fbpx
Zobacz więcej

Trekking wokół Annapurny – najpiękniejszy trekking świata

O wyprawie

Annapurna 8091 m – Trekking wokół 8-tysięcznika. NAJPIĘKNIEJSZY TREKKING ŚWIATA! – DOOKOŁA ANNAPURNY 8091 m

Trasa wokół Annapurny, urozmaicona pod względem klimatu, krajobrazów, języków i kultur mnogością wrażeń powala nawet zaprawionych podróżników.
Magiczna Annapurna 8091m – dziesiąty ośmiotysięcznik, zdobyty najszybciej ze wszystkich, a mimo to, do dzisiaj ma najmniejszą liczbę wejść i najgorsze statystyki ze wszystkich himalajskich kolosów.

W Himalajach czekają Cię małe górskie wioski z ich przyjaznymi mieszkańcami, niezapomniane krajobrazy, konopne mosty zawieszone wysoko nad dolinami, bujna roślinność, kultowe miejsca i nieprzetarte szlaki. Przejdziesz znaną himalajską przełęcz Thorung La 5416 m. Przemierzaj świętą dolinę Kali Ghandaki – jedną z najgłębszych na świecie (deniwelacje do 5000 metrów).

Po trudach wędrówki wygrzewaj się w basenach termalnych Tatopani. Przeżyj wielką przygodę w najwyższych górach świata – Himalajach! Pamiętaj Nie tworzymy sztucznych i sztywnych rozwiązań. Każdy program powstaje i zmienia się przy Twoim udziale!

 •     Najsłynniejsza trasa trekkingowa na świecie – trekking wokół Annapurny 8091m
 •     przejście przez słynną przełęcz Thorung La 5416 m
 •     możliwe kąpiele w basenach termalnych Tatopani
 •     Katmandu – Durbar Square, Swayambhunath, Pashupatinath, Bakhtapur i Pałac Królewski
 •     Pokhara z magicznym widokiem widokiem na ośmiotysięczne kolosy znad jeziora Phewa
 •     opcjonalnie: rafting na rzece Kali Gandaki

Wymagania

 • zalecane szczepienia:
  tężec, żółtaczka A i B, BTP – błonnica, tężec, polio
 • żółta książeczka WHO
 • paszport ważny co najmniej 6-mcy
 • apteczka

 

Terminy (9) i ceny

Jesteś zainteresowany?

Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy sie resztą spraw!

Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

lub zadzwoń Tel.: +48 507 17 62 85
Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

Program

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: Katmandu
Zakończenie wyprawy: Katmandu

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Katmandu, stolicy Nepalu.

Dzień 2. Katmandu 1350m

Po wczesno porannym lądowaniu i zakwaterowaniu w hotelu położonym w samym sercu Thamelu, czeka nas zwiedzanie miasta. Wąskie alejki i targi uliczne pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę stolicy Nepalu. Wszystko z myślą o górach, wyprawach, trekkerach i alpinistach. Zobaczymy wszystkie ważne miejsca na planie Katmandu – Durbar Square, Pałac Królewski. Odwiedzimy znane wzgórze ze świątynią – stupą Swayambhunath, skąd roztacza się widok na całą dolinę Katmandu, kompleks świątyń hinduistycznych w Pashupatinath gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytualnego spalania zwłok zmarłych. Jeśli czas pozwoli pojedziemy do Bakhtapuru – starożytnej stolicy w dolinie Katmandu. Przekonamy się również, że nocne życie w Kathmandu jest bardzo intensywne. Część z zaplanowanych w Katmandu atrakcji możemy przenieść na dzień ostatni przed wylotem z Nepalu.

Dzień 3. Pokhara

Przejazd do Pokhary. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta. Z brzegu jeziora Phewa, nad którym leży miasto, roztacza się nieprawdopodobny widok na himalajskie kolosy Machapuchare i cały masyw Annapurny. Bezwzględnie wynajmujemy łódź i pływamy po malowniczym jeziorze Phewa.

Dzień 4 do 14. Trekking do Sanktuarium Annapurny – bazy himalajskiej pod Annapurną

Etapy trekkingu można urozmaicać i w sumie stanowią one coś na kształt małej pętli. Staramy się tak prowadzić trekking, by w drodze powrotnej nie nocować w tych samych miejscowościach, których na trasie mamy sporo. Wiele też zależy od nas samych i warunków pogodowych z jakimi możemy się zetknąć. Możliwości zmian kolejności niektórych przejść są duże, a w sumie wszystkie etapy zostają zaliczone.

