fbpx
Zobacz więcej

Kolumbia – Trekking El Cocuy – W rytmie karnawału Negros y Blancos

Atrakcje

➡️ Trekking przez Andy w Parku Narodowym El Cocuy
➡️ Miasto Wiecznej Wiosny – Medellin
➡️ Spektakularne Guatape
➡️ Odpoczynek na rajskich, czarnych plażach w rejonie El Valle
➡️ Trekking przez kolumbijską dżunglę
➡️ Spotkanie z lokalną społecznością afrolatynoską
➡️ Relaks nad Morzem Karaibskim na Wyspach Różańcowych
➡️ Przepiękna kolonialna Cartagena
➡️ Opcjonalnie: Udział w niepowtarzalnym Karnawale Negros y Blancos

O wyprawie

Kolumbia – Raj dla poszukiwaczy przygód!

Witamy w Kolumbii! Prawdziwym raju dla miłośników przygód!  Podczas naszej nietuzinkowej wyprawy poza utartymi szlakami odkryjemy najwspanialsze uroki tego kraju. Weźmiemy udział w kolorowym karnawale Negros y Blancos, wybierzemy się na trekking przez Andy w dzikim Parku Narodowym El Cocuy. Zwiedzimy również Miasto Wiecznej Wiosny, kolorowe i tętniące życiem Medellin. Przeżyjemy integrację z lokalnymi afrolatynoskimi mieszkańcami departamentu Choco i poplażujemy nad Pacyfikiem na dzikich, czarnych plażach. Zwieńczeniem całego wyjazdu będzie odpoczynek nad Morzem Karaibskim, zobaczenie magicznych Wysp Różańcowych, a także zwiedzenie kolonialnej Cartageny. Wyprawa ta jest prawdziwą gratką dla wszystkich poszukiwaczy tropikalnej przygody!

Karnawał Negros y Blancos

Podczas naszej kolumbijskiej eskapady będziesz świadkiem jednej z najbardziej barwnych parad na całym świecie. W czasie, kiedy reszta świata obchodzi z początkiem stycznia Święto Trzech Króli, na ulicach Pasto trwa niezwykły karnawał Negros y Blancos. Jest on lokalną formą wyrażenia przyjaźni, życzliwości do bliźnich oraz idealną formą ekspresji swojej wyobraźni. Organizowany corocznie od 1912 roku przyciąga za każdym razem olbrzymie tłumy Kolumbijczyków i zagranicznych turystów. Czy to wszystko jest warte pojechania na drugi koniec świata? Cóż możemy rzec, najlepszą rekomendacją jest uznanie karnawału przez UNESCO za przykład Arcydzieła Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości.

Zwieńczeniem karnawału jest odbywająca się ostatniego dnia – 6 stycznia – Wielka Parada, biegnąca ulicami śródmieścia Plaza de Carnaval. Podczas parady będziemy świadkami niezwykłych pochodów, prezentacji kolorowych pojazdów i instalacji, zostaniemy obrzuceni wedle tradycji przez pianę, mąkę i konfetti, a wszystko to zwieńczymy udziałem w licznych koncertach ulicznych, tańcząc z lokalsami i bawiąc się do białego rana. Damy się porwać szalonej zabawie, krzycząc wraz z lokalnymi mieszkańcami całą noc „Viva Pasto! Viva Carnaval!”

Medellin – Miasto Wiecznej Wiosny

Medellin – dawniej kojarzona głównie z działalnością barona narkotykowego, Pablo Escobara i jego kartelu. Obecnie miasto stara się odejść od mrocznej działalności sprzed lat. Stawia na turystykę, sztukę uliczną i pielęgnowania pięknych krajobrazów miejskich. Najlepszym przykładem postępującej transformacji miasta jest jedna z jego dzielnic – Comuna 13. Niegdyś kojarzona z przestępczością, dzisiaj zaś słynie z licznych murali, grafiti, śpiewów i tańców. Poprzez sztukę uliczną mieszkańcy miasta chcą wyrazić dla świata jego nową tożsamość. Przekonamy się, że określenie Miasto Wiecznej Wiosny w przypadku Medellin nie wzięło się znikąd 🙂

Podczas naszego pobytu w rejonie udamy się także pod słynny głaz El Peno, znajdujący się w centralnej części Guatape, nieopodal Medellin. Wznosząca się na niemal 200 metrów skała jest fenomenalnym punktem widokowym na bajeczną okolicę miasta. Zdobędziemy ją wspinając się po 649 schodach i zachwycając się widokiem na okoliczne jeziora. Zwieńczeniem pobytu w rejonie Medellin będzie spróbowanie tradycyjnej kolumbijskiej kawy oraz podróż słynną kolejką Metrocable ponad kolorowymi dzielnicami miasta.

