku wioski Chame. Na początek czeka nas lekka wspinaczka. Dalej na trasie czeka jeszcze kilka linowych mostów  oraz piękne widoki gór Lamjung Himal i cudownie ośnieżony szczyt Annapurna II (7937 m)
  Trekking z Chame do Pisang 3100 m
  (5 godzin)
  Kolejny dzień trekkingu z towarzyszącym nam nieustannie widokiem na Annapurna II (7937 m). Dzień nieco cięższy od poprzedniego. Droga prowadzić będzie kamienistą szosą, z paroma ostrzejszymi podejściami oraz licznymi zakrętami. Na trasie nie zabraknie pięknych widoków dolin, rwących rzek oraz ośnieżonych szczytów.
  Trekking z Pisang do Manang 3440 m
  (5,5 godzin)
  Żmudne podejście do wioski Gyaru 3750 m i dalej tzw „górnym szlakiem” wznoszącym się wysoko ponad doliną Maryangdi. Nachylenie będzie bardzo duże, a żwir i kamienie będą nam uciekać między nogami. Jeśli pogoda nam dopisze, trasa obdarzy nas widokami na Annapurnę II 7937 m i Annapurnę IV 7525 m. Dalsza część trekkingu będzie już znacznie przyjemniejsza. Podążamy ścieżką trawersującą zbocze do wioski Ngawal 3657 m z ciekawym klasztorem, a następnie do Manang.
  Dzień odpoczynku w Manang i poprawienia aklimatyzacji – niezbędny przed pokonaniem Thorung La Pass Manang – miasto „luksusu” na naszej trasie. Dzień może wypełnić nam wycieczka aklimatyzacyjna do lodowca Gangapurna. Jeśli się na nią zdecydujemy musimy liczyć się z 5-cio godzinną wędrówką.
  Trekking z Manang to Yak Kharka 4350 m
  (3,5 godzin)
  Wędrujemy wzdłuż doliny rzeki Kone w stronę przełęczy Thorung La. Podziwiamy widoki na Annapurnę, w dole majaczyć będzie pozostawiony przez nas Manang. Po drodze mijamy pastwiska z krzewami jałowców i dość szybko dochodzimy do osady pasterskiej Yak Kharka 4100 m. Dzisiejszy etap jest bardzo krótki ze względu na zdobywaną wysokość.
  Trekking z Yak Kharka do Thorung Phedi 4420 m
  (3-4 godziny)
  Krótki trekking do Thorung Phedi, bazy wypadowej na przełęcz Thorung La. Odpoczynek i zbieranie sił przed długą wędrówką, która czeka nas następnego dnia.
  Trekking z Thorung Phedi do Muktinath 3850 m przez przełęcz Thorung La Pass 5416 m
  (7 godzin)
  Najbardziej wymagający dzień trekkingu. Wyjście jeszcze przed świtem z czołówkami w kierunku leżącej niemal kilometr wyżej przełęczy Thorung La 5416 m. Długie podejście przy dobrej pogodzie wynagrodzą nam wspaniałe widoki na szczyty Annapurny 8091 m i Dhaulagiri 8167 m. Po przejściu przez przełęcz schodzimy do Muktinath 3850 m.
  Przejazd do Tatopani – gorące źródła Przejazd jeepem szeroką, kamienistą doliną głęboko wciętą między masywami Annapurny i Dhaulagiri do Kalopani 2847 m. Dalszy przejazd do zamieszkałej przez Magarów wioski Tatopani 1200 m. Dla chętnych możliwość kąpieli w gorących źródłach.
  Przejazd do Pokhary – koniec trekkingu Długi dzień w drodze, początkowo górską drogą do Beni, a następnie już lepszą do Pokhary, gdzie kończy się trekking wokół Annapurny.

  Dzień 15. Pokhara

  Przejazd do Pokhary. Pokhara leży nad brzegiem jeziora Phlewa. Jako miejsce przeładunkowe szlaku handlowego pomiędzy Indiami a Tybetem, z licznymi placami targowymi, po wielu dniach spedzonych na szlaku jest ucztą dla wszystkich zmysłów. Ogólnie przeznaczamy ten dzień na odpoczynek po trekkingu wokół Annapurny. Odwiedzimy Shanti Stupy na wzgórzu Ananda. Stąd przy dobrej pogodzie można podziwiać wspaniałą panoramę Himalajów rejonu Annapurny. Popłyniemy łódką po jeziorze Phewa. Czas wolny. Nocleg w Pokharze.