ETAPY:

Trekking z Dharapani do Chame 2670m
(6 godzin)
Mijając niewielkie wioski i osady podziwiamy widoki na arcypiękny ośmotysięcznik Manaslu. Trekking wiedzie lewą stroną doliny Marsyangdi i już wśród coraz uboższego iglastego lasu i stromych pól uprawnych docieramy do stolicy dystryktu Manang – miasteczka Chame 2670m. Pobyt w mieście umilają gorące źródła.
Trekking z Chame do Pisang 3200m
(5 godzin)
Kolejny dzień przybliżający nas do wielkich gór. Trekking, któremu towarzyszą widoki na imponującą sylwetkę Annapurny II 7937 m i Pisag Peak 6091 m. Po drodze mijamy ogromną wklęsłą płytę skalną, która opada ze szczytu Oble Dom 4665 m uważanego za święte miejsce przez buddystów.
Trekking z Pisang do Manang 3440m
(5,5 godzin)
Żmudne podejście do wioski Gyaru 3750m i dalej tzw „górnym szlakiem” wznoszącym się wysoko ponad doliną Maryangdi. Jeśli pogoda nam dopisze, trasa obdarzy nas widokami na Annapurnę II 7937 m i Annapurnę IV 7525 m. Następnie podążamy ścieżką trawersującą zbocze do wioski Ngawal 3657 m z ciekawym klasztorem.
Dzień odpoczynku w Manang i poprawienia aklimatyzacji – niezbędny przed pokonaniem Thorung La PassManang – miasto “luksusu” na naszej trasie. Dzień może wypełnić nam wycieczka aklimatyzacyjna do lodowca Gangapurna. Jeśli się na nią zdecydujemy musimy liczyć się z 5-cio godzinną wędrówką.
Trekking z Manang to Yak Kharka 4350m
(3,5 godzin)
Wędrujemy wzdłuż doliny rzeki Kone w stronę przełęczy Thorung La. Podziwiamy widoki na Annapurnę, w dole majaczyć będzie pozostawiony przez nas Manang. Po drodze mijamy pastwiska z krzewami jałowców i dość szybko dochodzimy do osady pasterskiej Yak Kharka 4100 m. Dzisiejszy etap jest bardzo krótki ze względu na zdobywaną wysokość.
Trekking z Yak Kharka do Thorung Phedi 4420m
(3-4 godziny)
Krótki trekking do Thorung Phedi, bazy wypadowej na przełęcz Thorung La. Odpoczynek i zbieranie sił przed długą wędrówką, która czeka nas następnego dnia.
Trekking z Thorung Phedi do Muktinath 3850 m przez przełęcz Thorung La Pass 5416 m
(7 godzin)
Najbardziej wymagający dzień trekkingu. Wyjście jeszcze przed świtem z czołówkami w kierunku leżącej niemal kilometr wyżej przełęczy Thorung La 5416 m. Długie podejście przy dobrej pogodzie wynagrodzą nam wspaniałe widoki na szczyty Annapurny 8091 m i Dhaulagiri 8167 m. Po przejściu przez przełęcz schodzimy do Muktinath 3850 m.
Sanktuarium Muktinath i trekking do wioski Kagbeni
(5 godzin)
Zobaczymy Muktinath, niezwykle ważne sanktuarium dla buddystów i hinduistów. Miejsce, gdzie spotykają się cztery żywioły. Malowniczą doliną docieramy do tybetańskiej wioski Kagbeni 2810 m. Tradycyjna achitektura miejscowości robi wrażenie. Kagbeni jest bramą do królestwa Mustang.
Trekking doliną Kali Gandaki do Marpha 2670m
(4 godziny)
Schodzimy doliną Kali Gandaki przez Jomosom do zamieszkałej przez Thakali dużej wsi Marpha 2670 m. Marpha jest przyjemną osadą z tradycyjną architekturą, słynie z sadów jabłkowych oraz cydru jabłkowego.
Przejazd do Tatopani – gorące źródłaPrzejazd jeepem szeroką, kamienistą doliną głęboko wciętą między masywami Annapurny i Dhaulagiri do Kalopani 2847 m. Dalszy przejazd do zamieszkałej przez Magarów wioski Tatopani 1200 m. Dla chętnych możliwość kąpieli w gorących źródłach.
Przejazd do Pokhary – koniec trekkinguDługi dzień w drodze, początkowo górską drogą do Beni a później już lepszą do Pokhary gdzie kończy się trekking wokół Annapurny.