Park Narodowy El Cocuy

Podczas naszej wyprawy do Kolumbii odkryjemy prawdziwie ukrytą perłę Ameryki Południowej. Tak bowiem należy nazywać Park Narodowy El Cocuy, położony na północny wschód od Bogoty. Jest to jeden z najdzikszych górskich rejonów w kraju, gdzie podczas wędrówki szlakami możemy cieszyć się obcowaniem sam na sam z dziką przyrodą. Na terenie rezerwatu znajduje się także największy lodowiec na świata, licząc te leżące w strefie tropikalnej. W skład gór Sierra Nevade El Cocuy, okalających park wchodzą dwa potężne i długie na 25 kilometrów łańcuchy górskie, gdzie możemy znaleźć 25 szczytów pokrytych wiecznym śniegiem, z najwyższą górą pasma – Ritacuba Blanco 5410 m. Przemierzając dzikie tereny parku, nasze oczy zachwyci panorama na okoliczne lodowce, zaśnieżone szczyty pięciotysięczników, a także klimatyczne laguny oraz pierwotne wodospady.

Cartagena – Kolonialna Perełka Kolumbii

Prawdziwą perłą Kolumbii, a zarazem jej najczęściej odwiedzanym miastem jest bez wątpienia Cartagena. Położona u wybrzeży rajskiego Morza Karaibskiego przyciąga jak magnes rzesze turystów zarówno z samej Kolumbii, jak i zza granicy. Wędrując jej uliczkami będziemy mogli poczuć dawny klimat kolonialnego miasta, symbolu potęgi handlowej i portowej Ameryki Łacińskiej. Zdecydowanie najważniejszymi historycznie atrakcjami miasta jest wpisana w 1984 roku na Listę UNESCO kolonialna starówka, wraz z dawnymi murami obronnymi. Zachwyci nas również XVI-wieczny Zamek Świętego Filipa, będący nigdy nie zdobytą i największą twierdzą w Ameryce Południowej. Wreszcie odnajdziemy tutaj prawdziwy raj na ziemi na licznych wyspach leżących wokół Cartageny, z uroczymi Wyspami Różańcowymi na czele. Cartagena to turystyczna perła Ameryki Łacińskiej, nawiązująca do tradycji i historii. Nie na darmo przecież nazwa miasta odnosi się do starożytnej Kartaginy, rzucającej przez dziesiątki lat Imperium Rzymskiemu. Była również jednym z pierwszych miast, które ogłosiło niepodległość od Hiszpanii. Odkryjemy wspólnie skomplikowaną historię tego rejonu, a także odpoczniemy na rajskich plażach nie mniej rajskich wysp Morza Karaibskiego.

Wymagania

✅ zalecane szczepienia: błonica, tężec, polio, żółtaczka WZW A + B
✅ paszport ważny co najmniej 6-mcy

Terminy (1) i ceny

07.01 - 22.01.2025 | 3750$

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  UWAGA! Istnieje możliwość nie brania udziału w karnawale Negros y Blancos. Osoby, które chcą uczestniczyć w karnawale, przylatują do Kolumbii w dniu 4 stycznia. Z kolei uczestnicy nie zainteresowani imprezą karnawałową, dolatują w dniu 7 stycznia. Następnego dnia tj, 8 stycznia obie grupy spotykają się w Bogocie i wspólnie udają się na dalszą część programu. Poniżej znajduje się opis programu nie uwzględniający karnawału – przygotowany dla osób, które dysponują ograniczonymi możliwościami czasowymi.

  Dzień 1: Przelot z Polski do Bogoty

  Spotkanie na lotnisku. Następnie przelot do Bogoty – stolicy Kolumbii. Jeżeli będziemy mieli czas i siłę, przejdziemy się nieco barwnymi uliczkami Bogoty. Nocleg w hotelu w Bogocie.

