fbpx
Zobacz więcej

Trekking Azory – Zielone Serce Atlantyku

Atrakcje

➡️Trekking na wiecznie zielonych wyspach Azorów
➡️Wspinaczka na najwyższy szczyt Portugalii – Ponta de Pico 2351 m
➡️Malowniczy trekking wokół Lagoa das Furnas
➡️Księżycowy krajobraz wyspy Faial
➡️Tropienie wielorybów na Oceanie Atlantyckim

O wyprawie

Azory – wiecznie zielone serce Atlantyku

Azory to najściślej strzeżony sekret Portugalii – archipelag wysp wulkanicznych, który łączy ze sobą kulturę Europejską i wyspiarski klimat charakterystyczny chociażby dla Wysp Kanaryjskich. Choć oddalone od lądowej Portugalii o 1500km to Azory od zawsze miały ogromne znaczenie dla państwa. Szczególnie żeglarze i podróżnicy zawsze doceniali te wyspy wracając z oddalonych zakątów Karaibów, znajdując właśnie tutaj bezpieczną przystań pośrodku Oceanu.

Ponta de Pico 2351 m – najwyższy szczyt Portugalii

Podczas wyprawy będziesz miał szanse wgłębić się w dzikie zakamarki wysp Archipelagu Azorów. Jeżeli marzy ci się trekking pośród bujnej roślinności i dzikiej przyrody, podróż pośród naturalnych gorących źródeł i nieskończonej liczby wodospadów zapraszających wręcz do kąpieli w pobliżu ich kaskad – to ta wyprawa jest stworzona właśnie dla ciebie!

Zwieńczeniem wyprawy będzie zdobycie najwyższego szczytu Portugalii, a co za tym idzie całego Archipelagu Azorów – wulkan Ponta de Pico 2351 m. Jednak to nie wszystko! Będziesz miał niepowtarzalną okazję spędzić noc i podziwiać wspaniały zachód i wschód słońca z wnętrza krateru wulkanicznego! Nocleg w kraterze z widokiem na rozległy Ocean Atlantycki? Czego chcieć więcej 🙂 Poza atrakcjami trekkingowymi na Azorach spotkasz również wieloryby i delfiny w naturalnym środowisku, zasmakujesz lokalnego wina, pysznych serów oraz najlepszych portugalskich steków. To i wiele więcej atrakcji Azorów znajdzie się w twoim zasięgu na wyprawie do Zielonego Serca Oceanu Atlantyckiego 😉 

Realizując 12 dniowy program zwiedzisz aż 4 wyspy z archipelagu Wysp Azorskich: Sao Miguel, Sao Jorge, Pico i Fail. Doświadczysz ich niepowtarzalnej wyjątkowości,  związanej z położeniem pośrodku Oceanu Atlantyckiego. Każda z wysp stworzyła swój charakterystyczny mikroklimat dzięki czemu zaskakuje swoją oryginalnością i zachwycają pięknem. Portugalczycy chcąc chronić nieskazitelną przyrodę na wyspie uregulowali liczbę hoteli i ekskluzywnych kurortów – wpływa to na zwiększenie unikatowości tego miejsca i zmniejszenie liczby turystów.

Pogoda na Wieczne zielonym serce Atlantyku determinowana jest przez wiele czynników meteorologicznych i geograficznych. Dla wysp charakterystyczna jest spora wilgotność oraz deszcze – nawet często określane jako tropikalne. Jednak to właśnie z tego powodu możemy napawać się tym niepowtarzalnym, pełnym i wyrazistym kolorem. Ten zielony jest niezapomniany.

PS. Ze względu dużą liczbę przemieszczania się między wyspami, proszę pamiętać, że jest możliwa modyfikacja programu ze względu na aktualne warunki pogodowe na archipelagu. 

Wymagania

 • Dobra kondycja fizyczna

Terminy (12) i ceny

  Jesteś zainteresowany?

  Podaj kontakt do siebie a my zajmiemy się resztą spraw!

  Tutaj możesz przeczytać więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz portal.

  lub zadzwoń Tel.: +48 507 176 285
  Jesteś zdecydowana/y na tę wyprawę?
  Wypełnij pełny formularz zgłoszenia:

  Dzień 1: Wylot do Portugalii

  Spotkanie z liderem na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Wylot z kraju do stolicy Portugalii Lizbony lub drugiego największego miasta w kraju – Porto. Miasta już od wylądowania w kraju zachwycą nas ciepłą atmosferą, pyszną kawą i niepowtarzalnym smakiem Pastéis de nata.

  Dzień 2: Przelot na Sao Miguel

  Wylatujemy z lądowej Portugalii i kierujemy się w stronę Tropikalnych wysp Europejskich – Azorów. Przylatujemy do największej na wyspie miejscowości Ponta Delgada. Następnie przejeżdżamy do hotelu na wyspie. Resztę dnia mamy czas wolny, który możemy przeznaczyć na odpoczynek po podróży lub zwiedzanie okolicy.  