Dzień 15. Pokhara

Pokhara leży nad brzegiem jeziora Phlewa. Jako miejsce przeładunkowe szlaku handlowego pomiędzy Indiami a Tybetem, z licznymi placami targowymi, po wielu dniach spedzonych na szlaku jest ucztą dla wszystkich zmysłów. Ogólnie przeznaczamy ten dzień na odpoczynek po trekkingu wokół Annapurny. Odwiedzimy Shanti Stupy na wzgórzu Ananda. Stąd przy dobrej pogodzie można podziwiać wspaniałą panoramę Himalajów rejonu Annapurny. Popłyniemy łódką po jeziorze Phewa. Czas wolny. Nocleg w Pokharze.

Dzień 16. Katmandu

Przejazd do Kathmandu. Powinniśmy dojechać do hotelu w czasie lunch’u. Po południu zwiedzamy te części miasta, na które nie wystarczyło czasu pierwszego dnia po przylocie do Nepalu – wycieczka do najstarszej stupy Nepalu – Swayambunath leżącej na wzgórzu, na które prowadzi 365 schodów. Oprócz stupy jest tutaj wiele świątyń wśród których grasują małpy, rozciąga się stąd piękny widok na miasto i dolinę Kathmandu. Pożegnalny wieczór w stolicy Nepalu spędzamy na specjalnie przygotowanej dla nas uroczystej kolacji, podczas której świętujemy sukces naszej wyprawy.
opcjonalnie: W przypadku atrakcyjnych cen połączeń lotniczych na trasie: Pokhara – Kathmandu, rozważymy możliwość przelotu.

Dzień 17. Dzień rezerwowy

Dzień przeznaczony na ewentualne wydłużenie trekkingu wokół Annapurny o dodatkowy dzień na odpoczynek na przewidywanej trasie trekkingu. W przypadku jego niewykorzystania w górach możemy przeznaczyć go na dodatkowy dzień w Katmandu albo Pokharze.

Dzień 15. Powrót do Polski

W zależności od przewidzianej godziny wylotu do kraju, można śmiało na ten dzień przewidzieć jeszcze sporo atrakcji, może okazać się, że wylot będzie zaplanowany na noc, a to otworzy nam możliwość zaplanowania mniej napiętego spędzenia czasu w magicznym Katmandu, ‘stolicy himalajów’. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Żegnamy się z Himalajami.

opcjonalnie: Wydłużając wyjazd o dwa dni możemy zmierzyć się z rwącą Kali Gandaki. Na rafting wyruszamy z Baglung. Nepal uznawany jest za jedno z pięciu najlepszych miejsc do White Water Sports na świecie. Czeka nas dżungla, małpy, rzeka pieniąca się w krętym kanionie i noclegi na piaszczystych plażach.

Noclegi

Noclegi podczas wyprawy w hotelach / domach gościnnych (zwanych tam Teahouse/Lodge/Guest Houses) i schroniskach górskich.

Uwagi

Żadne umiejętności alpinistyczne nie są wymagane.

Trudności techniczne na trekkingu wokół Annapurny są niemal zerowe, więc mogą w nim brać udział wszyscy dobrze przygotowani turyści. Aklimatyzacja odbywa się bardzo powoli, więc nikt nie powinien mieć problemów wysokościowych. Najwyższy punkt na trasie – przełęcz Thorung La 5416 m.

Cena wyprawy

1650 $ + przelot od 3000 do 3900zł

Obejmuje

 • przelot do Katmandu i z powrotem
 • organizację i logistykę wyprawy trekking wokół Annapurny
 • wszystkie lokalne przejazdy również podczas wycieczek
 • zakwaterowanie w hotelach w Katmandu i Pokharze
 • śniadania hotelach w Katmandu i Pokharze
 • wszystkie noclegi ze śniadaniami podczas trekkingu wg programu
 • wynajęcie jeepów lub innych środków transportu
 • wsparcie lokalnych przewodników na trasie trekkingu
 • wynajęcie tylu tragarzy ilu jest potrzebnych dla komfortu uczestnika
 • uroczystą kolację pożegnalną w Katmandu przed wylotem
 • wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem po dolinie Kathmandu bez opłat wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wycieczka łodzią po jeziorze Phewa w Pokharze
 • ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
 • kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
 • wstęp do ACAP (Annapurna Conservation Area Project)
 • uczestnictwo i wsparcie lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem

 

Nie obejmuje

 • wizy nepalskiej (50$)
 • atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
 • wyżywienia (obiady i kolacje) za wyjątkiem śniadań (~250$ na cały wyjazd)
 • potencjalnego przelotu z Pokhary do Katmandu
 • własnych wydatków
 • nadbagażu

 

 

Zainteresują Cię także