  Dzień 2: Bogota – El Cocuy 2784 m

  Przejazd około 8-9 godzin do położonego w samym sercu Kolumbijskich Andów El Cocuy, miasteczka znajdującego się u wrót pasma górskiego Sierra Nevada El Cocuy. Będzie ono naszą bazą wypadową podczas pobytu w tej części Andów. Na miejscu wstępna aklimatyzacja i odpoczynek po długiej podróży.

  Dzień 3: El Cocuy Aklimatyzacja

  Ze względu na wysokość niemal 2800 metrów, na jakiej znajduje się El Cocuy, ten dzień przeznaczymy na odpoczynek i aklimatyzację. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasteczka, które pozwoli nam lepiej poznać jego historię i lokalną kulturę. Po południu po obiedzie wybierzemy się na krótki trek przygotowawczy. Zdobędziemy pobliski punkt widokowy na wzgórzu Cerro del Divino Nino 2952 m. Na wzgórzu znajduje się niewielki kościół. Z tego punktu mamy też wspaniały widok na Andy oraz El Cocuy u podnóża. Po krótkim spacerze wracamy do wioski. Tego dnia poznamy również wszystkie zasady i regulacje dotyczące trekkingu głównego w Parku Narodowym El Cocuy. Odbędziemy również spotkanie przygotowawcze z lokalnymi przewodnikami górskimi. Nocleg w El Cocuy.

  Dzień 4: Nevado de el Cocuy

  Po śniadaniu przejeżdżamy jeepami 4×4 do punktu, z którego zaczyna się szlak do granicy śniegu na Nevado de el Cocuy. Podczas trekkingu poznamy wysokogórską faunę i florę Parku Narodowego El Cocuy. Nacieszymy również oczy spektakularnymi krajobrazami na otaczające nas szczyty oraz spektakularne iglice skalne. Po zdobyciu szczytu, schodzimy w dół do miejsca, gdzie zostawiliśmy nasze jeepy. Następnie powrót do miasteczka. Wieczorem obfita kolacja połączona ze świętowaniem zdobycia szczytu. Spędzamy kolejną noc w El Cocuy.

  Dzień 5: El Cocuy – Gorące Źródła – Bogota

  Po wymagającym trekkingu, przyda nam się nieco odpoczynku 🙂 A nie ma lepszego miejsca na regenerację niż naturalne gorące źródła! Dzisiaj przejdziemy się do gorących basenów termalnych, gdzie czeka nas zasłużony relaks dla ciała i ducha. Po błogiej relaksacji wyruszamy w drogę powrotną do Bogoty. Po 8-9 godzinach przejazdu docieramy do stolicy, gdzie spędzamy noc.

  Dzień 6: Medellin – Guatape

  Przelot do Medellin i całodniowa wycieczka do pobliskiego Guatape. Szczyci się ono mianem najbardziej kolorowego miasteczka w całej Kolumbii! Głaz El Penol, znajdujący się w centralnej części Guatape jest najbardziej spektakularnym miejscem w pobliżu Medellin. Dla niektórych wspaniała panorama z owej skały jest prawdziwym symbolem Kolumbii na równi z licznymi plantacjami kawy, czy gęstymi lasami Amazonii 😉 Po dotarciu do Guatape wspinamy się na wspomniany głaz i podziwiamy panoramę ze szczytu. Popołudniu wybierzemy się w rejs po jeziorze, nad którym położone są miejsca związane z życiem Pablo Escobara oraz jego kartelu. W pobliżu jeziora swoje posiadłości mają również najbardziej znani kolumbijscy piłkarze. Po rejsie łodzią czeka nas jeszcze wizyta na lokalnej plantacji kawy. Dowiemy się jak wygląda cały proces od zbiorów aż do momentu zaparzenia. Oczywiście będziemy mogli też skosztować świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej Arabiki. Po całym dniu emocjonującego zwiedzania wracamy do Medellin na nocleg.