  Dzień 3: Lagoas das Sete Cidades

  Dzisiaj rozpoczynamy magiczny trekking na Azorach. Tego dnia pokonamy ok. 17 km dookoła Lagoas das Sete Cidades. To magiczne miejsce jest najprawdopodobniej najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym pomnikiem przyrody Azorów. Wystarczy chociaż wspomnieć, że w regionie o tak wielu niesamowitych widokach to właśnie panorama Sete Cidades jest wielokrotnie wybierany do reprezentowania lub promowania wyspy São Miguel i całego archipelagu. Uznane za jeden z Siedmiu Cudów Portugalii i sklasyfikowane jako Chroniony Widok Rede Natura 2000, Sete Cidades to wyjątkowe miejsce na świecie, które widnieje na liście każdego podróżnika przybywającego na wyspy. Po zakończeniu całodniowego trekingu znajdziemy się w miejscowości Sete Cidades gdzie spróbujemy lokalnej kuchni.

  Dzień 4: Trekking na szczyt Pico da Vara 1103 m

  Dzisiaj zdobędziemy najwyższy szczyt wyspy Sao Miguel – Pico da Vara 1103 m. Długi na 12 km kręty i dość stromy szlak biegnie wzdłuż rezerwatu przyrody Pico da Vara. Wędrujemy pośród dzikiej i bujnej roślinności. Duża część zwierząt i roślin, które widzimy są endemitami – możemy je spotkać tylko tutaj na magicznych Azorach. Po zdobyciu szczytu czeka na nas odpoczynek w naturalnym basenie pod wodospadem.  

  Dzień 5: Lagoa das Furnas

  Rozpoczniemy trekking szlakiem obok parku Terra Nostra, jednego z największych ogrodów na Azorach. Trasa zaczyna się i kończy w pobliżu parku Terra Nostra, pochodzącego z XVIII wieku, najważniejszego parku botanicznego na wyspie. Wzdłuż szlaku otaczającego Lagoa das Furnas (lagunę) można podziwiać oprócz piękna samej laguny, obszar kalder i pustelnię Nossa Senhora das Vitórias. Granice Lagoa das Furnas często służą jako miejsce odpoczynku ptaków wędrownych. Po malowniczym trekkingu dotrzemy do Furnas – miejsca słynącego z kultowych Azorskich steków. Grzechem byłoby nie spróbować chociaż jednego Po posiłku wygrzejemy się w naturalnych ciepłych źródłach “Poça da Dona Beija„.  

  Dzień 6: Sao Jorge – Faja de Alem

  Dzień rozpoczynamy przelotem lokalnymi liniami lotniczymi na wyspę Sao Jorge do miejscowości Vales. Następnie przejdziemy na punkt widokowy Ponta da Queimada z pięknym widokiem na m.in. stolicę wyspy – Vales Kontynuując wycieczkę odwiedzimy Queijaria Canada, jedną z fabryczek słynnego sera z wyspy – Queijo São Jorge. Po degustacji sera udamy się na północ wyspy w okolicy Asnto Antonio, gdzie rozpoczniemy trekking Faja de Alem. „Faja” określa specyficzny, klifowy krajobraz archipelagu wysp azorskich. Wieczorem czeka na nas ostatnia atrakcja tego dnia – czyli przepłynięcie promem na wyspę Pico do stolicy – Madaleny.  

  Dzień 7: Floresta da Prainha

  Dzisiejszy poranek rozpoczynamy spokojnym śniadaniem a potem kierujemy się na piękną wycieczkę krajoznawczą. Nasz pierwszy przystanek to naturalne baseny – czyli charakterystyczne kąpieliska wyrzeźbione w skale wulkanicznej na Azorach. Następnie udamy się do muzeum wielorybnictwa i poznamy historie regionu Park Floresta da Prainha. Po zwiedzaniu muzeum ruszamy w dalszą trasę i kierując się malowniczą drogą, wiodącą przez środek wyspy docieramy do miejscowości Silveiara – gdzie zatrzymamy się na obiad. Polecamy spróbować lokalnych owoców morza Popołudniu wracamy do Madaleny. Drogę do stolicy umilą nam piękne winnice i klify.  

  Dzień 8: Wejście na wulkan Ponta de Pico 2351 m

  Dzień rozpoczynamy delektując się smakiem kawy i lokalnych przysmaków, zbierając przy okazji siły na wieczorną wspinaczkę. Po południu kierujemy się pod masyw wulkanu Ponta de Pico 2351 m, aby rozpocząć wejście na szczyt.  Wulkan ten słynie z noszenia miana najwyższego szczytu Archipelagu Azorów, jak i całej Portugalii. Rozpoczynamy trekking, który zajmie nam ok 6 godzin i będzie wymagać dobrego przygotowania fizycznego. Po długim podejściu, czekać nas będzie wspaniała nagroda – podziwianie zachodu słońca ze szczytu krateru wulkanicznego. Po spektaklu ostatnich promieni słonecznych, czekać nas będzie niezwykle klimatyczna noc w namiotach w samym kraterze najwyższego szczytu Portugalii.  