  Dzień 16. Katmandu

  Przejazd do Kathmandu. Powinniśmy dojechać do hotelu w czasie lunch’u. Po południu zwiedzamy te części miasta, na które nie wystarczyło czasu pierwszego dnia po przylocie do Nepalu – wycieczka do najstarszej stupy Nepalu – Swayambunath leżącej na wzgórzu, na które prowadzi 365 schodów. Oprócz stupy jest tutaj wiele świątyń wśród których grasują małpy, rozciąga się stąd piękny widok na miasto i dolinę Kathmandu. Pożegnalny wieczór w stolicy Nepalu spędzamy na specjalnie przygotowanej dla nas uroczystej kolacji, podczas której świętujemy sukces naszej wyprawy.
  opcjonalnie: W przypadku atrakcyjnych cen połączeń lotniczych na trasie: Pokhara – Kathmandu, rozważymy możliwość przelotu.

  Dzień 17. Dzień rezerwowy

  Dzień przeznaczony na ewentualne wydłużenie trekkingu wokół Annapurny o dodatkowy dzień na odpoczynek na przewidywanej trasie trekkingu. W przypadku jego niewykorzystania w górach możemy przeznaczyć go na dodatkowy dzień w Katmandu albo Pokharze.

  Dzień 18. Powrót do Polski

  W zależności od przewidzianej godziny wylotu do kraju, można śmiało na ten dzień przewidzieć jeszcze sporo atrakcji, może okazać się, że wylot będzie zaplanowany na noc, a to otworzy nam możliwość zaplanowania mniej napiętego spędzenia czasu w magicznym Katmandu, 'stolicy himalajów’. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Żegnamy się z Himalajami.

  opcjonalnie: Wydłużając wyjazd o dwa dni możemy zmierzyć się z rwącą Kali Gandaki. Na rafting wyruszamy z Baglung. Nepal uznawany jest za jedno z pięciu najlepszych miejsc do White Water Sports na świecie. Czeka nas dżungla, małpy, rzeka pieniąca się w krętym kanionie i noclegi na piaszczystych plażach.

  Noclegi

  Noclegi podczas wyprawy w hotelach / domach gościnnych (zwanych tam Teahouse/Lodge/Guest Houses) i schroniskach górskich.

  Uwagi

  Żadne umiejętności alpinistyczne nie są wymagane.

  Trudności techniczne na trekkingu wokół Annapurny są niemal zerowe, więc mogą w nim brać udział wszyscy dobrze przygotowani turyści. Aklimatyzacja odbywa się bardzo powoli, więc nikt nie powinien mieć problemów wysokościowych. Najwyższy punkt na trasie – przełęcz Thorung La 5416 m.

  Cena wyprawy

  1650 $ + przelot od 4000 do 5500zł

  Obejmuje

  ✅ fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
  ✅ organizację i logistykę wyprawy trekking wokół Annapurny
  ✅ wszystkie lokalne transfery lotniskowe oraz do miejsca początkowego i z końcowego trekkingu
  ✅ zakwaterowanie w hotelach w Katmandu i Pokharze
  ✅ śniadania hotelach w Katmandu i Pokharze
  ✅ wszystkie noclegi ze śniadaniami podczas trekkingu wg programu
  ✅ wynajęcie jeepów lub innych środków transportu
  ✅ wsparcie lokalnych przewodników na trasie trekkingu
  ✅ wynajęcie tragarzy wysokościowych
  ✅ uroczystą kolację pożegnalną w Katmandu przed wylotem
  ✅ wycieczka łodzią po jeziorze Phewa w Pokharze
  ✅ ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
  ✅ kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
  ✅ wstęp do ACAP (Annapurna Conservation Area Project)
  ✅ uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem
  ✅ zniżki do sklepów górskich i nie tylko
  ✅ pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
  ✅ możliwość zostawienia bezpłatnego depozytu w hotelu w Kathmandu (nie musisz zabierać zbędnych rzeczy na trekking)

  Nie obejmuje

  ❌ przelot do Katmandu i z powrotem
  ❌ wizy nepalskiej (50$)
  ❌ atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
  ❌ wyżywienia (obiady i kolacje) za wyjątkiem śniadań (~350$ na cały wyjazd)
  ❌ opcjonalnego przelotu z Pokhary do Katmandu
  ❌ drobnych napiwków dla tragarzy i przewodników (~70$)
  ❌ własnych wydatków  i wstępów do zwiedzanych miejsc
  ❌ nadbagażu

  Zainteresują Cię także