  Dzień 7: Medellin – Comuna 13

  Dzisiejszy dzień przeznaczamy na zwiedzanie Medellin, stolicy regionu Antioquia. Medellin, zwane też Miastem Wiecznej Wiosny zachwyci nas swoją kolorową mieszanką ulicznych barw. Zobaczymy na własne oczy jak odradza się Comuna 13, czyli dzielnica, która stara się zatrzeć swą owianą złą sławą przeszłość poprzez rozwijającą się w tym miejscu sztukę uliczną. Wędrując uliczkami dzielnicy zobaczymy liczne murale, tworzone po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju – przekazać ją dalej w świat. Doświadczymy tutaj również radosnej muzyki oraz tańców na ulicach. Będziemy mieli również okazję przejechać się unikalną formą transportu miejskiego, czyli wagonikami Metrocable. Zawieszone nad miastem wagony dowożą mieszkańców do odległych dzielnic położonych na górskich zboczach. Przygotujcie się na niezwykłe widoki podczas jazdy! Wieczorem wracamy do naszego hotelu w Medellin na noc.

  Dzień 8: Medellin – Bahia Solano – El Valle

  Czas wyruszać nad Pacyfik! Z Medellin przelatujemy do Bahia Solano. Znajdujemy się w jednym z najbardziej odizolowanych rejonów Kolumbii. Tutaj da się dotrzeć jedynie małymi, lokalnymi samolotami. Sam przelot zatem może być atrakcją samą w sobie 😉 Z Bahia Solano przejeżdżamy lokalnym tuk-tukiem do wioski El Valle. Podczas pobytu w wiosce zamieszkamy przy Playa El Almejal, jednej z najpiękniejszych czarnych plaż, z których słynie wybrzeże Pacyfiku! Ciemny, skrzący się piasek, dookoła surowe skały przy brzegach, w sąsiedztwie soczyście zielona ściana kolumbijskiej dżungli…No i oczywiście te wspaniałe zachody słońca…Takie właśnie widoki będą nas otaczały przez kilka najbliższych dni 🙂 Nocleg w hotelu na plaży.

  Dzień 9: El Valle

  Czas zaznać więcej dobrodziejstw jakie oferuje nam okolica El Valle! Po śniadaniu popłyniemy łodzią wybrzeżem Pacyfiku. Docieramy wkrótce na pobliską plażę, skąd rozpoczynamy krótki trekking na szczyt dzikiego wodospadu El Tigre. Kąpiel w jego orzeźwiającej wodzie w otoczeniu dzikiej przyrody to idealny odpoczynek od upału! Po beztroskiej zabawie w wodach wodospadu, czeka nas około dwugodzinny, emocjonujący trekking po dżungli, wzdłuż linii brzegowej. Wspaniałe widoki na błękit Pacyfiku! Wczesnym popołudniem wracamy do naszego hotelu na plaży El Almejal. Reszta dnia to czas wolny na plaży.

  Dzień 10: El Valle

  Kolejny dzień na rajskich plażach w pobliżu El Valle. Dla chętnych jest możliwość zorganizowania wycieczki łodzią do pobliskiego Parku Narodowego Utria, lub spływ canoe przez gęstą dżunglę. Wieczorem po powrocie z wybranych aktywności spacer do wioski, gdzie poznamy lokalna społeczność afrolatynosów. Czas na wspólną integrację i zabawę. Nocleg w hotelu na plaży El Almejal.

  Dzień 11: El Valle

  Dzień zasłużonego odpoczynku po emocjonujących wyprawach z poprzednich dni! Ten dzień przeznaczymy na błogi relaks w hamaku, podziwianie dzikich widoków i malowniczego wschodu oraz zachodu słońca. Gra w siatkówkę, spacery, pływanie w czystych wodach Pacyfiku, możliwość wypożyczenia sprzętu do snorekelingu, lub wzięcia udziału w lekcji surfingu na falach Oceanu Spokojnego. Spędzamy ostatnią noc na plaży El Almejal.

  Dzień 12: Bahia Solano – Medellin – Cartagena

  Ostatni poranek nad Pacyfikiem. Następnie opuszczamy El Valle, przejeżdżamy na lotnisko, z którego czeka nas lot do Cartageny z przesiadką w Medellin. Cartagena jest prawdziwie turystyczną perłą Karaibów z pięknymi wyspami i jeszcze piękniejszymi plażami dookoła. To na wybrzeżu karaibskim spędzimy ostatnie dni w Kolumbii. Nocleg w hotelu w Cartagenie.