  Dzień 9: Faial – Tropienie wielorybów

  Dzień rozpoczynamy porankiem na kraterze wulkanu. Polecamy wstać wcześniej, by zobaczyć piękny wschód słońca i panoramę na wyspę oraz Ocean Atlantycki. Po śniadaniu schodzimy w dół i kierujemy się w stronę Madaleny. Koło południa ruszamy promem na kolejną wyspę – Faial – zwaną też „Błękitną wyspą”. Horta to największe miasto na wyspie, która przyciąga turystów wieloma atrakcjami. Charakterystycznymi cechami wyspy są kwitnące hortensje oraz porośnięty bujną roślinnością i kwiatami krater wulkanu. Dodatkowo przejeżdżając na zachodnią część wyspy zauważymy księżycowy krajobraz. Spowodowane jest to erupcją wulkanu w latach 60. Atrakcjami miasta Hosta są: 3 godzinne wyprawy w poszukiwaniu wielorybów, zwiedzanie fortyfikacji, wyprawa wzdłuż klifów czy poznawanie lokalnej kuchni. Nie sposób ominąć kultowego lokalu „Peter Cafe Sport”, który jest miejscem spotkań żeglarzy wracających do Europy z Karaibów. Miejsce przyciąga niepowtarzalnym klimatem, przepysznym jedzeniem i jedynym w swoim rodzaju ginem – musisz tego spróbować!

  Dzień 10: Trasa 10 szczytów

  Zaczynamy kolejny ekscytujący trekking! Dzisiejsze 20 km wiedzie przez 10 szczytów wulkanów. Rozpoczynamy od największej kaldery wulkanu z majestatyczną mikroflorą wewnątrz, następnie wąskim ścieżkami kierujemy się przez wzgórza i szczyty. Szlak pozwoli nam obserwować piękno wyspy, rozległą panoramę oceanu, a przy dobrej widoczności jest szansa dostrzec sąsiednie wyspy (Pico i Sao Jorge). Trekking kończymy na zachodniej części wyspy w księżycowym krajobrazie. W rejonie wulkanu Capelinhos nie dostrzeżemy bujnej zieleni do której przyzwyczailiśmy nasze oczy. Ta część jest pokryta pyłem wulkanicznym po erupcji wulkanu z 1958r.  

  Dzień 11: Zwiedzanie wyspy Faial

  Dzisiaj skupimy się na poznaniu charakterystyki wyspy Faial. Z Horty kierujemy się na półwysep Capelinhos do Centrum Nauki w którym dokładnie dowiemy się o historii wyspy i aktywności wulkanów w tym rejonie. Następnie odbędziemy spacer pośród księżycowego pejzażu pyłu wulkanicznego i przejście do nieczynnej latarni morskiej. Następnie kierujemy się na północ wyspy w stronę jedynej piaszczystej plaży na archipelagu Wysp Azorskich. Wracając do Horty, zatrzymamy się w punktach widokowych, zwiedzimy kapliczki i miasteczka zlokalizowane na wybrzeżu wyspy.  

  Dzień 12: Wyspa Faial

  Dzień ostatni poświęcamy własnym zainteresowaniom – do wyboru jest zwiedzanie fortu w Horcie, przejście kultowego portu tranzytowego dla żeglarzy, wycieczka na oglądanie wielorybów, ostatnia próba lokalnych przysmaków i zachód słońca oglądany z pobliskiego wzgórza.  

  Dzień 13: Powrót do Polski

  Przelot do kontynentalnej części Portugalii – do stolicy Lizbony lub Porto, a następnie powrót do Polski. Na miejscu zakończenie wyprawy.

  Cena wyprawy

  1990€ + przelot 1800 - 2800 zł

  Obejmuje

  ✅Noclegi w hotelach 3*, pensjonatach i apartamentach na wyspach: Sao Miguel, Pico i Faial
  ✅Wewnętrzny przelot Sao Miguel – Sao Jorge
  ✅Nocleg w namiotach na szczycie Pico
  ✅Zapewnienie sprzętu: namioty, śpiwory, karimaty podczas nocowania w kraterze
  ✅Wszystkie transporty lokalne
  ✅Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
  ✅ ubezpieczenie KL i NNW odpowiednie na tą wyprawę
  ✅ opiekę lidera 4challenge z wieloletnim górskim doświadczeniem

  Nie obejmuje

  ❌Wyżywienia podczas wyprawy
  ❌Połączeń międzynarodowych
  ❌Rejsu na oglądanie wielorybów i delfinów (ok. 60 Euro)
  ❌ atrakcji dodatkowych nie ujętych w programie
  ❌ własnych wydatków

  Zainteresują Cię także