  Dzień 13: Cartagena

  Cartagena de Indias jest miastem z historią sięgającą setek lat. Ta dawna hiszpańska kolonia była niegdyś jednym z najważniejszych portów w tym regionie. Obecnie jest to miejsce całkowicie turystyczne, jednak dalej można na jej ulicach zobaczyć ślady dawnej potęgi. Pozostałością po okresie handlowej świetności miasta jest malownicza kolonialna starówka. Podczas spaceru po centrum miasta poznamy jego dzieje i zobaczymy najważniejsze zabytki. Rano, zanim karaibskie słońce wzejdzie zbyt wysoko, wespniemy się na monumentalne mury pochodzącego z XVI wieku Zamku Świętego Filipa. Jest to największy zamek wybudowany przez hiszpańskich kolonizatorów w Ameryce. Z jego murów będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę miasta z czterech stron. Pod wieczór przekonamy się z kolei, że życie nocne i kulturowe w Cartagenie jest niezwykle barwne. Miasto oferuje turystom niezliczoną ilość knajpek, pubów i galerii sztuki. Będziemy mogli poczuć unikalny karaibski vibe podczas naszych wieczornym spacerów po ulicach miasta 🙂 Nocleg w hotelu w Cartagenie.

  Dzień 14: Wyspy Różańcowe

  Nasz ostatni pełny dzień nad Morzem Karaibskim spędzimy na plażowaniu, kąpielach w krystalicznie czystych wodach i pracy nad dobrą opalenizną 😉 Zwiedzimy wspaniałe Wyspy Różańcowe, słynące z koralowców oraz spokojnej, błękitnej wody. Dla chętnych jest możliwość wypożyczenia sprzętu do kajakowania, lub do snorkelingu. Popołudniu wracamy do Cartagenie na nocleg.

  Dzień 15: Cartagena – Powrót do Polski

  Ostatni dzień w Kolumbii. Tego dnia żegnamy się z tym przepięknym i barwnym krajem. Transfer na lotnisko i przelot z Cartageny do Europy.

  Dzień 16: Lądowanie w Polsce

  Lądowanie w Polsce i zakończenie wyprawy.

  Możliwość wcześniejszego przylotu do Bogoty i wzięcia udziału w Karnawale Negros y Blancos w Pasto (Dopłata 650$)

  Dzień 1: Przelot do Bogoty

  Spotkanie na lotnisku i przelot do Bogoty. Witamy w Kolumbii! Po lądowaniu w Bogocie spotykamy się z lokalnym przewodnikiem. Następnie przejeżdżamy do hotelu. Tutaj mamy czas na odpoczynek, aklimatyzację po podróży. Jeżeli jeszcze ktoś ma siłę na wędrówki 🙂 Proponujemy wieczorny spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria. Po powrocie kolacja i przygotowania przed przygodą w niezwykle barwnej Kolumbii! Nocleg w hotelu w Bogocie.

  Dzień 2: Bogota – Pasto

  Dzisiaj czeka nas przelot około 1,5 godziny do Pasto – miasta na południu Kolumbii, blisko granicy z Ekwadorem. Pasto jest przepięknie umiejscowione pomiędzy licznymi wulkanami i kraterami. Od razu po wylądowaniu będziemy zachwyceni przez wspaniałe krajobrazy! Miasto i jego region słynie z silnej rdzennej tożsamości. No i rzecz jasna karnawału Negros y Blancos, będącego wyjątkowym doświadczeniem kulturowym 🙂 Po przylocie docieramy do naszego hotelu i ruszamy na zwiedzanie miasta, nawiązując pierwsze kontakty z lokalnymi mieszkańcami. Nocleg w hotelu w Pasto.

  Dzień 3: Pasto – Carnaval de Negros y Blancos

  Podczas gdy reszta świata obchodzi na początku stycznia Święto Trzech Króli, w Pasto odbywa się uroczyste zakończenie Karnawału. Przygotujcie się na niezwykłą mieszankę barw i dźwięków. Carnaval de los Negros y Blancos jest bowiem tradycyjną paradą, podczas której możemy liczyć na niezliczoną ilość atrakcji! Nasze oczy zachwycą imponujące karoce obnoszone po ulicach miast, kolorowe przebrania lokalnych mieszkańców i liczne aktywności poboczne. Weźmiemy udział w koncertach ulicznych, wyborach Królowej Karnawału oraz w dużej ilości tańców i śpiewów, trwających tutaj do samego rana. Zabawę urozmaica tradycyjne obsypywanie się nawzajem pianą i mąką. Dzisiaj będziemy mogli uczestniczyć w karnawale ramię w ramię z lokalnymi mieszkańcami Pasto i okolic. Zostajemy na drugą noc w Pasto.

  Dzień 4: Pasto – Laguna La Cocha 2680 m

  Po śniadaniu wyruszamy na całodniową wycieczkę trekkingową. Naszym celem będzie położona na wysokości 2680 m Laguna de La Cocha. To jezioro polodowcowe należy do największych jezior w Kolumbii, jest otoczone zielonymi szczytami andyjskimi oraz wszechobecnymi łąkami. Po dotarciu do brzegów Laguny wybierzemy się na klimatyczną przeprawę przez jezioro łódką, docierając do pobliskiej miejscowości Santa Lucia. Wioska ta jest silnie związana ze skomplikowaną partyzancką historią Kolumbii. Jeżeli czas i pogoda pozwoli, wybierzemy się również na krótki spacer w okolicach Santa Lucia. Następnie wracamy przez jezioro do naszych samochodów, które odwiozą nas z powrotem do Pasto.

  Dzień 5: Bogota – El Cocuy 2784 m

  Dzisiaj czeka nas przelot z powrotem do Bogoty. Na miejscu spotykamy się z pozostałą częścią grupy, która zdecydowała się przylecieć do Kolumbii po karnawale. Dalsza część programu przebiega już zgodnie z dniami standardowego programu.

  Noclegi

  Podczas całego wyjazdu noclegi w klimatycznych hotelach lub hostelach blisko największych atrakcji turystycznych odwiedzanych miejscowości.

  Wyżywienie

  Podczas wyprawy gwarantowane są śniadania. Lunche i kolacje możliwe do zakupienia we własnym zakresie.

  Podczas trekkingu w Sierra Nevada de El Cocuy – pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)

  Cena wyprawy

  3750$ + przelot 4500 - 7500 zł

  Obejmuje

  ✅ Organizację i logistykę wyprawy
  ✅ Fachową pomoc przy zakupie biletów lotniczych – doradztwo/ pośrednictwo w zakupie
  ✅ Zniżki do sklepów górskich i nie tylko
  ✅ Pomoc i wsparcie w przygotowaniu do wyprawy
  ✅ Zakwaterowanie w klimatycznych hotelach i hostelach w pokojach 2-osobowych
  ✅ Pełne wyżywienie podczas trekkingu na El Cocuy
  ✅ Śniadania w pozostałe dni wyprawy
  ✅ Wszystkie przejazdy lokalne
  ✅ Lokalne przeloty według programu
  ✅ Wszystkie lokalne transfery lotniskowe
  ✅ Organizację wycieczek całodniowych: Guatape z plantacją kawy, wodospad El Tigre (El Valle), wycieczka canoe przez rzekę, wycieczka łodzią na Wyspy Różańcowe
  ✅ Organizację trekkingu na El Cocuy
  ✅ Opiekę polskiego lidera
  ✅ Bilety wstępów do parków narodowych
  ✅ Opieka przewodników podczas trekkingów i wycieczek
  ✅ Ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę

  ☑️ Dodatkowe 4 dni w Kolumbii – Karnawał Negros y Blancos (dopłata 650$)

  ✅ Udział w Karnawale Negros y Blancos
  ✅ Zakwaterowanie w klimatycznych hotelach i hostelach w pokojach 2-osobowych
  ✅ Wszystkie przejazdy lokalne
  ✅ Lokalne przeloty według programu
  ✅ Wszystkie lokalne transfery lotniskowe
  ✅ Opiekę polskiego lidera
  ✅ Organizację wycieczki nad Laguna La Cocha
  ✅ Opiekę przewodników podczas trekkingu
  ✅ Ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę

  Nie obejmuje

  ❌ Wyżywienia poza śniadaniami (oprócz dni trekkingu El Cocuy)
  ❌ Napiwków (dobrowolnych)
  ❌ Wycieczek fakultatywnych
  ❌ Atrakcji niewymienionych w programie
  ❌ Własnych wydatków

  Zainteresują Cię także